Menu

Sencor SMG 4410WH – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Elektrické mlýnky

Klady

  • Nástavce v ceně
  • Dobrý příkon
  • Nižší cena

Zápory

  • Plastový materiál
  • Hůře krouhá
  • Nemá samoostření
1 500 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Elektrický masomlýnek Sencor SMG 4410WH potěší uživatele, kteří hledají bohatě vybavený stroj za dobrou cenu. Zařízení vám díky přiloženým struhadlům usnadní kromě mletí masa také strouhání či sekání zeleniny, sýrů nebo ořechů. Mlýnek disponuje příkonem 1 400 W, což je v porovnání s dražšími alternativami podprůměrná hodnota. Zvládne však umlít 1,7 kg masa za minutu, což stačí pro domácí vaření.

Mlýnek je vyrobený z plastu, ovšem mlecí mechanismus je ocelový. Tudíž nehrozí zlomení či rychlé opotřebení nožů. Plastové části lze mýt v myčce, což urychlí proces čištění. Co se bezpečnosti týče, mlýnku nechybí gumové nožky, tudíž se na kuchyňské lince při práci nehýbe. Pěchovadlem zase mlýnek naplníte bez toho, aniž byste si poranili prsty. Model má i funkci zpětného chodu. Jediným tlačítkem uvolníte uvízlé maso.

Pokud si mlýnek pořizujte především na zpracování masa, potěší vás nástavce na plnění klobás i pokrm kebbe z mletého masa. Přestože je mlýnek perfektně vybavený za nízkou cenu, podle průzkumu nemůže konkurovat těm nejsilnějším a zároveň dražším značkám. Životnost zařízení tak bude vzhledem k nízké investici zřejmě kratší.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Mlýnek má oproti jiným menší množství recenzí, ale všechny jsou kladné. Uživatelé oceňují především bohaté příslušenství za nízkou cenu v porovnání s alternativami. Stroj lze navíc snadno přenášet díky praktickému madlu. Uchopíte ho lehce jednou rukou. Odborníci nicméně upozorňují, že mlýnek se nemůže rovnat stejně vybaveným, ale výkonnějším alternativám. Někde se totiž muselo ušetřit a v případě těchto zařízení to bývá třeba u spojovacích částí mlýnku. Mohou se tak rychle opotřebit a přístroj je nepoužitelný.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největším kladem mlýnku je bohaté příslušenství za nízkou cenu. Získáte tak velmi levné zřízení v podobě mlýnku, drtiče, strouhače a kráječe. Výhodou je také praktické madlo, díky kterému mlýnek kamkoli přemístíte jednou rukou. Nevýhodou je naopak výdrž 5 minut nepřetržitého provozu. Jedná se o podprůměrnou hodnotu. Oproti dražším alternativám je příkon 1 400 W slabší. Ovšem i tak pomele téměř dvě kila masa za minutu, což pro rodinné využití stačí.

Porovnání s alternativami

Alternativou k modelu Sencor SMG 4410WH může být třeba Bosch MFW2517W. Je dražší, ale má všechny nástavce na zpracování zeleniny a sýrů jako Sencor. Dokonce disponuje i lisem na ovoce. Příkon je sice 350 W, ovšem samotný motor dosáhne síly 1 500 W. Zpracuje tak 1,7 kg masa za minutu, což odpovídá výkonu mlýnku od Sencoru. Mlýnek má navíc pojistku proti přetížení. Při hrozícím zkratu se vypne. Chybí mu však zpětný chod. Uvízlé maso budete muset vyndávat sami, což je nepraktické.

Závěrečné shrnutí

Mlýnek Sencor SMG 4410WH doporučujeme zákazníkům, kteří chtějí multifunkční zařízení za nízkou cenu. Díky bohatému příslušenství mlýnek využijete i ke strouhání, krájení či drcení zeleniny, sýrů a ořechů. Nechybí ani nástavce na plnění klobás. Oproti dražším alternativám má stroj dobrý příkon o síle 1 400 W. Za minutu tak zvládne zpracovat necelé dvě kila masa. V plném provozu vydrží jen 5 minut, což třeba při výrobě uzenin nemusí stačit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Materiál konstrukce

Plast a ocel

Materiál mlecího mechanismu

Ocel

Rychlost mletí masa (kg/min)

1,7

Vhodný na drcení zeleniny a pečiva

Ano

Pěchovadlo

Ano

Nástavec na cukroví

Ne

Nástavec na plnění uzenin

Ano

Velikost děrovaných destiček (mm)

3; 5; 7

Hmotnost (kg)

3,4

Zpětný chod

Ano

Funkce samoostření

Ne

Šroubování ke stolu

Nerelevantní

Vhodné do myčky

Ano (vyjma kovových částí)

Příkon (W)

1 400

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SMG 4410WH | Hodnocení: Dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která chce vždy vědět víc. Její zvědavost ji vede do různých koutů internetu, aby získala potřebná fakta. Díky ucelenému přehledu může čtenáře upozornit, na co si dát při výběru produktu pozor. Oblast mlýnků na maso a dalších kuchyňských spotřebičů dobře zná. Část její rodiny se živí přípravou burgerů a dalších pochutin. Dokáže tak poradit, na co se při výběru mlýnků zaměřit, aby byl vaším nejlepším pomocníkem.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SMG 4410WH

Sencor SMG 4410WH

1 500 Kč Orientační cena