Recenze Westmark Frecher Fritz mlýnek na maso - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Westmark Frecher Fritz mlýnek na maso

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena-výkon v kategorii Ruční mlýnky

Klady

  • Nástavec na cukroví v ceně
  • Průhledná mlecí komora
  • Snadná manipulace
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Plastový šnek
  • Nemá zpětný chod
  • Vyšší cena
1 600 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Masomlýnek Westmar Frecher Fritz se řadí mezi ruční multifunkční modely, kterými namelete nejen maso, ale vyrobíte i cukroví. Součástí balení jsou totiž tři nástavce na sušenky. Nemusíte si tedy nic dokupovat a podle recenzí model pracuje s těstem bezproblémově. Mlýnek je vyrobený z odolného plastu a mlecí mechanismus z nerezu. Dá se tak předvídat kratší životnost oproti litinovým mlýnkům.

Podle uživatelů s mlýnkem dobře rozmělníte všechny druhy masa, vařenou cizrnu na falafel nebo bylinky na pesto. Pár recenzí je ale velmi kritických. Podle nich zařízení maso nemele nebo v něm zůstávají plastové kousky a pokrm je tak znehodnocený. Mlýnku také chybí zpětný chod. Uvízlé suroviny se budou hůře vyprošťovat. Vcelku kladně je hodnocená přilnavá podložka. Mlýnek se při zpracování surovin se nehýbe, což usnadňuje práci.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Mlýnek sklízí od uživatelů kladná hodnocení. Oceňují jeho kompaktnost a snadné čištění. Model je částečně průhledný, což usnadní případné vytahování uvízlého masa a mytí. Převážně dobrá hodnocení mlýnek získává za mletí spíše menšího množství masa. Hodí se tak zejména pro malé rodiny. Některé hlasy ale nejsou s mletím spokojené. Podle nich si mlýnek s masem neporadí. Uživatelé vyzdvihují i zpracování těsta. Strojek dělá krásné sušenky a lidé je nemusí stříkat ručně na plech.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavním kladem je snadná obsluha a kompaktnost mlýnku. Je částečně průhledný a skoro všechny části mohou do myčky. To zásadně usnadňuje čištění. Dobré recenze sklízí i tvořítko cukroví. Podle uživatelů si stroj poradí s těstem a ušetří čas při stříkání cukroví zdobicím sáčkem. Samotné mletí masa či luštěnin je hodnocené převážně kladně. Ovšem znepokojivých je pár recenzí, doložených fotkami, podle kterých se do potravin uvolňují kousky plastů.

Porovnání s alternativami

Alternativou k modelu Westmark Frecher Fritz může být masomlýnek od firmy Porkert. Jedná se o litinové zařízení včetně mlecího mechanismu. Mlýnek vám zřejmě vydrží mnoho let. Nevýhodou může být, že za vyšší cenu, není součástí balení žádné příslušenství. Můžete si ale dokoupit třeba tvořítko na cukroví. Mlýnek získá funkci navíc v podobě výrobníku sušenek. Model sbírá fantastické recenze za mletí masa. Za minutu dokáže zpracovat půl kila surovin, což stačí pro rodinné vaření.

Závěrečné shrnutí

Mlýnek Westmar Frecher Fritz doporučujeme všem kupujícím, kteří chtějí dobrou kvalitu za přiměřenou cenu. Mlýnek se hodí na mletí masa i výrobu sušenek. Součástí sady je kromě dvou děrovaných kotoučů i tvořítko na cukroví. Model je vyrobený z plastu a nerezu. Životnost bude zřejmě kratší, jelikož plast může časem prasknout. Samotné mletí masa je hodnocené převážně kladně. Nicméně se objevují hlasy, které mluví spíše o cuckování masa než rozmělnění. To může být pro náročné uživatele nedostatečné.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Westmark

Materiál konstrukce

Plast

Materiál mlecího mechanismu

Nerez

Vhodný na drcení zeleniny a pečiva

Ano

Pěchovadlo

Ano

Nástavec na cukroví

Ano

Nástavec na plnění uzenin

Ne

Velikost děrovaných destiček (mm)

4; 8

Hmotnost (kg)

0,89

Funkce samoostření

Ne

Šroubování ke stolu

Ne

Vhodné do myčky

Ano (vyjma kovových částí)

Příkon (W)

Nerelevantní

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Westmark Frecher Fritz mlýnek na maso | Hodnocení: Velmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která chce vždy vědět víc. Její zvědavost ji vede do různých koutů internetu, aby získala potřebná fakta. Díky ucelenému přehledu může čtenáře upozornit, na co si dát při výběru produktu pozor. Oblast mlýnků na maso a dalších kuchyňských spotřebičů dobře zná. Část její rodiny se živí přípravou burgerů a dalších pochutin. Dokáže tak poradit, na co se při výběru mlýnků zaměřit, aby byl vaším nejlepším pomocníkem.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Westmark Frecher Fritz mlýnek na maso

Westmark Frecher Fritz mlýnek na maso

1 600 Kč Orientační cena