Recenze Tefal NE105838 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tefal NE105838

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Elektrické mlýnky

Klady

  • Samoostření nožů
  • Dobrý příkon
  • Skvělé recenze

Zápory

  • Vyšší cena
  • Bez dalších nástavců
  • Chybí pojistka proti přetížení
1 300 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Elektrický mlýnek na maso Tefal NE105838 patří mezi základní modely bez příslušenství ve formě struhadel. Namelete tedy maso podle různých stupňů hrubosti nebo propasírujete měkkou zeleninu. Využijí ho spíše nenároční uživatele, kteří nepotřebují multifunkční zařízení, ale kvalitní mlýnek. Model dosahuje výkonu 1 400 W, což je u tohoto typu mlýnku běžná až lehce vyšší hodnota. Zpracuje 1,7 kg masa za minutu a vydrží 14 minut nepřetržitého provozu. Hodí se tak do běžné domácnosti.

Mlýnek je vyrobený z plastu, přičemž mlecí mechanismus je kovový. Nehrozí tak polámání nožů. O ty se navíc nemusíte starat, protože mlýnek disponuje funkcí samoostření. Nože by tak měly být automaticky nabroušené po každém použití. Nechybí ani funkce zpětného chodu, který vám pomůže vytáhnout uvízlé maso, když třeba budete vyrábět klobásy.

Podle recenzí si mlýnek výborně poradí s téměř všemi druhy masa. Jako problematické uživatelé vyhodnotili mletí škvarků či bůčku. Pomazánky na bázi sádla si zřejmě nepřipravíte. Nevýhodou je také zahřívání přístroje. Někteří uživatelé sdělují, že po namletí zhruba jednoho kila masa se stroj silně zahřeje a musíte ho vypnout.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Mlýnek od Tefalu sbírá především kladné recenze. Uživatelé oceňují rychlost mletí masa i jeho dobrou kvalitu. Mohou si vybrat až ze tří stupňů hrubosti. Mlýnek se také osvědčil u výroby klobás. Horší je pak zpracování tučných surovin jako jsou škvarky. Ty v mlýnku uvíznou a není možné vyrobit třeba pomazánku. Negativně je hodnocená výdrž mlýnku. Po namletí zhruba jednoho kila se začne zahřívat a uživatelé musí mlýnek vypnout, což je zdržuje při zpracování surovin.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkým kladem mlýnku od značky Tefal je jeho kvalitní zpracování masa. Součástí balení jsou tři děrované kotouče o různých průměrech, tudíž využijete různé stupně hrubosti podle pokrmu. Příkon 1 400 W je u těchto základních zařízení spíše vyšší. Stroj tak umele 1,7 kg masa za minutu. Ovšem podle některých uživatelů se zhruba po kile masa začne zahřívat a je nutné práci přerušit, což je nepraktické. Velkým bonusem je ale funkce samoostření nožů, nemusíte se tak zabývat broušením.

Porovnání s alternativami

Alternativou k mlýnku od značky Tefal může být model značky Silvercrest SFW 350 E5. Slouží také především k mletí masa, ale podle recenzí zvládne skvěle propasírovat rajčata třeba na kečup. Má nástavce na výrobu klobás i pokrm kebbe. Oproti modelu od Tefalu je ale v ceně i tvořítko na cukroví. Snadno s ním připravíte křehké sušenky. Samotný výkon stroje je vyšší. Příkon sice dosahuje hodnoty 350 W, ovšem motor krátkodobě dosáhne i 1 200 W. Opět se tak hodí spíše pro domácí využití. V provozu totiž vydrží zhruba 15 minut.

Závěrečné shrnutí

Mlýnek Tefal NE105838 patří mezi nejkvalitnější základní modely mlýnků. Hodí se na mletí masa, pasírování zeleniny a výrobu klobás. Mlecí mechanismu je kovový a nože se samy ostří. Nemusíte je brousit ani se bát prasknutí. Podle recenzí je maso zpracované kvalitně, ovšem se škvarky si přístroj neporadí. Nevýhodou je také zahřívání mlýnku. Po zhruba kilu masa je horký a musíte jej vypnout. Přitom by měl za minutu zvládnout umlít až 1,7 kg masa. Hodí se tak spíše pro menší množství surovin.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Materiál konstrukce

Kov a plast

Materiál mlecího mechanismu

Kov

Rychlost mletí masa (kg/min)

1,7

Vhodný na drcení zeleniny a pečiva

Ano

Pěchovadlo

Ne

Nástavec na cukroví

Ne

Nástavec na plnění uzenin

Ano

Velikost děrovaných destiček (mm)

4,7; 8

Hmotnost (kg)

2,24

Zpětný chod

Ano

Funkce samoostření

Ano

Šroubování ke stolu

Nerelevantní

Vhodné do myčky

Ano (vyjma kovových částí)

Příkon (W)

1 400

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal NE105838 | Hodnocení: Velmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která chce vždy vědět víc. Její zvědavost ji vede do různých koutů internetu, aby získala potřebná fakta. Díky ucelenému přehledu může čtenáře upozornit, na co si dát při výběru produktu pozor. Oblast mlýnků na maso a dalších kuchyňských spotřebičů dobře zná. Část její rodiny se živí přípravou burgerů a dalších pochutin. Dokáže tak poradit, na co se při výběru mlýnků zaměřit, aby byl vaším nejlepším pomocníkem.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal NE105838

Tefal NE105838

1 300 Kč Orientační cena