Menu

Bosch MSM67170 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Tyčové mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,0/10
  Mixování
 • 8,8/10
  Komfort při používání
 • 9,0/10
  Příslušenství a funkce
 • 9,2/10
  Kvalita konstrukce

Klady

 • Pulzní funkce
 • Drtí led
 • Spirálová šňůra
 • Více nastavení rychlosti
 • Poměr cena/výkon

Zápory

 • Nemá držák na zeď
 • Nádoba na sekání se hůře otevírá
 • Pouze základní příslušenství
1 500 Kč Orientační cena

Velmi dobré Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Tyčové mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,0/10
  Mixování
 • 8,8/10
  Komfort při používání
 • 9,0/10
  Příslušenství a funkce
 • 9,2/10
  Kvalita konstrukce

Klady

 • Pulzní funkce
 • Drtí led
 • Spirálová šňůra
 • Více nastavení rychlosti
 • Poměr cena/výkon

Zápory

 • Nemá držák na zeď
 • Nádoba na sekání se hůře otevírá
 • Pouze základní příslušenství
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a obecné parametry

Tyčový mixér Bosch MSM67170 nás při testování v září 2023 opravdu zaujal. Disponuje dostatečným příkonem 750 W, který je standardem pro tuto cenovou kategorii. Jeho výkon byl srovnatelný s modelem, jenž měl vyšší příkon. Co se příslušenství týče, tento pomocník obsahuje vše důležité, tedy sekací nádobu se dvěma sekáčky (na suroviny a led), šlehací metlu, mixovací nádobu a víčka na uzavření nádob.

Zmínit také musíme 12 rychlostních stupňů, které jsou v této ceně opravdu nadstandardem. Díky tomu si ji nastavíte přímo podle svých potřeb. Díky ergonomické rukojeti, která je potažena gumou, se vám bude dobře držet a nebude vám klouzat z ruky. Tyčový mixér také disponuje funkcí turbo, která umožní mixovat na nejrychlejší stupeň bez nutnosti nastavení rychlosti. Tuto funkci například nemají některé dražší modely Braun.

Velkým plusem je také spirálový kabel, který vám nebude nikde zavazet a zároveň jej můžete natáhnout podle potřeby. V základu měří 60 cm, lze jej však i dvojnásobně natáhnout. Spirálový kabel není standardem a chybí i většině dražších modelů.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

750

Nastavení rychlosti

Ano

Počet rychlostí

12

Převládající materiál

Plast, nerezová noha

Hmotnost (kg)

0,8

Pulzní spínač/turbo funkce

Ano

Odnímatelná noha

Ano

Drcení ledu

Ano

Šlehací metla

Ano

Sekáček

Ano

Mísa na mixování

Ano

Objem mísy na mixování (l)

0,6

Držák na stěnu

Ne

Další příslušenství

Nádoba na mixování, sekáček, drtič ledu, víka k nádobkám

Obsah balení

V balení najdete samotný mixér spolu s nerezovou nohou, nádobu se sekáčkem, sekáček na led, šlehací metlu a víčka na přiklopení nádob. Příslušenství je velmi dobře zabaleno, nemusíte se tedy bát případného poškození. V balení najdete také návod, avšak český návod je umístěn na krabici zvlášť. Bohužel není tak obsáhlý jako návod v jiných jazycích a obsahuje pouze základní informace.

Pokud tak chcete znát informace o tom, jak správně rozmixovat různé druhy potravin, na jak dlouho, v jakém množství a jakou rychlostí, doporučujeme nahlédnout do cizojazyčného návodu, kde tyto informace najdete. Zároveň obsahuje tipy, jak mixér umývat. Jelikož je Bosch německá firma, je trochu škoda, že češtinu nezahrnuli do klasického návodu.

Parametr Tento produkt
Návod Obrázkový i textový
Tipy na mixování, sekání, šlehání Ano
Bezpečnostní pokyny Ne
Jazyk Český (ale pouze zkrácená verze)

Zpracování a rozměry

Samotné zpracování je velmi kvalitní. Tělo je sice vyrobeno z plastu, ale působí velmi pevně. Rukojeť je pak potažena protiskluzovou gumou. Noha mixéru je z nerezu, takže je vhodná i na mixování horkých polévek či omáček. Zmínit také musíme protiskluzové nožičky na sekací nádobě, díky kterým ji při mixování nemusíte držet. Nožičky naopak chybí u mixovací nádoby.

Tyčový mixér se od ostatních rozměrově neliší, jeho délka je i s nástavcem 39 cm, což je běžný parametr. Hmotnost mixéru s nohou je 0,8 kg, patří tedy spíše k těm lehčím. Změřili jsme také jeho hlučnost na nejvyšší chod. Ta činila 59 dB, což byl nejnižší parametr mezi testovanými mixéry. Sám o sobě je mixér tichý, pokud tedy zrovna nesekáte led nebo tvrdé suroviny.

Parametr Tento produkt
Délka (cm) 21
Šířka (cm) 5,5
Délka s nohou (cm) 39
Délka kabelu (cm) 60 (spirálový kabel)
Hlučnost (dB) 59
Materiál těla Plast
Materiál nohy Nerez

Mixování, sekání, šlehání a drcení

Test mixování je nejdůležitější a musíme uznat, že Bosch MSM67170 si vedl opravdu dobře. Začneme u mixování smoothie, na které jsme použili čerstvý banán, maliny a mléko. Dle návodu jsme mixovali a výsledek byl velmi dobrý, nezůstaly v něm žádné velké kusy. Smoothie zároveň nikde nestříkalo, a to zejména díky tomu, že má mixér funkci AntiSplash.

Dále jsme testovali sekací nádobu s klasickým sekáčkem, ve kterém jsme mixovali lískové ořechy, petržel a cibuli. Vždy jsme postupovali dle návodu, avšak u sekání petržele místy zůstaly větší kusy, takže sekání nebylo příliš rovnoměrné. Naopak u oříšků si vedl skvěle. Ořechy se pěkně nasekaly a nikde nezůstaly větší kusy. Cibuli naopak nasekal příliš najemno, a to i při dodržení návodu.

Šlehání smetany pak proběhlo bez problému, zhruba za minutu se vytvořila šlehačka. Testovali jsme také drcení ledu, avšak zde si mixér nevedl dobře. Led rozdrtil jen v některých částech, ale jinak v nádobě zůstaly poměrně velké kusy, a to i když jsme zkoušeli sekat delší dobu. Ledovou tříšť si tak s tímto přístrojem neuděláte.

Parametr Tento produkt
Hodnocení mixování smoothie (1 až 10) 10
Hodnocení sekání lískových oříšků (1 až 10) 10
Hodnocení sekání cibule (1 až 10) 6
Hodnocení sekání petržele (1 až 10) 7
Hodnocení šlehání šlehačky (1 až 10) 10
Hodnocení drcení ledu (1 až 10) 5

Pohodlí při užívání a funkce

Manipulace s tyčovým mixérem byla opravdu snadná. Díky nižší hmotnosti 0,8 kg se velmi dobře držel a neklouzal z ruky. Má totiž ergonomickou rukojeť, která je pogumovaná. I samotné umístění tlačítek bylo praktické. Regulace rychlosti je umístěná na horní straně rukojeti a tlačítka zapínání a turbo jsou umístěna na boční straně. Tlačítko turbo je velkým plusem, jelikož umožní mixovat na nejrychlejší stupeň bez nutnosti nastavení rychlosti.

Nasazování nohy je velmi snadné, stačí ji pouze nasunout do těla mixéru. Odnímání probíhá tak, že zmáčknete dvě boční tlačítka, která nohu uvolní. Stejně tak se nasazuje i sekací nádoba a metla. Noha je pak vybavena funkcí AntiSplash, která zabrání nechtěným cákancům na oblečení či zdi.

Výhodou jsou také protiskluzové nožičky, které najdete na spodní straně sekací nádoby. Nádoba tak nebude klouzat po lince, čímž zabrání případné nehodě. Nádoba na mixování bohužel protiskluzové nohy nemá a je potřeba ji přidržovat rukou. Chybí zde také držák na stěnu, ale ten nemá většina tyčových mixérů.

Regulace rychlosti

Rychlost se reguluje pomocí posuvníku na horní straně madla. K dispozici je až 12 rychlostních stupňů, což je poměrně nadstandardem, převážně v této cenové kategorii. Požadovanou rychlost stačí nastavit a zmáčknout tlačítko zapnutí, které je potřeba neustále držet. Rychlost lze regulovat i tlačítkem turbo, které umožní spustit nejvyšší rychlostní stupeň.

Čištění

Některé části mixéru lze mýt i v myčce, jako jsou například sekáčky, plastové nádoby, metla či noha mixéru. Naopak do myčky nelze dávat tělo mixéru a horní víko od nádoby na sekáček. To by se ani nemělo umývat pod tekoucí vodou, pouze utřít mokrým hadříkem, stejně jako tělo mixéru.

Parametr Tento produkt
Regulace rychlosti Posuvné kolečko (12 rychlostí)
Provedení tlačítek (1 až 10) 9
Pohodlí při držení (1 až 10) 10
Přehlednost tlačítek (1 až 10) 8
Snadnost vyměňování nástavců (1 až 10) 10
Snadnost čištění (1 až 10) 7
Doplňkové funkce AntiSplash

Názory uživatelů

Bosch MSM67170 má velký počet recenzí, přičemž velká část z nich je pozitivní. Mezi ně patří tichý chod, kroucená šňůra, kvalitní zpracování, snadná obsluha či poměr cena/výkon. Mezi negativa naopak zařadili horší výdrž příslušenství či to, že se hůře otevírá miska na sekání.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní klady musíme rozhodně zařadit poměr ceny a výkonu. Bosch MSM67170, i přes nižší výkon, si s většinou surovin poradil opravdu dobře. Dále jako pozitivum musíme zmínit kroucenou šňůru, kterou většinou nemají ani dražší modely. Mixér také disponuje drcením ledu, které sice nebylo 100%, ale v této cenové kategorii nebývá běžné. Mezi negativa bychom zařadili pouze základní příslušenství či stručný český návod.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li zařízení s vyšším příkonem a rozsáhlejším příslušenstvím, sáhněte po tyčovém mixéru Bosch MS6CB61V5, který disponuje příkonem 1 000 W a zároveň nabízí více příslušenství, mezi které patří i vakuový úložný systém. Jeho cena je však vyšší.

Naše hodnocení a závěr

Ve srovnání si Bosch MSM67170 na svou cenu vedl opravdu dobře. Svými funkcemi odpovídá spíše modelům ve vyšší cenové kategorii. Co se mixování týče, dobře si poradil s oříšky, cibulí, smoothie či šleháním smetany. Naopak trochu zaostával u ledu a petržele.

Tento pomocník je vhodný pro všechny, kteří hledají výkonný tyčový mixér za dostupnou cenu se základním příslušenstvím. Je vhodný pro každodenní mixování, sekání, ale i šlehání.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch MSM67170 | Hodnocení: Velmi dobré
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má zkušenosti s různými domácími spotřebiči, jako jsou například ruční šlehače či smoothie makery. Díky tomu bylo pro ni snadné získat informace o tyčových mixérech a zároveň je reálně otestovat. Prozradí vám, jakých parametrů se při výběru držet, jaké příslušenství by měly mít a v jakých případech je lepší koupit ruční šlehač, smoothie maker či stolní mixér.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch MSM67170

Bosch MSM67170

1 500 Kč Orientační cena