Recenze Braun MultiQuick 9 MQ 9187 XLI - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Braun MultiQuick 9 MQ 9187 XLI

Výborné Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Tyčové mixéry

Klady

  • Příkon 1 200 W
  • Bohaté příslušenství
  • Drcení ledu
  • Pokročilé technologie
  • Nerezové provedení

Zápory

  • Pouze tři rychlosti
  • Nemá držák na stěnu
  • Šňůra není kroucená
  • Vysoká cena
4 300 Kč Orientační cena

Braun MultiQuick 9 MQ 9187 XLI je jedním z nejlepších mixérů na současném trhu. Zaujme opravdu bohatým příslušenstvím, silným výkonem 1 200 W a pokročilými technologiemi, které přispívají k pohodlnému užívání. Mezi nimi jmenujme například ochranu proti rozstřiku, vylepšenou technologii mixování pro co nejjemnější výsledek nebo čepele pohybující se při rotování nahoru a dolů, což zvyšuje řeznou plochu a mělo by si poradit i s nejtvrdšími surovinami. S tímto mixérem je také možné drtit led.

Rychlost se nastavuje silou stisku, jak je u mixérů značky Braun standardem, na výběr máte v tomto případě tři stupně plus turbo rychlost. Potěšující je provedení převážně z nerezu a zároveň zachování poměrně nízké hmotnosti mixéru na 1 kg. Přívodní kabel má délku 1,2 m, není ale kroucený, proto může při používání zavazet.

Hodnocení odborníků a ostatních uživatelů

Tento tyčový mixér sklízí u uživatelů řadu kladných hodnocení. Oceňují na něm především bohatou škálu příslušenství, které je navíc možné mýt v myčce, dále jednoduchou obsluhu nebo silný výkon. Chválí i kvalitu zpracování, která odpovídá vyšší ceně. Žádná negativa jsme v recenzích nezaznamenali. Všechny recenze se dočtete na Heuréce.

Hlavní výhody a nevýhody

Hlavní benefity mixéru MultiQuick 9 MQ 9187 XLI spatřujeme ve vysokém příkonu, nerezovém provedení nebo řadě pokročilých technologií včetně například ochrany proti rozstřikování. Jeho předností je ale především bohaté příslušenství. V něm najdete šlehací metlu, nástavec na pyré, nůž na drcení ledu, sekáček s objemem 500 ml, nádobu s víkem o objemu 600 ml a food procesor s celkem 6 vyměnitelnými disky, jako je například vložka na jemné nebo hrubé drcení či disk na výrobu hranolek.

S tímto mixérem se ale pojí i jisté nedostatky. Nemá kroucenou šňůru, ta může při mixování zavazet. Má navíc méně rychlostí, pouze tři, některé modely jich nabídnou až 20. Jistou nevýhodou může být i vysoká cena a absence držáku na stěnu, se kterým by bylo skladování mixéru i jeho nástavců pohodlnější.

Porovnání s alternativami

V kategorii dražších mixérů můžeme jako alternativu od stejného výrobce doporučit výrazně levnější Braun MQ 7045X MultiQuick 7. Ten má podobné funkce jako MultiQuick 9 MQ 9187 XLI včetně drcení ledu, ve výbavě mu ale chybí nadstandardní prvky, jako je šlehací metla, sekáček či mísa. Také nemá turbo funkci. V nižší cenové kategorii by se vám mohl líbit Sencor SHB 5501CH, který má také poměrně bohatou výbavu, potěší navíc 20 stupni rychlosti, jeho příkon je ale o něco slabší.

Závěr

Braun MultiQuick 9 MQ 9187 XLI je tyčový mixér, který doporučujeme i opravdu náročným uživatelům. Disponuje velmi bohatým příslušenstvím, kromě základních prvků umí například drtit led, vytvořit pyré nebo dokonale souměrné hranolky. Většinu výbavy je navíc možné mýt v myčce. Mixér má vysoký příkon, 1,2 metru dlouhý kabel a tři rychlosti plus turbo. Je vyroben převážně z nerezu a mezi uživateli sklízí zejména pozitivní hodnocení.

Jako levnější alternativu můžeme doporučit Braun MQ 7045X MultiQuick 7, který také umí drtit led, jeho výbava je ale o něco chudší.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

1 200

Nastavení rychlosti

Ano

Počet rychlostí

3

Převládající materiál

Nerez

Hmotnost (kg)

1

Pulzní spínač/turbo funkce

Ano

Odnímatelná noha

Ano

Drcení ledu

Ano

Šlehací metla

Ano

Sekáček

Ano

Mísa na mixování

Ano

Objem mísy na mixování (l)

0,6

Držák na stěnu

Ne

Další příslušenství

Food procesor s řadou disků, drtič ledu, nástavec na pyré

4 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun MultiQuick 9 MQ 9187 XLI | Hodnocení: Výborné
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má zkušenosti s různými domácími spotřebiči, jako jsou například ruční šlehače či smoothie makery. Díky tomu bylo pro ni snadné získat informace o tyčových mixérech a zároveň je reálně otestovat. Prozradí vám, jakých parametrů se při výběru držet, jaké příslušenství by měly mít a v jakých případech je lepší koupit ruční šlehač, smoothie maker či stolní mixér.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Braun MultiQuick 9 MQ 9187 XLI

Braun MultiQuick 9 MQ 9187 XLI

4 300 Kč Orientační cena