Recenze Braun MQ 9147 X MultiQuick 9 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Braun MQ 9147 X MultiQuick 9

Výborné Celkové hodnocení

Dříve jsme doporučovali v kategorii Tyčové mixéry

Klady

  • Příkon 1 200 W
  • Drtič ledu
  • Převážně z nerezi
  • Pokročilé technologie

Zápory

  • Nemá držák na stěnu
  • Vyšší cena
  • Pouze tři rychlosti
  • Šňůra není kroucená
3 700 Kč Orientační cena

Braun MQ 9147 X MultiQuick 9 je mixér z poměrně nové řady, který nabídne ještě lepší vlastnosti než starší modely. Vyniká vysokým příkonem 1 200 W, díky kterému můžete s klidem mixovat i tvrdé nebo mražené suroviny. Nastavení rychlosti lze provádět dle síly stisku tlačítka, na výběr máte ze tří stupňů včetně pulzů. Celý mixér je poměrně lehký, jeho váha se drží na hmotnosti 1 kg. V balení najdete šlehací metlu, mísu o objemu 600 ml, malý sekáček, velký mixovací džbán, který poslouží i jako drtič ledu, a v neposlední řadě nástavec na pyré. Noha mixéru je odnímatelná pro snadné čištění. Mixér značky Braun potěší také inovativní technologií proti rozstřikování mixovaných pokrmů.

Hodnocení odborníků a ostatních uživatelů

Uživatelé jsou s tímto mixérem vesměs spokojeni. Pozitivně hodnotí pestrou škálu příslušenství, z mixéru se tak může stát univerzální pomocník v kuchyni. Oceňují také pohodlnou manipulaci s mixérem a celkovou spolehlivost modelů této značky.

Hlavní výhody a nevýhody

Hlavním benefitem je příkon mixéru, v něm Braun MQ 9147 X MultiQuick 9 vyniká. Díky tomu s ním můžete mixovat téměř cokoli. Dejte si však pozor na led, ten mixér rozdrtí taky, pouze ale ve velké mixovací nádobě, nikoli mixovací nohou. Benefitem je nerez jako výrobní materiál, kterou najdete na těle i noze mixéru. Za jistá negativa jsme označili absenci držáku na stěnu a také vyšší cenu, starší, ale podobně vybavené řady značky Braun vyjdou cenově lépe.

Závěr

Mixér můžeme doporučit i náročným uživatelům, kteří požadují vysoký příkon, aby se v mixování surovin nemuseli omezovat, a kteří také využijí bohaté příslušenství. Nechybí zde ani pulzní spínač pro okamžité zrychlení, kromě něj máte na výběr dvě rychlosti. Samotný mixér je poměrně lehký, přestože je vyroben z kvalitní nerezové oceli.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

1 200

Nastavení rychlosti

Ano

Počet rychlostí

3

Převládající materiál

Nerez

Hmotnost (kg)

1

Pulzní spínač/turbo funkce

Ano

Odnímatelná noha

Ano

Drcení ledu

Ano

Šlehací metla

Ano

Sekáček

Ano

Mísa na mixování

Ano

Objem mísy na mixování (l)

0,6

Držák na stěnu

Ne

Další příslušenství

Mixovací džbán / drtič ledu, nástavec na pyré

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun MQ 9147 X MultiQuick 9 | Hodnocení: Výborné
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má zkušenosti s různými domácími spotřebiči, jako jsou například ruční šlehače či smoothie makery. Díky tomu bylo pro ni snadné získat informace o tyčových mixérech a zároveň je reálně otestovat. Prozradí vám, jakých parametrů se při výběru držet, jaké příslušenství by měly mít a v jakých případech je lepší koupit ruční šlehač, smoothie maker či stolní mixér.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Braun MQ 9147 X MultiQuick 9

Braun MQ 9147 X MultiQuick 9

3 700 Kč Orientační cena