Menu

Sencor SHB 5501CH – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Multifunkční model 9v1 v kategorii Tyčové mixéry

Klady

  • Vysoký příkon
  • 20 možností rychlosti
  • Nízká hmotnost
  • Více vybavení

Zápory

  • Nelze drtit led
  • Chybí turbo funkce
  • Šňůra není kroucená
2 300 Kč Orientační cena

Sencor SHB 5501CH ocení i náročnější zákazníci, kteří ale nechtějí investovat několik tisíc do tyčového mixéru. Výhodou tohoto modelu je bohaté příslušenství. Kromě šlehací metly a sekáčku, které lze považovat za standard, je vybaven také food procesorem se dvěma vyměnitelnými struhadlovými nástavci. Běžným doplňkem je také mixovací nádoba, v tomto případě o objemu 0,8 litru. Tento model disponuje nerezovou nohou, tělo je z plastu, i tak v něm ale můžete mixovat například horké polévky. Právě díky plastovému tělu má poměrně nízkou hmotnost, což značí jednodušší manipulaci.

Hodnocení odborníků a ostatních uživatelů

Kromě vysokého výkonu a bohatého příslušenství oceňují uživatelé kovové komponenty mixéru, které by měly slibovat kvalitu a výdrž. Podle recenzí je mixér navíc i tišší, někteří uživatelé jej ale shledali těžším při delším používání.

Hlavní výhody a nevýhody

Motor mixéru má vysoký příkon 1 000 W, dokáže tak rozmixovat i tvrdé potraviny. Podle výrobce si přesto neporadí s ledem. Některým uživatelům také může chybět turbo funkce, naopak ale jistě ocení široké nastavení rychlostí.

Závěr

Tyčový mixér Sencor SHB 5501CH je uživatelsky oblíbený model s vysokým příkonem a veškerým nezbytným vybavením. Jeho mínusem je nemožnost drtit led a absence turbo funkce. Mísa na mixování má objem 0,8 litru, při mixování polévek by proto nemusela stačit početným rodinám. Sháníte-li model s objemnější mísou, doporučujeme Bosch MSCM 61X1, který už je ale o několik cenových kategorií výše.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

1 000

Nastavení rychlosti

Ano

Počet rychlostí

20

Převládající materiál

Plast, nerezová noha

Hmotnost (kg)

0,72

Pulzní spínač/turbo funkce

Ne

Odnímatelná noha

Ano

Drcení ledu

Ne

Šlehací metla

Ano

Sekáček

Ano

Mísa na mixování

Ano

Objem mísy na mixování (l)

0,8

Držák na stěnu

Ne

Další příslušenství

Food procesor se struhadly

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SHB 5501CH | Hodnocení: Velmi dobré
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má zkušenosti s různými domácími spotřebiči, jako jsou například ruční šlehače či smoothie makery. Díky tomu bylo pro ni snadné získat informace o tyčových mixérech a zároveň je reálně otestovat. Prozradí vám, jakých parametrů se při výběru držet, jaké příslušenství by měly mít a v jakých případech je lepší koupit ruční šlehač, smoothie maker či stolní mixér.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SHB 5501CH

Sencor SHB 5501CH

2 300 Kč Orientační cena