Menu

Tescoma President 909022.00 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Více příslušenství v kategorii Tyčové mixéry

Klady

  • Nerezové provedení
  • Více příslušenství
  • Pulzní funkce
  • Mixovací nádoba

Zápory

  • Neumí drtit led
  • Nižší příkon v kategorii
  • Chybí držák
2 300 Kč Orientační cena

Tescoma President 909022.00 je tyčový mixér pro uživatele, kteří hledají model s celkově dobrým poměrem ceny ku kvalitě a vlastnostem. Tento mixér je převážně z nerezové oceli, můžete s ním proto mixovat i horké polévky nebo omáčky. Díky široké škále příslušenství se vám stane multifunkčním pomocníkem v kuchyni. V balení najdete 800ml mísu, šlehací metlu i nádobu na sekání. Navíc má i gumové víko, které může posloužit i jako protiskluzová podložka pod mísu.

Příkonem 800 W je tento mixér ve své kategorii spíše podprůměrný, mezi mixéry obecně se ale jedná rozhodně o dostačující hodnotu, se kterou byste měli efektivně rozmixovat i tvrdší suroviny. K drcení ledu ale mixér určen není. Potěší 6 stupni nastavení rychlosti a k tomu ještě pulzní funkcí pro krátkodobé zvýšení výkonu.

Hlavní výhody a nevýhody

Mezi přednosti tohoto modelu se řadí nerez jakožto převažující materiál, což je obecně kvalitnější varianta než plast. Benefitem je také poměrně bohaté, ve vyšší cenové kategorii ale standardní příslušenství skládající se z nádoby na mixování s víkem, sekáčku a šlehací metly a nechybí zde ani turbo funkce. Mixér je ale svým příkonem v kategorii slabší a neposlouží vám k drcení ledu. Ve výbavě mu chybí držák na zeď, který by vyřešil otázku uskladnění.

Porovnání s alternativami

Jako poměrně rovnocennou alternativu k mixéru Tescoma, co se výkonu a vybavení týče, můžeme doporučit G21 VitalStick. Tento mixér je téměř o tisícikorunu levnější, navíc ale ve výbavě najdete i nástavec na pyré. Na druhou stranu má menší mixovací mísu a nastavování rychlostí na škále. Pokud sháníte ještě cenově dostupnější tyčový mixér, mohl by se vám zamlouvat Sencor SHB 4460WH. Kvůli nižší ceně ale musíte počítat s méně odolným plastovým tělem.

Závěr

Tescoma President 909022.00 je kvalitní tyčový mixér, který nabídne bohaté, ale mezi dražšími mixéry standardní příslušenství, širší výběr z rychlostí a také pulzní funkci. Má však spíše průměrný příkon, proto se nehodí k drcení ledu. Díky nerezovému provedení umožní mixovat i teplé pokrmy. Pokud sháníte podobně vybavení mixér v nižší cenové kategorii, mohl by se vám líbit Sencor SHB 4460WH.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

800

Nastavení rychlosti

Ano

Počet rychlostí

6

Převládající materiál

Nerez

Pulzní spínač/turbo funkce

Ano

Odnímatelná noha

Ano

Drcení ledu

Ne

Šlehací metla

Ano

Sekáček

Ano

Mísa na mixování

Ano

Objem mísy na mixování (l)

0,8

Držák na stěnu

Ne

Další příslušenství

Gumové víčko

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tescoma President 909022.00 | Hodnocení: Velmi dobré
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má zkušenosti s různými domácími spotřebiči, jako jsou například ruční šlehače či smoothie makery. Díky tomu bylo pro ni snadné získat informace o tyčových mixérech a zároveň je reálně otestovat. Prozradí vám, jakých parametrů se při výběru držet, jaké příslušenství by měly mít a v jakých případech je lepší koupit ruční šlehač, smoothie maker či stolní mixér.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Tescoma President 909022.00

Tescoma President 909022.00

2 300 Kč Orientační cena