Recenze Braun MQ 7045X MultiQuick 7 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Braun MQ 7045X MultiQuick 7

Recenze Braun MQ 7045X MultiQuick 7

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Tyčové mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Mixování
 • 9,5/10
  Kvalita konstrukce
 • 9,4/10
  Komfort při používání
 • 9,7/10
  Příslušenství a funkce

Klady

 • Vysoký příkon
 • Umí drtit led
 • Kvalitní zpracování
 • Pokročilé technologie
 • Skvěle mixuje

Zápory

 • Nemá pulzní spínač
 • Vyšší cena
 • Šňůra není kroucená
2 700 Kč Orientační cena

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Tyčové mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Mixování
 • 9,5/10
  Kvalita konstrukce
 • 9,4/10
  Komfort při používání
 • 9,7/10
  Příslušenství a funkce

Klady

 • Vysoký příkon
 • Umí drtit led
 • Kvalitní zpracování
 • Pokročilé technologie
 • Skvěle mixuje

Zápory

 • Nemá pulzní spínač
 • Vyšší cena
 • Šňůra není kroucená
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a obecné parametry

Tyčový mixér Braun MQ 7045X MultiQuick 7 se v době testování (září 2023) ukázal jako skvělý všestranný pomocník do kuchyně. Kromě mixování nabízí totiž možnost sekání, šlehání a drcení ledu. Balení dokonce obsahuje dvě nádoby na sekání, a to 350 a 1250ml, což umožní nasekat potraviny v různém množství. Dvě nádoby jsou rozhodně nadstandard, většina tyčových mixérů disponuje pouze jednou velikostí. Kromě dvou nádob je také vybaven třemi sekáčky – dva jsou na potraviny a jeden je na led.

Tyčový mixér je pak vybaven příkonem 1 000 W, čímž patří k výkonnějším zařízením. Díky vyššímu příkonu byl mixér velmi výkonný, což ukázal i jeho samotný test, ve kterém si při mixování, sekání i šlehání poradil velmi dobře. Ovládání rychlosti je plynulé, volíte si ji tedy podle toho, jak moc tlačítko stisknete. Braunu bohužel chybí rychlost turbo, která je u většiny mixérů běžnou záležitostí.

Délka přívodového kabelu činí 124 cm, není však bohužel kroucený, takže se může stát, že vám bude při mixování zavazet. Kabel na druhou stranu není příliš krátký, nemusíte tak vyloženě stát v blízkosti zásuvky.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

1 000

Nastavení rychlosti

Ano

Počet rychlostí

Škála

Převládající materiál

Plast, nerezová noha

Hmotnost (kg)

0,9

Pulzní spínač/turbo funkce

Ne

Odnímatelná noha

Ano

Drcení ledu

Ano

Šlehací metla

Ano

Sekáček

Ano

Mísa na mixování

Ano

Objem mísy na mixování (l)

0,6

Držák na stěnu

Ne

Další příslušenství

2 nádoby na mixování, 2 sekáčky, drtič ledu

Obsah balení

Braun MQ 7045X MultiQuick 7 přišel v opravdu velké krabici. Všechny jeho části byly velmi dobře zabalené a krabice byla vypolstrovaná, nemusíte se tedy bát případného rozbití při přepravě. V balení najdete samotný tyčový mixér s nerezovou nohou, metlu na šlehání, dvě plastové nádoby na sekání, tři sekáčky, plastovou nádobu na mixování a návod. Ten obsahoval obrázkový popis mixéru spolu s návodem, jak jej sestavit, bezpečnostní pokyny a popis čištění.

V návodu také najdete, jaké potraviny a jaké množství v něm lze sekat či mixovat. Zároveň vám ukáže, jaká nádoba bude nejvhodnější na určité množství potravin, na jaký stupeň a jak dlouho je sekat či mixovat. Tyto informace jsou určitě důležité, neboť každý tyčový mixér má jiný výkon a doba mixování se může velmi lišit. Tyto tipy však najdete i u konkurenčních mixérů, Braun se tak ničím nevyjímá.

Parametr Tento produkt
Návod Obrázkový i textový
Tipy na mixování, sekání, šlehání Ano
Bezpečnostní pokyny Ano
Jazyk Český

Zpracování a rozměry

Braun MQ 7045X MultiQuick 7 je rozhodně kvalitně zpracován. Jeho tělo je tvořené z pevného plastu, které je doplněno protiskluzovou rukojetí. Noha na mixování je z nerezu, díky čemuž je méně náchylná na poškození a zároveň ji lze využívat při mixování v horkých omáčkách či polévkách.

Co se rozměrů týče, Braun může působit bytelným dojmem, svými rozměry se však od ostatních testovaných modelů příliš neliší. To stejné platí i u hmotnosti, která spolu s nohou činí 0,9 kg, patří tedy spíše k těm lehčím modelům. Zmínit musíme i hlučnost, která u tohoto modelu činila 65 dB, což je standard.

Parametr Tento produkt
Délka (cm) 18,5
Šířka (cm) 5,5
Délka s nohou (cm) 39
Délka kabelu (cm) 124
Hlučnost (dB) 65
Materiál těla Plast a nerez
Materiál nohy Nerez

Mixování, sekání, šlehání a drcení

Samotný test jsme prováděli na více surovinách, abychom vyzkoušeli všechny nástavce. Mixovali jsme smoothie, na které jsme použili čerstvý banán, maliny a mléko. Mixovací noha je opatřena funkcí SplashControl, která zamezuje nežádoucím skvrnám. To se nám opravdu osvědčilo, protože mixér vůbec nestříkal a hladce smoothie rozmixoval. Zároveň v něm nezůstaly větší kusy.

Vyzkoušeli jsme také sekáček, konkrétně na lískových ořeších, cibuli a petrželi. Výsledek byl opět skvělý. Ořechy naseká podle toho, jak dlouho je budete sekat. Díky tomu si můžete zvolit, zda budete chtít jemné ořechy či trochu větší kousky. Velmi dobře si také poradil s cibulí a petrželí, které nasekal na rovnoměrné kousky.

Nakonec jsme otestovali šlehání a drcení ledu. Šlehání smetany dopadlo na výbornou, zhruba za minutu z ní udělal šlehačku. Velmi dobře si pak poradil i s ledem, ze kterého za zhruba 15 sekund udělal ledovou tříšť.

Parametr Tento produkt
Hodnocení mixování smoothie (1 až 10) 10
Hodnocení sekání lískových oříšků (1 až 10) 9
Hodnocení sekání cibule (1 až 10) 10
Hodnocení sekání petržele (1 až 10) 10
Hodnocení šlehání šlehačky (1 až 10) 10
Hodnocení drcení ledu (1 až 10) 10

Pohodlí při užívání a funkce

S tyčovým mixérem se manipulovalo opravdu dobře. Sice působí bytelným dojmem, ale příjemně se drží a není příliš těžký. Snadné držení je díky ergonomické rukojeti, která je potažená gumou, čímž zajistí, aby vám mixér nevyklouznul z ruky.

Noha má funkci ActiveBlade, takže s ní lze při mixování pohybovat. To oceníte zejména při mixování tvrdších potravin. Tato funkce je nadstandard a mají ji většinou dražší Braun modely. Nasazování nohy je velmi snadné, stačí ji pouze zacvaknout. Odejmutí se pak provádí stisknutím dvou bočních tlačítek, které nohu uvolní. Stejně tak se nasazuje i metla a nádoby na sekání. Kromě ActiveBlade je noha také vybavena funkcí SplashControl, která zamezí nežádoucím stříkancům na oblečení i v kuchyni.

Nádoby na sekání jsou zespodu potažené gumou, která zabrání klouzání po lince. Díky tomu je nemusíte přidržovat rukou. Protiskluzovou funkcí však není vybavena plastová nádoba na mixování, která zároveň nedisponuje zúženým zobáčkem, rozmixované tekutiny se vám tak budou hůře přelévat. Zúžený zobáček jsme zaznamenali u jiných testovaných modelů.

Regulace rychlosti

Rychlost lze regulovat pomocí plynulého ovládání jedním tlačítkem, kde si pomocí stisku zvolíte, jak rychle má mixér mixovat. Toto tlačítko nabízí pět rychlostí, ovšem je velmi těžké poznat, jakou rychlost máte zrovna zvolenou. Zároveň se vám může při mixování stát, že rychlost nebude vždy plynulá, neboť i nám se při testování stalo, že jsme občas tlačítko stisknuli více či méně.

Tyčový mixér není vybaven funkcí turbo, jež je poměrně běžná a měly ji i ostatní testované modely. Tlačítko turbo umožní chod na nejvyšší stupeň bez nutnosti nastavení rychlosti. Tato funkce se však dá kompenzovat tím, že regulátor stisknete na nejvyšší stupeň.

Čištění

Čištění mixéru je velmi jednoduché. Všechny komponenty, kromě těla mixéru, lze mýt v myčce. I ruční umývání vám moc práce nezabere, velmi snadno se umývaly i samotné sekáčky. Tělo mixéru pak stačí utřít mokrým hadříkem.

Parametr Tento produkt
Regulace rychlosti Plynulá
Provedení tlačítek (1 až 10) 9
Pohodlí při držení (1 až 10) 9
Přehlednost tlačítek (1 až 10) 10
Snadnost vyměňování nástavců (1 až 10) 10
Snadnost čištění (1 až 10) 9
Doplňkové funkce SplashControl, ActiveBlade

Názory uživatelů

O kvalitě Braun MQ 7045X MultiQuick 7 pojednávají i pozitivní recenze. Uživatelé si pochvalují snadnou manipulaci, přehledné ovládání, rozsáhlé příslušenství či vysoký výkon. Co naopak zmiňují jako nevýhodu, je vyšší cena a absence držáku na zeď, který ovšem nemá skoro žádný tyčový mixér.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkou výhodou Braun MQ 7045X MultiQuick 7 je rozhodně vyšší příkon, který se odráží na výkonu. Zmínit musíme i dvě nádoby na sekání či tři sekáčky, které jsou na rozdíl od konkurence nadstandardem. Výhodou je také pohyblivá noha, která vám ušetří práci s mixováním tvrdších potravin. Zajímavostí je pak plynulý regulátor, kterým se značka Braun pyšní, a ostatní značky jej zatím nenapodobily. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena či absence funkce turbo.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li podobně výkonný tyčový mixér, ale u Braun MQ 7045X MultiQuick 7 vás odrazuje vysoká cena, zkuste sáhnout po Bosch MSM67170, který sice nemá dvě sekací nádobky, ale zase disponuje víkem, které lze na nádobu přidělat a tím suroviny uschovat. Zároveň má podobný příkon, 12 rychlostí a tlačítko turbo. Jeho cena je pak o polovinu nižší.

Naše hodnocení a závěr

V našem testu si tyčový mixér Braun MQ 7045X MultiQuick 7 vedl opravdu dobře, namixoval, nasekal a našlehal vše, jak měl. Jako nevýhodu však musíme uvést kabel, který není kroucený nebo chybějící tlačítko turbo. Plynulá regulace rychlosti také nemusí vyhovovat všem.

Strávíte-li v kuchyni hodně času a potřebujete kvalitní zařízení, které vám ušetří čas i práci, pak je tento tyčový mixér pro vás ten pravý. Vysoký výkon, více příslušenství včetně sekáčku na led a pohyblivá noha jsou rozhodně velkým plusem, který konkurenční modely mít nemusí. Zvážit však musíte cenu, která je v tomto případě poměrně vysoká.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun MQ 7045X MultiQuick 7 | Hodnocení: Výborné
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má zkušenosti s různými domácími spotřebiči, jako jsou například ruční šlehače či smoothie makery. Díky tomu bylo pro ni snadné získat informace o tyčových mixérech a zároveň je reálně otestovat. Prozradí vám, jakých parametrů se při výběru držet, jaké příslušenství by měly mít a v jakých případech je lepší koupit ruční šlehač, smoothie maker či stolní mixér.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, a co produkty od firmy Kenwood?

Milan Bürger

Dobrý den,

firma Kenwood vyrábí pouze pár modelů tyčových mixérů. Tyto mixéry se řadí do vyšší střední třídy a mohou konkurovat například firmě Bosch. Většina těchto mixérů však nemá žádné uživatelské recenze a jiné značky nám přišly zajímavější, i proto jsme žádný mixér od Kenwood do našeho srovnání nezařadili. Kenwood má obecně kvalitní výrobky, takže s koupí jejich mixéru určitě neuděláte chybu.

Tereza Peterková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Braun MQ 7045X MultiQuick 7

Braun MQ 7045X MultiQuick 7

2 700 Kč Orientační cena