Recenze Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°

Dobré Celkové hodnocení

Oblíbený pohlcovač vlhkosti v kategorii Odvlhčovače vzduchu

Klady

  • Neutralizuje zápach
  • Z recyklovaných plastů
  • Výsledky do 12 h
  • Použití bez elektřiny
  • Produkt roku 2020

Zápory

  • Nízká účinnost
  • Vyžaduje absorpční tablety
350 Kč Orientační cena

Charakteristika

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° představuje nejoblíbenější pohlcovač vlhkosti na trhu (v době psaní recenze, únor 2023). Jde o variantu fungující na odvlhčovací tablety, které je potřeba v průběhu používání pravidelně doplňovat. Tím se zároveň pohlcovač odlišuje od elektrických odvlhčovačů, oproti kterým má současně i nižší účinnost. Na druhou stranu se ale náklady na jeho pořízení pohybují jen v řádech několika set korun.

Základní parametry

Oproti elektrickým odvlhčovačům má pohlcovač Ceresit nižší účinnost a hodí se jen do menších místností o rozloze maximálně 20 m². Výsledky se navíc odvíjí od relativní vzdušné vlhkosti a teploty v místnosti. Potěší vás ovšem svým bezhlučným chodem a nulovou spotřebou elektrické energie, protože tu k provozu nepotřebuje. Pohlcovače se obecně pyšní také menšími rozměry, tudíž můžete Ceresit umístit i do skříně či na poličku.

Odvlhčovací výkon

Funguje za použití odvlhčovací tablety, která se postupně mění na solný roztok, jenž poté ze sběrné nádobky jednoduše vylijete. 1 tableta vystačí zhruba na 3 měsíce provozu, a tak je pohlcovač Ceresit vhodnou volbou pro občasné využití nebo například přes zimu, když doma sušíte prádlo.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° je v rámci těchto nejlevnějších alternativ bezkonkurenční volbou. O tom mimo jiné svědčí také šestinásobné ocenění Top produkt v kategorii, které si pohlcovač vysloužil na portále heureka.cz. Tam navíc sklízí 83% průměr uživatelských hodnocení, což je důkazem poměrně velké spokojenosti. Nejčastěji uživatelé kladně hodnotí příjemnou vůni tablet, spolu s kterými pohlcovač funguje, a také účinnost již od 12 hodin po uvedení do provozu.

Najdou se ale i negativní ohlasy, a to především s ohledem na jeho nižší účinnost v porovnání s elektrickými variantami. Záporně uživatelé také hodnotí nutnost dokupování tablet, které jsou ale pro používání pohlcovače nezbytné, a také plastové zpracování konstrukce, od které nelze očekávat velkou odolnost.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří především nízké pořizovací i provozní náklady. Konstrukci seženete v řádech několika set korun a stejně tak jsou poměrně levné i absorpční tablety. Zajímavostí oproti elektrickým modelům je kromě nižší ceny současně i fakt, že jsou tablety zpravidla aromatizované, takže je okolí pohlcovače příjemně provoněné. Výhodou je také pohodlná obsluha.

Za nevýhodu lze ale považovat poměrně nízkou účinnost. Tento model proto doporučujeme spíše do malých místností, jako jsou koupelny či komory, do skříně s oblečením nebo do rohu místnosti tam, kde sušíte prádlo. Negativně můžeme pohlížet také na nutnost dokupování a výměnu tablet, čemuž se v případě elektrických modelů vyhnete.

Porovnání s alternativami

Jako vhodnou k pohlcovači vlhkosti Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° můžeme doporučit například Ceresit Stop vlhkosti Micro, který má atraktivnější design. Alternativou může být také pohlcovač Air Max Bison 450 g se srovnatelnými parametry, ten je ovšem hůře dostupný.

Závěrečné shrnutí

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° vám můžeme bezpečně doporučit tehdy, pokud hledáte malý a cenově dostupný pohlcovač vlhkosti. Ve srovnání s obvykle velkými elektrickými odvlhčovači jej snadno schováte v interiéru a vejde se vám dokonce i do skříně. V balení zpravidla najdete 1 tabletu, která vám vystačí na zhruba 3 měsíce – máte-li v plánu pohlcovač používat delší dobu, pak si pořiďte rovnou i další tablety do zásoby. Výhodou této varianty je kromě nižší ceny také provonění ovzduší.

Parametr Tento produkt
Značka / výrobce

Ceresit

Typ

Pohlcovač vlhkosti

Doporučená velikost místnosti (m²)

20

Objem sběrné nádoby na vodu (l)

1

Maximální hlučnost (dB)

Zcela bez hluku

Čistička vzduchu

Ne

Wi-Fi

Ne

Transportní kolečka

Ne

Hmotnost (kg)

0,45

350 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je naší dlouholetou redaktorkou a s výběrem odvlhčovače vzduchu má vlastní zkušenosti. Díky tomu vám napoví, které parametry byste při výběru rozhodně neměli opomenout nebo jaké funkce se vám během používání mohou hodit. Iva autorsky stojí také za dalšími tématy z oblasti péče o domácnost či zdraví, jako jsou například ventilátory či horská slunce.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°

350 Kč Orientační cena