Recenze Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Odvlhčovače vzduchu

Klady

  • Pro velké místnosti
  • Nezávislé čištění vzduchu
  • UV-C lampa a ionizace
  • Wi-Fi mobilní aplikace
  • Prodloužená záruka 5 let

Zápory

  • Vyšší cena
  • Ne pro Apple Homekit
7 400 Kč Orientační cena

Charakteristika

Odvlhčovač vzduchu Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean je zástupcem modelů z vyšší cenové kategorie, který potěší zejména svým výkonem a technologickou výbavou. Je ideální do velkých místností či do kanceláře, kde vás nebude rušit skrze extra tichý provoz a díky atraktivnímu designu zároveň snadno zapadne.

Základní parametry a funkce

Oproti mnohé konkurenci stejné cenové relace nabízí odvlhčovač vzduchu Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean spoustu moderních funkcí. Relativně běžná je kombinace s čističkou vzduchu, kterou lze zapnout i nezávisle na odvlhčování. Nadto ale tomuto modelu nechybí ani UV-C sterilizační lampa a ionizátor pro zdravé ovzduší a pohlcování zápachu. Oceníte jej proto například i při vaření nebo pokud doma kouříte.

Praktická je zde možnost nastavení vlhkosti v úrovni 30 až 80 %, přičemž součástí je i ukazatel relativní vlhkosti a světelné indikace úrovně aktuální vlhkosti rozlišené modrou, zelenou a červenou barvou. Zejména milovníky technologií ve výbavě odvlhčovače potěší také Wi-Fi připojení a možnost dálkového přístupu. Umožňuje tak ovládání přes aplikaci, kde zároveň snadno a bez problémů nastavíte čas zapnutí, vypnutí či další funkce.

Odvlhčovací výkon

Odvlhčovač Rohnson je se svým vysokým odvlhčovacím výkonem až 20 litrů za den určený do velkých místností o rozloze do 120 m². Výbornou efektivitu pak prokáže také ve středních místnostech s vysokou vlhkostí, kdy dobře poslouží také poměrně velká nádoba na zkondenzovanou vodu o objemu 6,5 litru. S tou se ostatně v rámci našeho srovnání a kondenzačních odvlhčovačů řadí k největším.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Kromě nadstandardní technologické výbavy se tento model odvlhčovače pyšní také řadou kladných uživatelských ohlasů, což je ostatně jedním z důvodů, proč se zařadil do našeho srovnávacího žebříčku. V době psaní recenze (únor 2023) sklízí krásný 93% průměr uživatelských hodnocení na portále heureka.cz, z čehož můžeme vyvodit velkou spokojenost.

Pozitivně uživatelé nejčastěji hodnotí výkon odvlhčování a potvrzují, že denně ze zásobníku vylévají litry zkondenzované vody. Pochvalují si také Wi-Fi připojení, snadné spárování a ovládání či kontrolu stavu přes chytrý telefon na dálku. Negativně naopak někteří hodnotí výstupní analýzu dat v aplikaci, která je z jejich pohledu zbytečná, pokud přístroj používáte pro rozdílné účely nebo často přemisťujete do jiných místností.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší předností odvlhčovače Rohnson je v porovnání s konkurencí jeho technologická výbava. Kombinace s čističkou vzduchu je poměrně běžná, ovšem v rámci tohoto modelu se můžete těšit také UV-C sterilizační lampu a ionizaci pro dokonale čisté a zdravé ovzduší. Přestože odvlhčovač nabízí poměrně velkou sběrnou nádobu na vodu, můžete pro komfortnější obsluhu využít kontinuální odvod kondenzátu pomocí 1m hadice, která je součástí balení.

Za nevýhodu lze v tomto případě považovat snad jen vyšší pořizovací cenu a fakt, že přístroj i přes přítomnost Wi-Fi připojení není kompatibilní s Apple Homekit pro komplexní ovládání chytré domácnosti.

Porovnání s alternativami

Jestliže se poohlížíte po srovnatelné alternativě k odvlhčovači vzduchu Rohnson R-9920 Genius WiFi, pak si prohlédněte například Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi. Dá se perfektně použít pro bytové i nebytové prostory s velikostí do 40 m², kde nabídne podobný odvlhčovací výkon 24 l/den i možnost čištění vzduchu. Ionizátor i UV lampa mu však chybí.

Alternativou může být také odvlhčovač G21 Impact 40, který oceníte pro jeho vyšší odvlhčovací výkon, který dosahuje až 40 litrů za 24 hodin. Na rozdíl od modelu Rohnson ale nenabídne tolik moderních funkcí pro čištění vzduchu, navíc je také o něco hlučnější.

Závěrečné shrnutí

Odvlhčovač vzduchu Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean ocení zejména náročnější uživatelé a technologičtí nadšenci, které uspokojí množstvím moderních funkcí a Wi-Fi připojením. S odvlhčovacím výkonem 20 litrů/den si dobře poradí ve velkých místnostech či kancelářích do 120 m², kde se postará nejen o optimální vlhkost, ale i kvalitu ovzduší, a to skrze kombinaci nezávislé čističky vzduchu, UV-C lampy a ionizátoru.

Parametr Tento produkt
Značka / výrobce

Rohnson

Typ

Kondenzační

Odvlhčovací kapacita (l/den)

20

Doporučená velikost místnosti (m²)

120

Objem sběrné nádoby na vodu (l)

6,5

Maximální hlučnost (dB)

37

Čistička vzduchu

Ano

Wi-Fi

Ano

Transportní kolečka

Ne

Hmotnost (kg)

14,25

7 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je naší dlouholetou redaktorkou a s výběrem odvlhčovače vzduchu má vlastní zkušenosti. Díky tomu vám napoví, které parametry byste při výběru rozhodně neměli opomenout nebo jaké funkce se vám během používání mohou hodit. Iva autorsky stojí také za dalšími tématy z oblasti péče o domácnost či zdraví, jako jsou například ventilátory či horská slunce.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean

Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean

7 400 Kč Orientační cena