Recenze TrueLife DH5 Touch - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test TrueLife DH5 Touch

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Odvlhčovače vzduchu

Klady

  • Až 12 l vody za den
  • Také čistička vzduchu
  • Nepřetržitý provoz
  • Dobrá dostupnost
  • Výborné recenze

Zápory

  • Nemá Wi-Fi
  • Kratší přívodní kabel
  • Průměrné rozměry
  • Průměrná hmotnost
5 000 Kč Orientační cena

Charakteristika

Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch zaujme vzhledem k výbavě a odvlhčovacímu výkonu svou příznivou pořizovací cenou. Pochází z portfolia výrobce, který se zabývá úpravou vzduchu v domácnosti, a tak vás jistě nepřekvapí konstrukce 2v1 kombinující také čističku vzduchu.

Základní parametry

TrueLife DH5 Touch představuje odvlhčovač 2v1, který v sobě kombinuje i čističku vzduchu. Zbaví vás tak nejen vlhkých zdí a plísně, ale zároveň pročistí zatuchlý vzduch a eliminuje eliminuje viry a bakterie. Nabízí spoustu chytrých režimů, kterými zastiňuje většinu cenově srovnatelné konkurence. Nechybí mu praktický časovač nebo noční režim, při kterém odvlhčovač pracuje automaticky a tiše, a také speciální režim pro sušení prádla, které zpravidla vlhkost vzduchu výrazně zvyšuje.

Nejpřínosnější je však zejména automatický režim vlhkosti, který konkurenci mnohdy chybí. Pomocí příslušného senzoru odvlhčovač monitoruje stav vlhkosti vzduchu v místnosti a podle výsledků intenzitu odvlhčování sám nastaví. Nemusíte tak dokupovat žádné další přístroje pro měření vlhkosti, ani se starat o správné nastavení výkonu. Samozřejmostí je zde indikátor plného zásobníku na vodu i automatické vypnutí při jeho zaplnění, což je dnes ostatně už standardem.

Odvlhčovací výkon

Odvlhčovač vzduchu Truelife dokáže zkondenzovat až 12 litrů vody za den, což je s ohledem na jeho konkurenci velmi příznivá hodnota. Disponuje sice jen 2,5litrovou nádobou na zkondenzovanou vodu, ovšem v balení najdete i hadici pro připojení na odpad, díky které může být v provozu nepřetržitě a o vylévání vody se nemusíte vůbec starat. Hodí se do menších až středně velkých místností o rozloze do 45 m².

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Z hodnocení uživatelů je patrné, že jsou s odvlhčovačem i jeho výsledky spokojení. O tom ostatně svědčí i 94% průměr všech hodnocení na portále heureka.cz (v době psaní recenze, únor 2023). Kladné ohlasy tento model nejčastěji sklízí za svůj tichý provoz, se kterým je vhodný i do ložnice při spaní, a také fakt, že funguje i jako čistička vzduchu. Někteří uživatelé ale vnímají horší dílenské zpracování a ne příliš atraktivní design, což je ale čistě individuální.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Oproti jiným produktům se odvlhčovač vzduchu Truelife pyšní svou příznivou pořizovací cenou v porovnání s množstvím funkcí a režimů. Jeho hlavní výhodou je konstrukce 2v1 kombinující také čističku, s pomocí které společně zajistí čisté a zdravé ovzduší domácnosti. Díky integrovaným kolečkům, jež konkurenci mnohdy chybí, není problém jej v případě potřeby přesunout do jiné místnosti.

Zápory jsme u tohoto odvlhčovače hledali jen stěží. Zmínit můžeme například průměrné rozměry, kdy je u modelů této velikosti potřeba vyhradit vhodný prostor v interiéru, což může být v menších místnostech náročnější. Umístění navíc dále ztíží také kratší přívodní kabel.

Porovnání s alternativami

Alternativou k odvlhčovači vzduchu TrueLife DH5 Touch je například model Sinclair CFO-16P, který jsme skrze dobré hodnoty parametrů rovněž zařadili do našeho žebříčku. Nabízí srovnatelný odvlhčovací výkon 16 litrů vody za den, ovšem hodí se spíše do menších místností o rozloze do 20 m². Od TrueLife se liší také absencí čističky vzduchu, a tak je vhodný zejména pro ty uživatele, kteří mají tento přístroj doma nebo tuto funkci jednoduše nevyužijí.

Závěrečné shrnutí

Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch je skvělou volbou pro všechny uživatele, kteří hledají kvalitní přístroj s příznivým poměrem ceny a výkonu. Jelikož disponuje také čističkou vzduchu, zbaví vás nejen nadměrné vlhkosti, ale současně zajistí i zdravé ovzduší v domácnosti. Při své odvlhčovací kapacitě 16 litrů za den má sice menší nádržku na vodu o objemu jen 2,5 litru, avšak v balení najdete i hadici pro odvod vody do odpadu. Díky tomu se přístroj zároveň hodí pro nepřetržitý provoz.

Parametr Tento produkt
Značka / výrobce

TrueLife

Typ

Kondenzační

Odvlhčovací kapacita (l/den)

12

Doporučená velikost místnosti (m²)

45

Objem sběrné nádoby na vodu (l)

2,5

Maximální hlučnost (dB)

37

Čistička vzduchu

Ano

Wi-Fi

Ne

Transportní kolečka

Ano

Hmotnost (kg)

11

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TrueLife DH5 Touch | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je naší dlouholetou redaktorkou a s výběrem odvlhčovače vzduchu má vlastní zkušenosti. Díky tomu vám napoví, které parametry byste při výběru rozhodně neměli opomenout nebo jaké funkce se vám během používání mohou hodit. Iva autorsky stojí také za dalšími tématy z oblasti péče o domácnost či zdraví, jako jsou například ventilátory či horská slunce.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TrueLife DH5 Touch

TrueLife DH5 Touch

5 000 Kč Orientační cena