Menu

Recenze cestovní agentury eTravel.cz

92,4 % Celkové hodnocení

Top 2 v kategorii Cestovní agentury

Jednotlivá hodnocení

 • 8,1/10
  Základní hodnocení
 • 9,1/10
  Hodnocení podpory
 • 10/10
  Hodnocení uživatelského prostředí

Klady

 • V nabídce přes 90 cestovních kanceláří
 • Nově 236 poboček
 • Podpora přes chat, telefon i e-mail
 • Filtrování dle mnoha kritérií

Zápory

 • Zkrácená pracovní doba pobočky
 • U zájezdů pouze základní informace

Souhrnné údaje 

Agentura eTravel.cz patří do cestovní skupiny Fischer. Přeprodává zájezdy od celkem 94 cestovních kanceláří, což je mezi všemi srovnávanými cestovními agenturami v květnu 2024 lepší číslo. Počet se navíc během posledních let výrazně zvýšil, za poslední 4 roky jich do portfolia přibylo zhruba 20. Webová stránka agentury je rozdělena na několik záložek – vyhledávání zájezdů, Last a First minute nabídky a vyhledávání letenek. Ke každému zájezdu pak najdete recenze jednotlivých hotelů od uživatelů, kteří zvolenou destinaci v minulosti navštívili. Agentura přitom odkazuje na portál Tripadvisor.

Samotná agentura nemá v Česku žádné kamenné pobočky, je koncipována tak, že si přes ni lze koupit zájezd pouze online. Jelikož ale spadá do REWE Group (sdružuje více CK), v případě, že požadujete zájezd konzultovat fyzicky na prodejně, můžete zavítat do poboček cestovních kanceláří Fischer, Nev-Dama nebo Exim Tours, kterých jsou po republice dohromady stovky (v květnu 2024 až 236), a které do této skupiny také spadají.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet cestovních kanceláří v nabídce

94

105,40
Počet poboček

236

72,20
Recenze hotelů

Ano

100 % Ano
Papírový katalog zájezdů

Ne

80 % Ne, 20 % Neuvedeno
Prodej letenek

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Rezervace hotelu

Ne

60 % Ne, 40 % Ano

Hodnocení podpory

Co se zákaznické podpory týče, je na tom cestovní agentura poměrně dobře. Za poslední roky však o něco zkrátila pracovní dobu podpory, která v současné době funguje od sedmé hodiny ranní do sedmé večerní. Výhodou je jistě online chatovací okénko, které měla pouze polovina hodnocených cestovních agentur. Dále máte k dispozici klasicky e-mail nebo call centrum.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Podpora přes online chat

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Podpora přes telefon

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Podpora přes e-mail

Ano

100 % Ano
Pracovní doba podpory

7:00 - 19:00

20 % 8:00 - 19:00, 20 % 7:00 - 22:00, 20 % 7:00 - 19:00, 20 % Nonstop, 20 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelského prostředí

Webové stránky jsou na první pohled řešeny jednoduše, v některých případech se ale může naskytnout problém s přehledností. Na úvodní stránce na vás vyskočí jednoduchá filtrace pomocí destinace, způsobu dopravy, termínu nebo počtu osob, další kritéria můžete přidávat, až se vám zobrazí nabídka zájezdů. Ty poté můžete seřadit dle doporučení, nejnižší nebo nejvyšší ceny, dle hodnocení, nebo dle termínu. Jednotlivé hotely můžete vidět i na souhrnné mapě.

Detaily hotelu, respektive zájezdu, se vám zobrazí v okně, které překryje seznam zájezdů, což může komplikovat přehlednost. V okně se vám dostane o vybraném zájezdu všech potřebných informací, chybí zde ale užitečné drobnosti, jako je například počasí v destinaci ve vybraném termínu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtrování podle destinace

Ano

100 % Ano
Filtrování podle dopravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle místa odjezdu

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování přibližného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování podle ceny

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování orientačního počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování podle stravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle typu zájezdu

Ano

100 % Ano
Další filtry

Ano

100 % Ano

Zkušenosti zákazníků

Portál eTravel.cz nemá příliš mnoho recenzí, cestovatelé vždy hodnotí spíše konkrétní zájezd s cestovní kanceláří, popřípadě hotel ve vybrané destinaci. V několika málo hodnoceních se objevují pochvaly směrem k agentuře. Zákazníci chválí širokou nabídku, služby delegátů na zájezdech i komunikaci agentury při zařizování zájezdů. Zkušenosti s portálem eTravel.cz zkrátka hodnotí jako bezproblémové a vybírají u něj zájezdy dokonce i opakovaně. V minulosti se objevilo pár výtek směrem k cenám zájezdů, prý byly vyšší než u konkrétní cestovní kanceláře. Agentura eTravel ale disponuje garancí ceny, proto by k tomu v současnosti již nemělo docházet.

Klady a zápory

U této agentury pozitivně hodnotíme zákaznickou podporu, která je dostupná všemi možnými prostředky. Tu ale za poslední roky zkrátila o dvě hodiny, nyní (květen 2024) funguje od sedmi hodin ráno do sedmi večer. Zájezd tak můžete řešit v klidu i po pracovní době. Na portálu najdete zájezdy od více než 90 cestovních kanceláří, eTravel.cz tak postupně roste, co se nabídky týče.

Agentura se ale specializuje pouze na online prodej, proto musíte vše vyřešit po internetu, kamenné pobočky nemá. Jelikož ale spadá do REWE Group, můžete zajít do prodejen kanceláří Fischer, Nev-Dama nebo Exim Tours, pokud chcete zájezd konzultovat fyzicky (v ČR jich je 236). Portál eTravel.cz se v minulosti potýkal s negativními recenzemi, protože přeprodával zájezdy za vyšší cenu, než tomu bylo u dané cestovní kanceláře, případně cenu zájezdu zvyšoval po tom, co zákazník o zájezd projevil zájem. Jelikož ale aktuálně disponuje garancí stejné ceny, nemělo by k takovým situacím dále docházet.

Porovnání s alternativami

Agentura eTravel.cz se dá přirovnat k cestovní agentuře Invia.cz. První zmiňovaná nabídne 236 poboček po republice, nenesou ale přímo název eTravel, ale některé z CK, které pod ni spadají (Fischer, Exim Tours aj.). Invia má naproti tomu 120 poboček po celé České republice, které jsou ale přímo její. Navíc nabídne širší nabídku, alespoň co se cestovních kanceláří týče. Na druhou stranu se ale potýká s více negativními recenzemi zákazníků než agentura eTravel.cz.

Naše hodnocení a závěr

Cestovní agentura eTravel.cz patří mezi spíše menší prodejce dovolených. Přeprodává zájezdy od více než 90 cestovních kanceláří, což sice není nejvyšší počet ve srovnání, stále by ale měl být výběr poměrně bohatý. Nabízí ke koupi celé zájezdy, ale také samostatné letenky. Webové rozhraní je poměrně jednoduché, u zájezdů jsou ale k dispozici spíše jen základní informace. O něco lépe si v našem srovnání vede agentura Invia, která má více poboček, více cestovních kanceláří v nabídce i delší pracovní dobu zákaznické podpory.

Autor: | Datum: | Produkt: eTravel.cz | Hodnocení: 92,4 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína se cestování ráda věnuje jak na vlastní kůži, tak i prstem po mapě. Po stránce s tipy na výběr dovolené se proto zaměřila i na srovnání cestovních agentur, které jednotlivé zájezdy zprostředkovávají. Dokáže poradit, jak poznat spolehlivou agenturu a jaké jsou rozdíly mezi ní a cestovní kanceláří. Najdete ji podepsanou i pod tématem koloběžek, rotopedů nebo školních batohů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze eTravel.cz

eTravel.cz