Menu

Recenze cestovní agentury Zájezdy.cz

79,2 % Celkové hodnocení

Top 5 v kategorii Cestovní agentury

Jednotlivá hodnocení

 • 6,5/10
  Základní hodnocení
 • 7,0/10
  Hodnocení podpory
 • 10/10
  Hodnocení uživatelského prostředí

Klady

 • Široká nabídka
 • U zájezdu řada užitečných informací a tipů
 • Spolupracuje jen s pojištěnými CK

Zápory

 • Pouze jediná pobočka
 • Nemá podporu přes online chat
 • Nelze koupit letenky nebo ubytování zvlášť

Souhrnné údaje 

Zájezdy.cz patří mezi větší agentury v našem srovnání (květen 2023). Agentura přeprodává zájezdy od 125 cestovních kanceláří, jejich počet se za posledních několik let lehce snížil. Jednou z hlavních výhod je pojištění proti úpadku cestovních kanceláří, se kterými Zájezdy.cz spolupracují. To v praxi znamená, že kdyby cestovní kancelář, u které máte objednaný zájezd, před odjezdem na vaši dovolenou zkrachovala, peníze dostanete zpět většinou do 30 dnů.

Na webových stránkách můžete kromě zájezdů, kam spadají i nabídky Last či First minute, najít také cestovatelský magazín. Jeho poslední příspěvky jsou však několik let staré. Nevýhodou této agentury je nízký počet poboček, aktuálně mají Zájezdy.cz pouze jednu (v Třebíči), ačkoli v minulosti byly čtyři. A protože prodej funguje především online, nedočkáte se ani papírového katalogu, což ale není u cestovních agentur nic výjimečného. Zájezdy.cz se podle svého názvu zaměřují pouze na zájezdy, koupit u nich letenky nebo ubytování separátně není možné.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet cestovních kanceláří v nabídce

125

162,00
Počet poboček

1

23,33
Recenze hotelů

Ano

100 % Ano
Papírový katalog zájezdů

Ne

67 % Ne, 33 % Neuvedeno
Prodej letenek

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Rezervace hotelu

Ne

83 % Ne, 17 % Ano

Hodnocení podpory

Stejně jako polovina hodnocených cestovních agentur nemají ani Zájezdy.cz podporu pro zákazníky přes chatovací okénko. To se hodí hlavně v případě, že chcete rychle poradit s něčím, co se špatně řeší po telefonu. Chatovací okénko přitom v dnešní době považujeme za nutnost. Podpora přes telefon a email funguje každý den od 8 hodin ráno do 6 hodin večer, což je takový průměr mezi délkou pracovní doby zákaznické podpory. Benefitem však je, že v odpoledních hodinách funguje i v neděli (12:00 – 18:00), to se už tak často nevidí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Podpora přes online chat

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Podpora přes telefon

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Podpora přes e-mail

Ano

100 % Ano
Pracovní doba podpory

8:00 - 18:00

33 % 8:00 - 18:00, 17 % 8:00 - 22:00, 17 % 7:00 - 19:00, 17 % Nonstop, 17 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelského prostředí

Uživatelské prostředí je pro návštěvníky přívětivé, působí jednoduše. Filtry jsou poměrně přehledné a nabízí spíše standardní možnosti filtrace, jako je destinace, délka pobytu, termín, doprava, strava a podobně. Na první pohled jsou zde lehce odlišné fotky než na jiných portálech, místo přebarvených katalogových obrázků ve většině případů očekávejte maximálně realistické fotografie.

Zájezdy můžete řadit podle ceny, doporučení a oblíbenosti. Detail zájezdu zobrazuje všechny potřebné informace, příjemně překvapí také užitečné informace navíc, jako je mapa destinace, podrobný popis, tipy na místa, která stojí za návštěvu, nebo také možné výlety v rámci zájezdu. Vybranou nabídku dovolené si také můžete uložit na později nebo ji sdílet s přáteli či rodinou. Benefitem je také řada recenzí ke každému hotelu, ty jsou dostupné z portálu Tripadvisor.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtrování podle destinace

Ano

100 % Ano
Filtrování podle dopravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle místa odjezdu

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování přibližného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování podle ceny

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování orientačního počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování podle stravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle typu zájezdu

Ano

100 % Ano
Další filtry

Ano

100 % Ano

Zkušenosti zákazníků

Tato cestovní agentura není zákazníky příliš často hodnocena. V několika málo recenzích si ji zákazníci celkem pochvalují a vyzdvihují především bezproblémovou domluvu. Někteří zákazníci se ale setkali s lehce vyšší cenou zájezdů, než jakou nabízí konkrétní CK organizující zájezd. Jelikož se jedná o cestovní agenturu, která pouze přeprodává zájezdy jiných cestovních kanceláří, můžete se s takovým případem setkat, v dnešní době ale spíše ojediněle, jelikož tyto situace bývají ošetřeny garancí stejné ceny.

Klady a zápory

Za hlavní benefity považujeme širokou nabídku, cestovní agentura spolupracuje se 125 cestovními kancelářemi, které by navíc měly být pojištěné proti úpadku, tudíž se v případě zrušení zájezdu ze strany CK dočkáte vrácení vašich financí. Portál může působit poměrně jednoduše se základními parametry filtrace, u každého zájezdu na vás ale čeká řada užitečných tipů a informací. Jelikož jsou však některé psané ve slovenštině, očekáváme, že informace o zájezdu agentura kopíruje ze stránek dané CK.

U této agentury se dočkáte pouze jedné kamenné pobočky, a to v Třebíči. Jste tedy ve většině případů odkázáni na výběr dovolené přes internet. K tomu se ale nehodí absence chatovacího okénka, zákaznická podpora je vám tak k dispozici pouze na telefonu nebo e-mailu. Zájezdy.cz se soustředí pouze na prodej ucelených zájezdů, letenky nebo ubytování zvlášť zde není možné zakoupit. Na zákaznickou podporu se ale dovoláte i v neděli odpoledne.

Porovnání s alternativami

Agentura Zájezdy.cz má v nabídce 125 cestovních kanceláří, více než dvojnásobný počet může nabídnout Dovolená.cz. U ní je navíc možné zakoupit i letenky nebo zajít do kamenné pobočky, jste-li z Prahy, Brna nebo Ostravy. Dejte si ale pozor, abyste omylem nevyrazili na dovolenou s německou CK a poté se nemohli domluvit s delegátem. U agentury Zájezdy.cz není k dispozici online chat, ten najdete například na stránkách eTravel.cz, kde sice nebude nabídka tak široká, mohla by vás ale potěšit dlouhá, čtrnáctihodinová pracovní doba uživatelské podpory.

Naše hodnocení a závěr

Zájezdy.cz patří mezi větší ze srovnávaných cestovních agentur. Přeprodává zájezdy od 125 cestovních kanceláří, ale má pouze jednu kamennou pobočku, a to v Třebíči. Nevýhodou je pak i to, že neprodává samostatné letenky a nemáte možnost prohlédnout si papírový katalog. Pracovní doba online podpory je od 8:00 do 18:00 (v neděli poté od 12:00 do 18:00) a poradí vám přes telefon nebo e-mail, chatovací okénko bohužel chybí.

Velkou výhodou je pak bezesporu pojištění proti úpadku cestovních kanceláří, se kterými agentura spolupracuje, takže se nemusíte bát, že byste o svůj zájezd v případě krachu vybrané cestovní kanceláře přišli. Sháníte-li cestovní agenturu s ještě širší nabídkou, doporučujeme agenturu Dovolená.cz, kde můžete koupit i letenky zvlášť.

Autor: | Datum: | Produkt: Zájezdy.cz | Hodnocení: 79,2 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína se cestování ráda věnuje jak na vlastní kůži, tak i prstem po mapě. Po stránce s tipy na výběr dovolené se proto zaměřila i na srovnání cestovních agentur, které jednotlivé zájezdy zprostředkovávají. Dokáže poradit, jak poznat spolehlivou agenturu a jaké jsou rozdíly mezi ní a cestovní kanceláří. Najdete ji podepsanou i pod tématem koloběžek, rotopedů nebo školních batohů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Zájezdy.cz

Zájezdy.cz