Recenze a porovnání cestovní agentury Dovolená.cz | Arecenze.cz
Menu

Recenze cestovní agentury Dovolená.cz

4. místo
86,8 % Celkové hodnocení
 • Cesta autobusem na letiště zdarma
 • Zájezdy od českých i německých kanceláří
 • Málo poboček
 • 8,3/10
  Základní hodnocení
 • 8,0/10
  Hodnocení podpory
 • 10/10
  Hodnocení uživatelského prostředí
 • 86,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Dovolená.cz patří stejnému majiteli jako společnost Student Agency. Díky tomu mohou zákazníci využívat doplňkových služeb, jako je autobus na letiště v ceně zájezdu, nebo možnost parkování na vybraných letištích zdarma. Přeprodává zájezdy přibližně od 300 kanceláří, což je téměř o polovinu více než většina srovnávaných cestovních agentur v březnu 2019. Jako jediná přeprodává kromě českých zájezdů také ty od německých cestovních kanceláří, které bývají leckdy levnější. Na druhou stranu musíte počítat i s německy mluvícími delegáty. Funguje nejen online, ale i offline. Má ovšem pouze 4 pobočky, což je v porovnání s ostatními agenturami opravdu málo. Další výhodou této agentury je pak možnost zakoupit pouze letenky, nebo si zařídit pouze ubytování v případě, že se chcete o zbytek dovolené postarat sami.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet cestovních kanceláří v nabídce

300

163,17
Počet poboček

4

36,00
Recenze hotelů

Ano

100 % Ano
Papírový katalog zájezdů

Ne

67 % Ne, 33 % Ano
Prodej letenek

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Rezervace hotelu

Ano

83 % Ne, 17 % Ano

Hodnocení podpory

Co se týče podpory, je cestovní agentura Dovolená.cz naprosto průměrná. Chybí ji chatovací okénko, kam by mohli návštěvníci psát své dotazy a dostat okamžitou odpověď, ale to neměla ani polovina srovnávaných agentur. Výhodou je nonstop telefonní linka a email, díky kterým máte možnost získat informace okamžitě jak ve dne, tak i v noci, což částečně kompenzuje absenci již zmíněného online chatu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Podpora přes online chat

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Podpora přes telefon

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Podpora přes e-mail

Ano

100 % Ano
Pracovní doba podpory

Nonstop

33 % 7:00 - 20:00, 17 % 7:00 - 22:00, 17 % 8:00 - 18:00, 17 % Nonstop, 17 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelského prostředí

Co se týče uživatelského prostředí, je na tom cestovní agentura dobře. Webová stránka má pěkný design, je přehledná a vyfiltrujete si tu vše, co potřebujete. Dovolená.cz je výjimečná svým systémem fungování. Ceny jednotlivých zájezdů jsou spíše orientační a pokud si nějaký vyberete, agentura vás kontaktuje, ověří aktuální cenovou situaci s vybranou cestovní kanceláří a následně se rozhodnete, zda chcete zájezd definitivně objednat. Výhodou je pak to, že vám potom u jednotlivých hotelů ukáže nabídky zájezdů různých kanceláří a vy si můžete vybrat pro vás nejvíce vyhovující nabídku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtrování podle destinace

Ano

100 % Ano
Filtrování podle dopravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle místa odjezdu

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování přibližného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování podle ceny

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování orientačního počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování podle stravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle typu zájezdu

Ano

100 % Ano
Další filtry

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Cestovní agentura Dovolená.cz patří majiteli Student Agency, což s sebou nese určité výhody, jako jízda autobusem na letiště zdarma nebo bezplatné parkování na vybraných letištích. Agentura přeprodává zájezdy od více než 300 českých a německých cestovních kanceláří. Jednotlivé nabídky obsahují recenze od předchozích návštěvníků a zároveň porovnání nabídek od různých cestovních kanceláří pro stejný hotel nebo apartmán. Webové stránky jsou přehledné a nabízejí možnost filtrace všeho druhu. Agentura má pouze čtyři kamenné pobočky a to jen ve velkých městech. Pokud si chcete zajistit dovolenou raději osobně, zkuste třeba cestovní agenturu Invia, která má celkem 130 poboček po republice.

Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Dovolená.cz | Hodnocení: 86,8 %
Karolína Šerá se cestování ráda věnuje jak na vlastní kůži, tak i prstem po mapě. Po stránce s tipy na výběr dovolené se proto zaměřila i na srovnání cestovních agentur, které jednotlivé zájezdy zprostředkovávají. Dokáže poradit, jak poznat spolehlivou agenturu a jaké jsou rozdíly mezi ní a cestovní kanceláří. Najdete ji podepsanou i pod tématem koloběžek, rotopedů nebo školních batohů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dovolená.cz

Dovolená.cz

4. místo  v porovnání