Recenze a porovnání cestovní agentury Dovolená.cz | Arecenze.cz
Menu

Recenze cestovní agentury Dovolená.cz

84,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Široká nabídka zájezdů
 • Výhodná doprava se Student Agency
 • Nonstop telefonní linka

Zápory

 • Pouze tři kamenné pobočky
 • Chybí online chat
 • Při cestování s německou CK se nemusíte domluvit s delegátem
 • 7,7/10
  Základní hodnocení
 • 8,0/10
  Hodnocení podpory
 • 10/10
  Hodnocení uživatelského prostředí
 • 84,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Dovolená.cz patří pod společnost Student Agency, která je známá především pro své žluté autobusy a vlaky. Díky tomu mohou zákazníci využívat doplňkových služeb, jako je autobus na letiště v ceně zájezdu, nebo možnost parkování na vybraných letištích zdarma. Na svém webu tvrdí, že přeprodává zájezdy přibližně od 300 cestovních kanceláří, informace jsou ale starší a v jejich jmenovitém seznamu jsme jich napočítali na 120 (v červnu 2022), tedy ani ne polovinu. I tak považujeme nabídku za poměrně širokou. Jako jediná cestovní agentura přeprodává kromě českých zájezdů také ty od německých cestovních kanceláří, které bývají leckdy levnější. Na druhou stranu potom musíte počítat i s německy mluvícími delegáty.

Funguje nejen online, ale i offline. Má ovšem pouze 3 pobočky ve velkých českých městech (Praha, Brno, Ostrava), což je v porovnání s ostatními agenturami opravdu málo. Spoléhá tedy spíše na komunikaci přes internet. U této agentury na vás kromě objednání zájezdu čeká i možnost zakoupit pouze letenky.

Dovolená.cz nabízí také speciální program Chorvatsko vlakem. Student Agency, pod které Dovolená.cz spadá, totiž přes letní sezónu vypravuje vlaky z Prahy do chorvatské Rijeky nebo Splitu. Nastoupit můžete v Kolíně, Brně, Břeclavi nebo Bratislavě. Na vlaky přijíždějící do chorvatských měst poté navazují autobusy, které vás odvezou do dalších 50 destinací. Dovolenou autem tak můžete hodit za hlavu a cestu nechat na agentuře.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet cestovních kanceláří v nabídce

300

162,00
Počet poboček

3

23,33
Recenze hotelů

Ano

100 % Ano
Papírový katalog zájezdů

Ne

67 % Ne, 33 % Neuvedeno
Prodej letenek

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Rezervace hotelu

Ne

83 % Ne, 17 % Ano

Hodnocení podpory

Co se týče podpory, je cestovní agentura Dovolená.cz naprosto průměrná. Chybí ji chatovací okénko, kam by mohli návštěvníci psát své dotazy a dostat okamžitou odpověď. V dnešní době, kdy je zvykem řešit většinu věcí na dálku, bychom chatovací okénko očekávali. Výhodou je nonstop telefonní linka a e-mail, díky kterým máte možnost získat informace jak ve dne, tak i v noci, což částečně kompenzuje absenci již zmíněného online chatu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Podpora přes online chat

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Podpora přes telefon

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Podpora přes e-mail

Ano

100 % Ano
Pracovní doba podpory

Nonstop

33 % 8:00 - 18:00, 17 % 8:00 - 22:00, 17 % 7:00 - 19:00, 17 % Nonstop, 17 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelského prostředí

V otázce uživatelského prostředí je na tom cestovní agentura poměrně dobře. Webová stránka má pěkný design, je přehledná a vyfiltrujete si tu vše, co potřebujete. V horním panelu můžete vyhledat rovnou i Last minute nabídky. Zájezdy poté můžete řadit podle nejprodávanějších, nejlevnějších nebo nejvíce atraktivních. Detail zájezdu ale obsahuje pouze základní informace o destinaci. Nechybí zde mapa destinace, recenze jsou ale vázány pouze na zkušenosti cestovatelů s agenturou, proto jich ke konkrétnímu hotelu nemusí být mnoho. Již podle detailu většinou poznáte, zda je zájezd s českou, nebo německou cestovní kanceláří, a to většinou podle jazyka popisu.

Dovolená.cz je výjimečná svým systémem fungování. Ceny jednotlivých zájezdů jsou spíše orientační, a pokud si nějaký vyberete, agentura vás kontaktuje, ověří aktuální cenovou situaci s vybranou cestovní kanceláří a následně se rozhodnete, zda chcete zájezd definitivně objednat. Výhodou je pak to, že vám potom u jednotlivých hotelů ukáže nabídky zájezdů různých kanceláří a vy si můžete vybrat pro vás nejvíce vyhovující nabídku.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtrování podle destinace

Ano

100 % Ano
Filtrování podle dopravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle místa odjezdu

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování přibližného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování podle ceny

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování orientačního počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování podle stravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle typu zájezdu

Ano

100 % Ano
Další filtry

Ano

100 % Ano

Zkušenosti zákazníků

Recenzí na tuto cestovní agenturu není mnoho. Několik málo uživatelů, kteří se podělili se svými dojmy, ji spíše doporučuje, ve většině případů se ale jednalo o recenze zákazníků, kteří vybírali zájezd fyzicky na jedné z poboček a se službami byli spokojeni. V recenzích na online portál se sem tam objevují výtky k menší přehlednosti a méně informacím, výběr dovolené podle základních parametrů ale považují zákazníci za bezproblémový. Plusem je podle nich také důvěryhodnost agentury a některé doplňkové služby v souvislosti se společností Student Agency.

Klady a zápory

Dovolená.cz na svém webu prezentuje přes 120 cestovních kanceláří, podle starších údajů jich ale celkem je až ke třem stovkám. Tak či onak považujeme nabídku za dostatečně širokou. Dalším benefitem je zvýhodněná doprava, jelikož Dovolená.cz spadá pod společnost Student Agency, máte odvoz na letiště k některým zájezdům zdarma, nebo se můžete svézt sezónním vlakem do Chorvatska a opustit starosti spojené s cestou autem. V případě problémů či nejasností se můžete obrátit na nonstop e-mailovou nebo telefonní podporu.

Dovolená.cz ale pokulhává, co se týče týče okamžité psané odezvy, chybí jí chatovací okénko na webu. Navíc má pouze tři pobočky po Česku, a to jen ve velkých městech, spoléhá zkrátka spíše na výběr dovolené po internetu. Počítejte také s tím, že do počtu cestovních kancelářích, od kterých Dovolená.cz zájezdy přeprodává, se kromě českých řadí také německé. Pokud se s nimi vydáte na dovolenou, může vás nepříjemně překvapit německy mluvící delegát, s nímž se nemusíte dorozumět, a to může být v případě řešení jakýchkoli problémů nešťastné.

Porovnání s alternativami

Dovolená.cz nabízí zájezdy od více než 300 cestovních kanceláří a kromě toho také samostatný prodej letenek. Stejnou nabídkou disponuje i cestovní agentura Invia, ta má ale o něco více kamenných poboček v republice, na druhou stranu zase kratší pracovní dobu zákaznické podpory. Pokud vám jde spíše o srovnání dostupných zájezdů na trhu a vybranou dovolenou pak chcete řešit s konkrétní cestovní kanceláří, přečtěte si recenzi také na portál Sdovolená.cz, který je spíše srovnávačem, a tak mu chybí například jakékoli uživatelské zázemí.

Naše hodnocení a závěr

Cestovní agentura Dovolená.cz patří majiteli Student Agency, což s sebou nese určité výhody, jako jízda autobusem na letiště zdarma nebo bezplatné parkování na vybraných letištích. Agentura přeprodává zájezdy od řady českých, ale i německých cestovních kanceláří. Jednotlivé nabídky obsahují spíše základní informace o destinaci, pokud se nejedná o populární hotel, můžou zde chybět recenze návštěvníků. Webové stránky jsou přehledné a nabízejí možnost filtrace všeho druhu. Agentura má pouze tři kamenné pobočky, a to jen ve velkých městech. Pokud si chcete zajistit dovolenou raději osobně, zkuste třeba cestovní agenturu Invia, která má přes 70 poboček po republice.

Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Dovolená.cz | Hodnocení: 84,7 %
Karolína Šerá se cestování ráda věnuje jak na vlastní kůži, tak i prstem po mapě. Po stránce s tipy na výběr dovolené se proto zaměřila i na srovnání cestovních agentur, které jednotlivé zájezdy zprostředkovávají. Dokáže poradit, jak poznat spolehlivou agenturu a jaké jsou rozdíly mezi ní a cestovní kanceláří. Najdete ji podepsanou i pod tématem koloběžek, rotopedů nebo školních batohů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, zájezdy do Chorvatska vlakem jsou v lůžkovém vagónu nebo lze doplatit lůžko. Děkuji Tomšiková

Ludmila Tomšíková

Dobrý den, dle informací na webu společnosti Student Agency, která dopravu vlakem zajišťuje, jsou k dispozici jak místa v otevřených vozech, tak lůžková kupé, která jsou ve standardních i tichých oddílech ve vlacích.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dovolená.cz

Dovolená.cz