Recenze cestovní agentury Dovolená.cz

Hodnocení:

86,8 %

Klady:

Cesta autobusem na letiště zdarma

Zájezdy od českých i německých kanceláří

Zápory:

Málo poboček

Základní hodnocení
(max. 10)
Hodnocení podpory
(max. 10)
Hodnocení uživatelského prostředí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,3 8,0 10,0 86,8 %

Souhrnné údaje 

Dovolená.cz patří stejnému majiteli jako společnost Student Agency. Díky tomu mohou zákazníci využívat doplňkových služeb, jako je autobus na letiště v ceně zájezdu, nebo možnost parkování na vybraných letištích zdarma. Přeprodává zájezdy přibližně od 300 kanceláří, což je téměř o polovinu více než většina srovnávaných cestovních agentur v březnu 2019. Jako jediná přeprodává kromě českých zájezdů také ty od německých cestovních kanceláří, které bývají leckdy levnější. Na druhou stranu musíte počítat i s německy mluvícími delegáty. Funguje nejen online, ale i offline, má celkem 10 poboček, což ale v porovnání s ostatními není úplně mnoho. Další výhodou této agentury je pak možnost zakoupit pouze letenky, nebo si zařídit pouze ubytování v případě, že se chcete o zbytek dovolené postarat sami.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet cestovních kanceláří v nabídce  300 177,50
Počet poboček  10 38,67
Recenze hotelů  Ano 100 % Ano
Papírový katalog zájezdů  Ne 67 % Ne, 33 % Ano
Prodej letenek  Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Rezervace hotelu  Ano 83 % Ne, 17 % Ano

Hodnocení podpory

Co se týče podpory, je cestovní agentura Dovolená.cz naprosto průměrná. Chybí ji chatovací okénko, kam by mohli návštěvníci psát své dotazy a dostat okamžitou odpověď, ale to neměla ani polovina srovnávaných agentur. Výhodou je nonstop telefonní linka a email, díky kterým máte možnost získat informace okamžitě jak ve dne, tak i v noci, což částečně kompenzuje absenci již zmíněného online chatu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Podpora přes online chat  Ne 50 % Ano, 50 % Ne
Podpora přes telefon  Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Podpora přes email  Ano 100 % Ano
Pracovní doba podpory  Nonstop 17 % 7:00 - 22:00, 17 % 8:00 - 16:30, 17 % 7:00 - 21:00, 17 % 7:00 - 20:00, 17 % Nonstop, 17 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelského prostředí

Co se týče uživatelského prostředí, je na tom cestovní agentura dobře. Webová stránka má pěkný design, je přehledná a vyfiltrujete si tu vše, co potřebujete. Dovolená.cz je výjimečná svým systémem fungování. Ceny jednotlivých zájezdů jsou spíše orientační a pokud si nějaký vyberete, agentura vás kontaktuje, ověří aktuální cenovou situaci s vybranou cestovní kanceláří a následně se rozhodnete, zda chcete zájezd definitivně objednat. Výhodou je pak to, že vám potom u jednotlivých hotelů ukáže nabídky zájezdů různých kanceláří a vy si můžete vybrat pro vás nejvíce vyhovující nabídku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtrování podle destinace  Ano 100 % Ano
Filtrování podle dopravy  Ano 100 % Ano
Filtrování podle místa odjezdu  Ano 100 % Ano
Filtrování přesného termínu  Ano 100 % Ano
Filtrování přibližného termínu  Ano 100 % Ano
Filtrování podle ceny  Ano 100 % Ano
Filtrování přesného počtu dní  Ano 100 % Ano
Filtrování orientačního počtu dní  Ano 100 % Ano
Filtrování podle stravy  Ano 100 % Ano
Filtrování podle typu zájezdu  Ano 100 % Ano
Další filtry  Ano 100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Cestovní agentura Dovolená.cz patří majiteli Student Agency, což s sebou nese určité výhody, jako jízda autobusem na letiště zdarma nebo bezplatné parkování na vybraných letištích. Agentura přeprodává zájezdy od více než 300 českých a německých cestovních kanceláří. Jednotlivé nabídky obsahují recenze od předchozích návštěvníků a zároveň porovnání nabídek od různých cestovních kanceláří pro stejný hotel nebo apartmán. Webové stránky jsou přehledné a nabízejí možnost filtrace všeho druhu. Poboček má agentura pouze 10 a to jen ve větších městech. Pokud si chcete zajistit dovolenou raději osobně, zkuste třeba cestovní agenturu Invia, která má celkem 130 poboček po republice.

Datum:
Produkt: Dovolená.cz
Hodnocení: 86,8 % 100 % 0 %