Recenze a porovnání cestovní agentury Invia.cz | Arecenze.cz
Menu

Recenze cestovní agentury Invia.cz

93,5 % Celkové hodnocení

Vítěz testu 2023 v kategorii Cestovní agentury

Jednotlivá hodnocení

 • 8,4/10
  Základní hodnocení
 • 9,5/10
  Hodnocení podpory
 • 10/10
  Hodnocení uživatelského prostředí

Klady

 • Nejširší nabídka zájezdů
 • Pobočky po celé republice
 • Prodej samostatných letenek a ubytování
 • Prodloužená pracovní doba podpory

Zápory

 • Objevují se i negativní zkušenosti
 • Žádné výrazné nedostatky

Souhrnné údaje 

Invia je již mnoho let největší a nejrozšířenější cestovní agenturou v České republice. Přeprodává zájezdy od více než 300 cestovních kanceláří, což je nejvíce ze všech srovnávaných cestovních agentur v květnu 2022. Vyniká i v počtu poboček, kterých je v České republice aktuálně 93 a nacházejí se nejen ve velkých, ale i malých městech.

Mimo koupi zájezdu si přes Invii můžete zarezervovat také pouze hotel nebo i letenky. U každého hotelu najdete poměrně velké množství recenzí i s fotografiemi od předchozích návštěvníků. Kromě popisu hotelu se dozvíte, jaké bývá v době plánované dovolené počasí a najdete mapu vybrané oblasti. Nejen v tomto ohledu je na tom Invia nadstandardně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet cestovních kanceláří v nabídce

342

162,00
Počet poboček

93

23,33
Recenze hotelů

Ano

100 % Ano
Prodej letenek

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Rezervace hotelu

Ano

83 % Ne, 17 % Ano

Hodnocení podpory

Co se týče zákaznické podpory, ani tady není cestovní agentuře co vytknout. Při návštěvě stránek na vás vyskočí chatovací okénko. V případě potřeby můžete pracovníky kontaktovat také telefonicky nebo pomocí e-mailu. Pracovní doba podpory v současné době (květen 2023) funguje 14 hodin denně, od osmi hodin ráno do desíti večer.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Podpora přes online chat

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Podpora přes telefon

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Podpora přes e-mail

Ano

100 % Ano
Pracovní doba podpory

8:00 - 22:00

33 % 8:00 - 18:00, 17 % 8:00 - 22:00, 17 % 7:00 - 19:00, 17 % Nonstop, 17 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelského prostředí

Prostředí webu je pro uživatele příjemné, jednotlivé filtry jsou přehledné a vzhled stránky hodnotíme jako pěkný. Na výběr máte kromě klasického filtrování i možnost zvolit záložky slevových zájezdů, tedy First minute a Last minute. Tato možnost přitom není zase tolik obvyklá. Vyhledané zájezdy můžete seřadit podle ceny, prodávanosti nebo nejlepšího hodnocení.

Web působí celkově velmi přehledně a zájezd se bude dobře hledat, ať již máte přesně určená kritéria, nebo třeba jen hledáte výhodnou nabídku a nezáleží vám na tom, kam pojedete. Kromě samotných zájezdů najdete na internetových stránkách i magazín s obrovským množstvím článků o jednotlivých destinacích a tipech pro dovolenou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtrování podle destinace

Ano

100 % Ano
Filtrování podle dopravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle místa odjezdu

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování přibližného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování podle ceny

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování orientačního počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování podle stravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle typu zájezdu

Ano

100 % Ano
Další filtry

Ano

100 % Ano

Zkušenosti zákazníků

Cestovatelé agenturu Invia chválí především pro přehlednost internetových stránek a bohatý výběr zájezdů. Podpora a pracovníci pobočky vám údajně ochotně pomohou s výběrem zájezdu a zodpoví všechny otázky.

S Invií jsou ale spojeny i negativní recenze. Lidé si občas stěžují na komunikaci ze strany cestovní agentury, když nastane nějaký problém a je potřeba ho řešit. Co se ale průběhu samotných zájezdů týče, za ten odpovídá spíše cestovní kancelář, se kterou pojedete. I když tedy na internetu sem tam narazíte na nespokojenost s dovolenou, nelze chyby vždy vyčítat Invii, protože ta je pouze zprostředkovatel.

Klady a zápory

Za největší výhodu považujeme, že Invia patří mezi největší a nejvyužívanější cestovní agentury u nás. Má pod sebou opravdu velké množství cestovních kanceláří, což znamená bohatý výběr zájezdů. Z jejich nabídky si vybere opravdu každý. Stránky jsou navíc přehledné a jednoduše se na nich zorientujete. Díky tomu, že agenturu využívá velké množství zákazníků, najdete na stránkách u jednotlivých hotelů také mnoho recenzí.

Invia navíc nabízí více než 90 poboček po republice a můžete si u ní zakoupit jak celý zájezd, tak i pouze ubytování nebo letenky a další doplňkové služby. Benefitem je také její zákaznická podpora, která funguje všemi dostupnými způsoby a navíc potěší dlouhou pracovní dobou, a to i o víkendu.

Invia se pro svou velikost a rozšířenost potýká i s řadou negativních zkušeností, proto doporučujeme pročíst si uživatelské recenze. Mějte ale na paměti, že Invia pouze nabízí zájezdy cestovních kanceláří, proto nemusí být pří případných komplikacích vždy viníkem.

Porovnání s alternativami

Agentura Invia v našem srovnání vyniká. Má vůbec nejširší nabídku zájezdů, nejvíce kamenných poboček a nejvíce přívětivé uživatelské zázemí. Přesto mohou někoho odradit některé negativní recenze, které jsou s ní spjaté. Pokud byste rádi vyrazili na dovolenou přes cestovní agenturu, která je spolehlivější, alespoň dle hodnocení zákazníků, doporučujeme cestovní agenturu Dovolená.cz. U ní ale chybí online chat, zákaznickou podporu tedy můžete kontaktovat pouze přes e-mail nebo telefon.

Pracovní doba podpory v Invii začíná v osm hodin ráno a končí v deset hodin večer, naproti tomu podpora v agentuře eTravel.cz běží od 7 do 21 hodin, tudíž se s ní můžete spojit dříve ráno, pokud byste potřebovali. Portál eTravel.cz může být při výběru cestovní agentury dobrou alternativou, nenabízí ale rezervaci hotelu samostatně. Má o něco užší nabídku zájezdů, uživatelské prostředí je ale laděno velmi podobně.

Naše hodnocení a závěr

Invia je jednou z nejoblíbenějších a, díky vysokému počtu přeprodávaných zájezdů od celkem 342 cestovních kanceláří, také největší ze srovnávaných cestovních agentur. Ke každému zájezdu najdete velký počet recenzí a fotek od předchozích zákazníků, díky kterým si lépe uděláte obrázek o dané dovolené. Pokud bude potřeba, můžete se obrátit na zaměstnance pomocí chatovacího okénka, telefonicky, emailem, nebo navštívit jednu z 93 poboček, které jsou ve velkých i menších městech. Nově je možné kromě zájezdu zakoupit zvlášť jen ubytování nebo letenky. K této agentuře se ale objevují i nějaké uživatelské výtky a počítejte s pracovní dobou až od 8. hodiny ráno. O hodinu dřívější dostupnost zákaznické podpory nabízí eTravel.cz.

Autor: | Datum: | Produkt: Invia.cz | Hodnocení: 93,5 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína se cestování ráda věnuje jak na vlastní kůži, tak i prstem po mapě. Po stránce s tipy na výběr dovolené se proto zaměřila i na srovnání cestovních agentur, které jednotlivé zájezdy zprostředkovávají. Dokáže poradit, jak poznat spolehlivou agenturu a jaké jsou rozdíly mezi ní a cestovní kanceláří. Najdete ji podepsanou i pod tématem koloběžek, rotopedů nebo školních batohů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Jak napsat opravdovou recenzi s opravdovou zkušeností?

Škoda že jsem si tyto recenze nenašel dříve…. ušetřil bych si tolik nadávek na adresu těch milých lidí……. vyplňujete kolonky, kolečko se točí, stále ověřuje dostupnosti, nakonec sláva, klaplo to….. druhý den čekám na podrobnosti…. stále nic, tak zkouším volat…… a víte co? Zájezd není, byl jiné cestovky a když si ho nezarezervovali pro nás, protože toho asi mají moc tak nic….. zajímalo by mne, kdy by nám to dali vědět? Při čekání na letišti? Prý se ozve někdo a nabídne alternativu…. Dal jsem svolení, ať můj telefonát, který si pro zkvalitnění nahrávají, klidně zveřejní pro reklamní účely…. stál za to….. Honza A alternativu nechť sobě vedení této organizace aplikuje rektálně. Dám své peníze konkurenci, která snad je využije k tomu, aby tyto neschopy smetla. Napsal bych jim to rád i mezi tu jejich sebechválu, ale bohužel to nejde, smějí si tam psát asi pouze sami……. vlastně Logické.

Jan Brůha

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Invia.cz

Invia.cz