Recenze a porovnání cestovní agentury Invia.cz | Arecenze.cz
Menu

Recenze cestovní agentury Invia.cz

1. místo
95,7 % Celkové hodnocení
 • Nejširší nabídka zájezdů
 • Spousta kamenných poboček
 • Přehledný web
 • Nelze udělat pouze rezervaci hotelu
 • Objevují se i negativní zkušenosti
 • 8,9/10
  Základní hodnocení
 • 9,8/10
  Hodnocení podpory
 • 10/10
  Hodnocení uživatelského prostředí
 • 95,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Invia je největší a nejrozšířenější cestovní agentura v České republice. Přeprodává zájezdy od 342 cestovních kanceláří, což je nejvíce ze všech srovnávaných cestovních agentur v březnu 2019. Vyniká i v počtu poboček, kterých je v České republice 88 a nacházejí se nejen ve velkých, ale i malých městech. U každého hotelu najdete poměrně velké množství recenzí i s fotografiemi od předchozích návštěvníků. Kromě popisu hotelu se dozvíte, jaké bývá v době plánované dovolené počasí a najdete mapu vybrané oblasti. Nejen v tomto ohledu je na tom Invia nadstandardně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet cestovních kanceláří v nabídce

342

163,17
Počet poboček

88

36,00
Recenze hotelů

Ano

100 % Ano
Papírový katalog zájezdů

Ano

67 % Ne, 33 % Ano
Prodej letenek

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Rezervace hotelu

Ne

83 % Ne, 17 % Ano

Hodnocení podpory

Co se týče zákaznické podpory, ani tady není cestovní agentuře co vytknout. Při návštěvě jednotlivých stránek zájezdů na vás vyskočí chatovací okénko s informacemi o letovisku i jeho základních výhodách. V případě potřeby můžete pracovníky kontaktovat také telefonicky nebo pomocí emailu. Pracovní doba je nadstandardně dlouhá, takže se můžete dočkat okamžité odpovědi od sedmi hodin ráno do desíti večer.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Podpora přes online chat

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Podpora přes telefon

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Podpora přes e-mail

Ano

100 % Ano
Pracovní doba podpory

7:00 - 22:00

33 % 7:00 - 20:00, 17 % 7:00 - 22:00, 17 % 8:00 - 18:00, 17 % Nonstop, 17 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelského prostředí

Prostředí webu je pro uživatele příjemné, jednotlivé filtry jsou přehledné a vzhled stránky pěkný. Na výběr máte kromě klasického filtrování i možnost zvolit záložky slevových zájezdů, tedy first minute a last minute. Tuto možnost nenabízela téměř žádná jiná hodnocená cestovní agentura. Vyhledané zájezdy můžete seřadit podle ceny, prodávanosti nebo nejlepšího hodnocení.

Web působí celkově velmi přehledně a zájezd se bude dobře hledat, ať máte přesně určená kritéria, nebo třeba jen hledáte výhodnou nabídku a nezáleží vám na tom, kam pojedete. Kromě samotných zájezdů najdete na internetových stránkách i magazín s obrovským množstvím článků o jednotlivých destinacích a tipech pro dovolenou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtrování podle destinace

Ano

100 % Ano
Filtrování podle dopravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle místa odjezdu

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování přibližného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování podle ceny

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování orientačního počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování podle stravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle typu zájezdu

Ano

100 % Ano
Další filtry

Ano

100 % Ano

Zkušenosti zákazníků

Cestovatelé cestovní agenturu Invia chválí především pro přehlednost internetových stránek a bohatý výběr zájezdů. Podpora a pracovníci pobočky vám údajně ochotně pomohou s výběrem zájezdu a zodpoví všechny otázky. S Invií má zkušenost opravdu velké množství lidí a byl by tak zázrak, kdyby neměla negativní recenze, což tak samozřejmě ani není. Lidé si občas stěžují na komunikaci ze strany cestovní agentury, když nastane nějaký problém a je potřeba ho řešit. Co se ale průběhu samotných zájezdů týče, za to odpovídá spíše už cestovní kancelář, se kterou pojedete. I když tedy na internetu sem tam narazíte na nespokojenost s dovolenou, nelze chyby vyčítat Invii, protože ta je pouze zprostředkovatel.

Klady a zápory

Za největší výhodu považujeme fakt, že Invia patří mezi největší a nejvyužívanější cestovní agentury u nás. Má pod sebou opravdu velké množství cestovních kanceláří, což znamená bohatý výběr zájezdů. Z jejich nabídky si vybere opravdu každý. Stránka je navíc přehledná a jednoduše se na ní zorientujete. Díky tomu, že ji využívá velké množství zákazníků, najdete na stránkách u jednotlivých hotelů také mnoho zkušeností. Recenze jsou pro výběr zájezdu velice důležité, očekávání získané z fotografií se totiž můžou lišit od reality. Čím více najdete u hotelů recenzí, tím lépe si uděláte výsledný obrázek.

Naše hodnocení a závěr

Invia je jednou z nejoblíbenějších a díky vysokému počtu přeprodávaných zájezdů od celkem 342 cestovních kanceláří také největší ze srovnávaných cestovních agentur. Ke každému zájezdu najdete velký počet recenzí a fotek od předchozích uživatelů, díky kterým si lépe uděláte obrázek o dané dovolené. Pokud bude potřeba, můžete se obrátit na zaměstnance pomocí chatovacího okénka, telefonicky, emailem, nebo navštívit jednu ze 160 poboček, které jsou ve velkých i menších městech. Snad jedinou nevýhodou této agentury je, že se zde nedá zarezervovat pouze ubytování, ale jedná se o celý zájezd. Tuto možnost nabízí Dovolená.cz.

Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Invia.cz | Hodnocení: 95,7 %
Karolína Šerá se cestování ráda věnuje jak na vlastní kůži, tak i prstem po mapě. Po stránce s tipy na výběr dovolené se proto zaměřila i na srovnání cestovních agentur, které jednotlivé zájezdy zprostředkovávají. Dokáže poradit, jak poznat spolehlivou agenturu a jaké jsou rozdíly mezi ní a cestovní kanceláří. Najdete ji podepsanou i pod tématem koloběžek, rotopedů nebo školních batohů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Invia.cz

Invia.cz

1. místo  v porovnání