Recenze a porovnání cestovní agentury Invia.cz | Arecenze.cz
Menu

Recenze cestovní agentury Invia.cz

93,5 % Hodnocení
redakce

1. místo

Vítěz testu 2023

Cestovní agentury

Klady a zápory

Klady

 • Nejširší nabídka zájezdů
 • Pobočky po celé republice
 • Prodej samostatných letenek a ubytování
 • Prodloužená pracovní doba podpory

Zápory

 • Objevují se i negativní zkušenosti
 • Žádné výrazné nedostatky
 • 8,4/10
  Základní hodnocení
 • 9,5/10
  Hodnocení podpory
 • 10/10
  Hodnocení uživatelského prostředí
 • 93,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Invia je již mnoho let největší a nejrozšířenější cestovní agenturou v České republice. Přeprodává zájezdy od více než 300 cestovních kanceláří, což je nejvíce ze všech srovnávaných cestovních agentur v květnu 2022. Vyniká i v počtu poboček, kterých je v České republice aktuálně 93 a nacházejí se nejen ve velkých, ale i malých městech.

Mimo koupi zájezdu si přes Invii můžete zarezervovat také pouze hotel nebo i letenky. U každého hotelu najdete poměrně velké množství recenzí i s fotografiemi od předchozích návštěvníků. Kromě popisu hotelu se dozvíte, jaké bývá v době plánované dovolené počasí a najdete mapu vybrané oblasti. Nejen v tomto ohledu je na tom Invia nadstandardně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet cestovních kanceláří v nabídce

342

162,00
Počet poboček

93

23,33
Recenze hotelů

Ano

100 % Ano
Prodej letenek

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Rezervace hotelu

Ano

83 % Ne, 17 % Ano

Hodnocení podpory

Co se týče zákaznické podpory, ani tady není cestovní agentuře co vytknout. Při návštěvě stránek na vás vyskočí chatovací okénko. V případě potřeby můžete pracovníky kontaktovat také telefonicky nebo pomocí e-mailu. Pracovní doba podpory v současné době (květen 2023) funguje 14 hodin denně, od osmi hodin ráno do desíti večer.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Podpora přes online chat

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Podpora přes telefon

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Podpora přes e-mail

Ano

100 % Ano
Pracovní doba podpory

8:00 - 22:00

33 % 8:00 - 18:00, 17 % 8:00 - 22:00, 17 % 7:00 - 19:00, 17 % Nonstop, 17 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelského prostředí

Prostředí webu je pro uživatele příjemné, jednotlivé filtry jsou přehledné a vzhled stránky hodnotíme jako pěkný. Na výběr máte kromě klasického filtrování i možnost zvolit záložky slevových zájezdů, tedy First minute a Last minute. Tato možnost přitom není zase tolik obvyklá. Vyhledané zájezdy můžete seřadit podle ceny, prodávanosti nebo nejlepšího hodnocení.

Web působí celkově velmi přehledně a zájezd se bude dobře hledat, ať již máte přesně určená kritéria, nebo třeba jen hledáte výhodnou nabídku a nezáleží vám na tom, kam pojedete. Kromě samotných zájezdů najdete na internetových stránkách i magazín s obrovským množstvím článků o jednotlivých destinacích a tipech pro dovolenou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtrování podle destinace

Ano

100 % Ano
Filtrování podle dopravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle místa odjezdu

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování přibližného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování podle ceny

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování orientačního počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování podle stravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle typu zájezdu

Ano

100 % Ano
Další filtry

Ano

100 % Ano

Zkušenosti zákazníků

Cestovatelé agenturu Invia chválí především pro přehlednost internetových stránek a bohatý výběr zájezdů. Podpora a pracovníci pobočky vám údajně ochotně pomohou s výběrem zájezdu a zodpoví všechny otázky.

S Invií jsou ale spojeny i negativní recenze. Lidé si občas stěžují na komunikaci ze strany cestovní agentury, když nastane nějaký problém a je potřeba ho řešit. Co se ale průběhu samotných zájezdů týče, za ten odpovídá spíše cestovní kancelář, se kterou pojedete. I když tedy na internetu sem tam narazíte na nespokojenost s dovolenou, nelze chyby vždy vyčítat Invii, protože ta je pouze zprostředkovatel.

Klady a zápory

Za největší výhodu považujeme, že Invia patří mezi největší a nejvyužívanější cestovní agentury u nás. Má pod sebou opravdu velké množství cestovních kanceláří, což znamená bohatý výběr zájezdů. Z jejich nabídky si vybere opravdu každý. Stránky jsou navíc přehledné a jednoduše se na nich zorientujete. Díky tomu, že agenturu využívá velké množství zákazníků, najdete na stránkách u jednotlivých hotelů také mnoho recenzí.

Invia navíc nabízí více než 90 poboček po republice a můžete si u ní zakoupit jak celý zájezd, tak i pouze ubytování nebo letenky a další doplňkové služby. Benefitem je také její zákaznická podpora, která funguje všemi dostupnými způsoby a navíc potěší dlouhou pracovní dobou, a to i o víkendu.

Invia se pro svou velikost a rozšířenost potýká i s řadou negativních zkušeností, proto doporučujeme pročíst si uživatelské recenze. Mějte ale na paměti, že Invia pouze nabízí zájezdy cestovních kanceláří, proto nemusí být pří případných komplikacích vždy viníkem.

Porovnání s alternativami

Agentura Invia v našem srovnání vyniká. Má vůbec nejširší nabídku zájezdů, nejvíce kamenných poboček a nejvíce přívětivé uživatelské zázemí. Přesto mohou někoho odradit některé negativní recenze, které jsou s ní spjaté. Pokud byste rádi vyrazili na dovolenou přes cestovní agenturu, která je spolehlivější, alespoň dle hodnocení zákazníků, doporučujeme cestovní agenturu Dovolená.cz. U ní ale chybí online chat, zákaznickou podporu tedy můžete kontaktovat pouze přes e-mail nebo telefon.

Pracovní doba podpory v Invii začíná v osm hodin ráno a končí v deset hodin večer, naproti tomu podpora v agentuře eTravel.cz běží od 7 do 21 hodin, tudíž se s ní můžete spojit dříve ráno, pokud byste potřebovali. Portál eTravel.cz může být při výběru cestovní agentury dobrou alternativou, nenabízí ale rezervaci hotelu samostatně. Má o něco užší nabídku zájezdů, uživatelské prostředí je ale laděno velmi podobně.

Naše hodnocení a závěr

Invia je jednou z nejoblíbenějších a, díky vysokému počtu přeprodávaných zájezdů od celkem 342 cestovních kanceláří, také největší ze srovnávaných cestovních agentur. Ke každému zájezdu najdete velký počet recenzí a fotek od předchozích zákazníků, díky kterým si lépe uděláte obrázek o dané dovolené. Pokud bude potřeba, můžete se obrátit na zaměstnance pomocí chatovacího okénka, telefonicky, emailem, nebo navštívit jednu z 93 poboček, které jsou ve velkých i menších městech. Nově je možné kromě zájezdu zakoupit zvlášť jen ubytování nebo letenky. K této agentuře se ale objevují i nějaké uživatelské výtky a počítejte s pracovní dobou až od 8. hodiny ráno. O hodinu dřívější dostupnost zákaznické podpory nabízí eTravel.cz.

Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Invia.cz | Hodnocení: 93,5 %
Karolína Šerá se cestování ráda věnuje jak na vlastní kůži, tak i prstem po mapě. Po stránce s tipy na výběr dovolené se proto zaměřila i na srovnání cestovních agentur, které jednotlivé zájezdy zprostředkovávají. Dokáže poradit, jak poznat spolehlivou agenturu a jaké jsou rozdíly mezi ní a cestovní kanceláří. Najdete ji podepsanou i pod tématem koloběžek, rotopedů nebo školních batohů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Invia.cz

Invia.cz