Menu

Recenze cestovní agentury Sdovolená.cz

71,7 % Celkové hodnocení

Top 6 v kategorii Cestovní agentury

Jednotlivá hodnocení

 • 5,8/10
  Základní hodnocení
 • 5,3/10
  Hodnocení podpory
 • 10/10
  Hodnocení uživatelského prostředí

Klady

 • Jednáte rovnou s cestovní kanceláří
 • Široké možnosti filtrace
 • Bohaté informace u zájezdů

Zápory

 • Méně cestovních kanceláří v nabídce
 • Zastaralý vzhled webu
 • Žádná zákaznická podpora

Souhrnné údaje 

Sdovolená.cz spadá pod internetový portál a vyhledávač Seznam.cz. Funguje na jiném principu než ostatní cestovní agentury zařazené v našem srovnání (červen 2022). Do vyhledávače si zadáte požadavky na vaši dovolenou a Sdovolená.cz vám vyfiltruje nabídky celkem od 31 cestovních kanceláří, které odpovídají vašim požadavkům. Funguje tedy pouze jako srovnávač, zájezdy nepřeprodává, ale odkazuje vždy na konkrétní CK. Protože jde o takovýto systém, nemá portál žádné kamenné pobočky ani papírový katalog. Nelze zde ani samostatně zakoupit letenky. V těchto ohledech tedy za ostatními cestovními agenturami pokulhává.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet cestovních kanceláří v nabídce

31

162,00
Počet poboček

0

23,33
Recenze hotelů

Ano

100 % Ano
Papírový katalog zájezdů

Ne

67 % Ne, 33 % Neuvedeno
Prodej letenek

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Rezervace hotelu

Ne

83 % Ne, 17 % Ano

Hodnocení podpory

Co se týče podpory, je na tom Sdovolená.cz trochu podprůměrně. Na jejich stránkách najdete pouze emailový kontakt, který navíc slouží pouze pro registrované cestovní kanceláře. Pokud potřebujete s něčím poradit, nebo se jen poptat, musíte kontaktovat danou cestovní kancelář, přes kterou vlastně řešíte vše, od rezervace až po smlouvu a platbu zájezdu. Podpora se tedy liší podle jednotlivých cestovních kanceláří v nabídce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Podpora přes online chat

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Podpora přes telefon

Ne

83 % Ano, 17 % Ne
Podpora přes e-mail

Ano

100 % Ano

Hodnocení uživatelského prostředí

Uživatelské prostředí je nejméně příjemné ze všech srovnávaných cestovních agentur. Vzhled webových stránek je zastaralý a až příliš jednoduchý, někdy nepřehledný. Filtrovat zde můžete podle všech standardních parametrů, zájezdy je poté možné seřadit podle výchozího řazení (doporučení), dále dle nejnižší ceny nebo nejbližšího termínu.

Chválíme zde informace u každého zájezdu, které kromě nezbytností obsahují také užitečné tipy jako vzdálenost od pláže, mapu destinace a podobně. Popis ale záleží na tom, co o zájezdu píše vybraná CK. Sdovolená.cz totiž pro více informací odkazuje na originální nabídku, na stránky CK, která zájezd nabízí. Zastaralý web vás tak nemusí trápit příliš dlouho.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtrování podle destinace

Ano

100 % Ano
Filtrování podle dopravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle místa odjezdu

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování přibližného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování podle ceny

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování orientačního počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování podle stravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle typu zájezdu

Ano

100 % Ano
Další filtry

Ano

100 % Ano

Klady a zápory

Jelikož se jedná pouze o srovnávač zájezdů od různých cestovních kanceláří, chybí u agentury Sdovolená.cz kamenné pobočky či zákaznická podpora. Potěší zde ale široké možnosti filtrace podle všech podstatných parametrů a také bohaté informace ke každému zájezdu včetně mapy destinace. Popis zájezdu ale záleží především na dané cestovní kanceláři, Sdovolená.cz vždy odkazuje na její stránky.

Porovnání s alternativami

Sdovolená.cz je spíše srovnávačem dostupných dovolených. Hledáte-li plnohodnotnou cestovní agenturu, přečtěte si recenzi také na agenturu Invia.cz, která potěší širším výběrem, zákaznickou podporou třemi různými způsoby, prodejem letenek či ubytování zvlášť nebo množstvím kamenných poboček po republice, kde svou dovolenou můžete konzultovat fyzicky. Stále se ale jedná o cestovní agenturu, tedy prostředníka mezi vámi a cestovní kanceláří, se kterou na zájezd nakonec odjedete, proto zvažte, zda se vám nevyplatí raději vše konzultovat rovnou už s CK.

Zajímavou nabídkou také disponuje agentura Dovolená.cz, která spadá pod Student Agency, takže na vás u řady zájezdů čeká zvýhodněná doprava nebo parkování. S ní navíc můžete vyrazit vlakem do Chorvatska.

Naše hodnocení a závěr

Sdovolená.cz funguje na odlišném principu než ostatní srovnávané cestovní agentury. Nepřeprodává zájezdy, ale pouze vyhledává dovolené od 31 cestovních kanceláří. Webová stránka je poněkud zastaralá, ale obsahuje všechny důležité filtry. Výhodou může být jednání přímo s cestovní kanceláří a vyhnete se tak zařizování přes prostředníka. Ani se zákaznickou podporou vám Sdovolená.cz příliš nepomůže a jednotlivé možnosti závisí na konkrétní cestovní kanceláři, od které zájezd vybíráte. Pokud hledáte raději klasickou cestovní agenturu i s určitým uživatelským zázemím, zkuste se podívat třeba na TravelPortal.cz.

Autor: | Datum: | Produkt: Sdovolená.cz | Hodnocení: 71,7 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína se cestování ráda věnuje jak na vlastní kůži, tak i prstem po mapě. Po stránce s tipy na výběr dovolené se proto zaměřila i na srovnání cestovních agentur, které jednotlivé zájezdy zprostředkovávají. Dokáže poradit, jak poznat spolehlivou agenturu a jaké jsou rozdíly mezi ní a cestovní kanceláří. Najdete ji podepsanou i pod tématem koloběžek, rotopedů nebo školních batohů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sdovolená.cz

Sdovolená.cz