Menu

Recenze cestovní agentury TravelPortal.cz

85,3 % Celkové hodnocení

Top 3 v kategorii Cestovní agentury

Jednotlivá hodnocení

 • 6,3/10
  Základní hodnocení
 • 9,0/10
  Hodnocení podpory
 • 10/10
  Hodnocení uživatelského prostředí

Klady

 • Podpora přes telefon, chat i e-mail
 • Kamenné pobočky po celé republice
 • Převažují kladné recenze

Zápory

 • Zákaznická linka nefunguje o víkendu
 • Nelze koupit letenky nebo ubytování zvlášť
 • Agentura není pojištěna proti úpadku

Souhrnné údaje 

TravelPortal.cz patří mezi spíše menší cestovní agentury (červen 2022). V nabídce má zájezdy celkem od 80 cestovních kanceláří, jejichž počet se za posledních pár let o něco snížil. Jedná se o srovnávací portál zájezdů, to znamená, že musíte sami dbát na to, abyste si vybrali zájezd s cestovní kanceláří, která je pojištěna proti úpadku. Tuto službu vám totiž samotná cestovní agentura nenabídne. Jinak si v podstatě není na co stěžovat. Má celkem 43 poboček po celé České republice, a to ve větších i menších městech. Nabízí ale pouze zájezdy, samostatné letenky nebo ubytování zde nezakoupíte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet cestovních kanceláří v nabídce

80

162,00
Počet poboček

43

23,33
Recenze hotelů

Ano

100 % Ano
Prodej letenek

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Rezervace hotelu

Ne

83 % Ne, 17 % Ano

Hodnocení podpory

Podpora TravelPortal.cz funguje na výbornou. Se zaměstnanci portálu můžete komunikovat skrze online chatovací okénko, telefon nebo e-mail, a to od 8 hodin ráno do 6 hodin večer. To není nijak dlouhá pracovní doba podpory, řešit zájezd s ní navíc můžete jen ve všední dny. Online chatovací okénko na vás vyskočí v průběhu hledání s nabídkou pomoci nebo rady.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Podpora přes online chat

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Podpora přes telefon

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Podpora přes e-mail

Ano

100 % Ano
Pracovní doba podpory

8:00 - 18:00

33 % 8:00 - 18:00, 17 % 8:00 - 22:00, 17 % 7:00 - 19:00, 17 % Nonstop, 17 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelského prostředí

Webové stránky cestovní agentura TravelPortal.cz jsou spíše jednodušší a najdete na nich hlavně základní filtry. Buď si můžete zvolit typ dovolené hned ze začátku, nebo filtrujete klasicky podle požadavků. Zajímavě řešené je vyhledávání podle počasí, kdy si zadáte požadovaný termín zájezdu a rozsah teploty, kterou byste si na dovolené přáli. Portál vám pak najde destinace, které obvykle mají zadanou teplotu v době vaší plánované dovolené. Tuto možnost nabízí TravelPortal.cz jako jediný ze srovnávaných cestovních agentur.

Na webu najdete složku zájezdů, kromě toho ale i výhodných Last minute nabídek zvlášť. Zájezdy zde můžete řadit podle několika kritérií. Tím výchozím je doporučení, dále potom cena, hodnocení, počet hvězdiček hotelu, sleva či název hotelu. Detail zájezdu zobrazuje všechny podstatné informace včetně mapy destinace, můžou zde ale chybět některé užitečné detaily. Recenze návštěvníků jsou dostupné z portálu Tripadvisor.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtrování podle destinace

Ano

100 % Ano
Filtrování podle dopravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle místa odjezdu

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování přibližného termínu

Ano

100 % Ano
Filtrování podle ceny

Ano

100 % Ano
Filtrování přesného počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování orientačního počtu dní

Ano

100 % Ano
Filtrování podle stravy

Ano

100 % Ano
Filtrování podle typu zájezdu

Ano

100 % Ano
Další filtry

Ano

100 % Ano

Zkušenosti zákazníků

TravelPortal.cz sklízí od zákazníků převážně kladné recenze, což u cestovních agentur považujeme za velké plus. V recenzích vyzdvihují svižnou komunikaci, přehledné stránky a nápomocnou zákaznickou podporu. S výběrem dovolené přes TravelPortal.cz bývají spokojeni, výtky se případně objevují ke konkrétní destinaci. Jelikož je TravelPortal.cz cestovní agentura, která přeprodává zájezdy konkrétních cestovních kanceláří, může být někdy zpožděné vrácení peněz či řešení jiných problémů. Podle hodnocení zákazníků se je ale agentura vždy snaží vyřešit ke spokojenosti zákazníků.

Klady a zápory

Za hlavní benefity této agentury považujeme již zmíněná kladná hodnocení, zákazníci jsou s ní zkrátka velmi spokojeni. Má pobočky po celé republice, takže je vám k dispozici, pokud byste zájezd rádi konzultovali osobně. V opačném případě nabízí zákaznickou podporu jak po telefonu, tak i e-mailu nebo chatu. Zákaznická linka ale funguje jen ve všední dny.

Jako negativa můžeme označit nemožnost nákupu ubytování či letenek zvlášť, zakoupit lze jen kompletní zájezdy. Možnosti filtrace, informace o zájezdu a celkové rozhraní je spíše základní, jednodušší, někdy mohou chybět některé užitečné detaily. Agentura navíc není pojištěna proti úpadku, proto si tento certifikát budete muset pohlídat alespoň u cestovní kanceláře, s níž na zájezd pojedete, abyste v případě potíží nepřišli o vaše peníze.

Porovnání s alternativami

Zákaznická podpora agentury TravelPortal.cz funguje pouze v pracovní dny, může ale nastat chvíle, kdy budete potřebovat řešit náležitosti ohledně dovolené i o víkendu. Agentura Invia.cz nabízí o něco delší pracovní dobu zákaznické linky, zejména ale funguje i o víkendu. Navíc nabízí širší nabídku cestovních kanceláří, a tedy i zájezdů. Vyšší počet CK najdete také u agentury Zájezdy.cz, která má ale pouze jednu kamennou pobočku, proto se hodí pouze při objednávání dovolené z pohodlí domova.

Naše hodnocení a závěr

TravelPortal.cz patří v našem srovnání mezi menší cestovní agentury. Přeprodává zájezdy od 80 cestovních kanceláří, a pokud preferujete sjednání dovolené na kamenných pobočkách, můžete navštívit některou z celkem 43 po celé České republice. Agentura nabízí kromě klasických filtrů možnost vyhledávání podle počasí, takže si můžete navolit požadovanou teplotu a hledat letoviska, která tomu v daném období obvykle odpovídají. Jinak jsou ale filtry a informace o destinaci spíše základní.

Hlavní nevýhodou je pak to, že agentura není pojištěná proti úpadku, a je tedy potřeba si ověřit, zda vybraná cestovní kancelář toto pojištění má. Pokud se o pojištění starat nechcete, pak si můžete zkusit vybrat zájezd třeba u cestovní agentury Invia.

Autor: | Datum: | Produkt: TravelPortal.cz | Hodnocení: 85,3 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína se cestování ráda věnuje jak na vlastní kůži, tak i prstem po mapě. Po stránce s tipy na výběr dovolené se proto zaměřila i na srovnání cestovních agentur, které jednotlivé zájezdy zprostředkovávají. Dokáže poradit, jak poznat spolehlivou agenturu a jaké jsou rozdíly mezi ní a cestovní kanceláří. Najdete ji podepsanou i pod tématem koloběžek, rotopedů nebo školních batohů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TravelPortal.cz

TravelPortal.cz