Menu

Chemie do chemického WC – Recenze 10 nejlepších ve srovnání 2024

Chemické WC využívá jednoduchý systém, který se skládá z nádrže na odpad a zásobníku na oplachovou vodu.

Tento typ toalety využijete v mnoha situacích. Chemické toalety se používají třeba na chatě či na stavbě. Ale využijete je všude tam, kde nemáte jednoduše možnost připojit klasické WC na odpad. V pevné podobě lze WC připojit na vodu a nainstalovat třeba na chalupu. Přenosná verze uplatnění nachází kromě jiného při kempování v přírodě.

Odpad se v tomto WC likviduje pomocí rozkladové chemie. Ta současně působí i proti zápachu a funguje i jako dezinfekční prostředek pro toaletu. A pozor, při nákupu přípravků je vhodné se spoléhat na kvalitní produkty renomovaných výrobců. Jinak můžete jednotlivým dílům toalety dokonce zkrátit životnost.


Nejlepší chemie do chemického WC dle hodnocení a recenzí uživatelů


Jak vybrat chemii do chemického WC

Chemie je nezbytná pro udržení chemického WC v hygienické čistotě. Současně v něm napomáhá udržet příjemnou svěžest.

Rozkladová chemie

Základním typem chemie je ta rozkladová, nazývaná někdy zjednodušeně i modrá. Skutečně ji poznáte podle modré barvy, respektive na první pohled v obchodech většinou i podle modré naznačené na obalu.

Tyto chemikálie vyvolají zkapalnění pevných částic a současně pomohou zredukovat plyn i zápach. Rozkladovou chemii je proto potřeba nalít, pozor, do dolní nádrže WC.

Alternativou modré rozkladové chemie je ta zelená. Používá se obdobně a má i podobný účinek, ale vydrží o něco kratší dobu. Účinkovat bude přibližně 3 až 6 dnů. Výhodou těchto prostředků je určitě to, že jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Rozkladová chemie se vyrábí ve formě tekutiny, kterou si musíte sami nadávkovat, případně praktických sáčků. Tyto sáčky obsahují suchý koncentrát a jejich použití je nesporně pohodlnější.

Chemie pro dezinfekci

Naopak do horní nádrže se lije dezinfekce, jejímž hlavním úkolem je eliminovat bakterie. Tato chemie také usnadní splachování, vyčistí povrch toalety a zanechá za sebou i příjemnou vůni. Její používání proto není úplně nezbytné, ale rozhodně jej lze doporučit. Tyto přípravky poznáte podle typické růžové barvy, proto se někdy také označují i jako růžová chemie.

Čisticí chemie

Vybavit se je vhodné i další čisticí chemií ta napomůže k tomu, aby se veškeré usazeniny z odpadní kazety plně rozpustily.

Jak na likvidaci chemie do WC

Je nutné také zodpovědně rozvážit i další aspekt chemie do WC v podobě její následné likvidace. Je zcela nepřípustné modrou, ale i zelenou chemii vylévat kamkoli do přírody. Odpad z WC, kam použijete zelenou chemii, můžete vylít třeba i doma do odpadu.

Speciální toaletní papír

Samostatnou kapitolou je kromě speciální chemie do WC i k tomuto účelu přímo určený toaletní papír. Ten běžný použít nelze, neboť rozkladový toaletní papír se, přesně v duchu svého názvu, umí plně rozpustit. Běžný toaletní papír by za sebou zanechal nežádoucí usazeniny.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.3 z 12 hlasů

Další oblíbené testy a recenze