Menu

Recenze a srovnání DOMO DO264AP

Dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Nejlevnější čističky vzduchu do 5000 Kč

Klady

  • Ionizátor
  • Skladná a lehká
  • Signalizace výměny filtru

Zápory

  • Nemá časovač
  • Nemá dálkové ovládání
  • Chybí automatický režim
  • Slabší vzduchový výkon
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

DOMO DO264AP je čistička vzduchu s uhlíkovým a HEPA filtrem . Disponuje vzduchovým výkonem 130 m3/hod, což je poměrně nízké číslo v našem srovnání (červenec 2020), proto tento produkt doporučujeme do menších místností o maximální ploše 20 m2. Pokud budou tuto čističku vzduchu používat alergici, neměla by plocha místnosti přesáhnout 11 m2, aby byla zajištěna důkladná filtrace. V takovém případě výrobce slibuje až 99,97% účinnost filtrace. Hlučností se tento model značky DOMO řadí k průměru, při nejnižším výkonu vydává 37 dB, při nejvyšším potom 55 dB.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

DOMO

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový

Vzduchový výkon (m3/hod)

130

Doporučený prostor (m^2)

20

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

11

Minimální hlučnost (dB)

37

Maximální hlučnost (dB)

55

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Tento model značky DOMO nabízí tří výkonnostní stupně, nechybí ani tišší noční režim. Výhodou je zabudovaný ionizátor, který funguje na principu nabíjení molekul vzduchu zápornými ionty, a shlukuje tak prachové částice pro lepší filtraci. Jak je u levnějších čističek vzduchu však běžné, nenajdete u něj senzor kvality vzduchu ani automatický režim, kdy by přístroj uměl sám nastavit optimální výkon. Za nedostatek považujeme také absenci časovače a především dálkového ovládání, DOMO DO264AP je možné ovládat pouze pomocí tlačítek na přístroji. Dokáže však signalizovat nutnost výměny filtru. Svými rozměry se řadí k nejmenším čističkám vzduchu v našem srovnání. Obdobně je tomu s hmotností, se svými 2,4 kg se bude snadno přenášet.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ne

Automatický režim

Ne

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

3

Časovač

Ne

Dálkové ovládání

Ne

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

25

Výška (cm)

31,2

Šířka (cm)

21

Hloubka (cm)

21

Hmotnost (kg)

2,4

Závěr

DOMO DO264AP je čistička vzduchu vhodná do menších místností, ideálně o rozloze maximálně 20 m2, má-li sloužit alergikům, doporučujeme ji do místností s plochou 11 m2. Tomu je uzpůsoben také nižší vzduchový výkon 130 m3/hod. Tento přístroj slibuje vysokou protiprašnou účinnost, až 99,97 %. Jeho nedostatkem však může být absence časovače a především dálkového ovládání, je možné jej ovládat pouze pomocí tlačítek. Nedisponuje ani automatickým režimem, nechybí zde však ionizátor, noční režim či signalizace výměny filtru. Model DO264AP je poměrně malý a lehký, pokud sháníte větší přístroj s vyšším vzduchovým výkonem, můžeme doporučit Concept CA1000 Perfect Air.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DOMO DO264AP | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze DOMO DO264AP

DOMO DO264AP

2 000 Kč Orientační cena