Menu

Recenze a srovnání DOMO DO264AP

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čističek vzduchu do 5 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Ionizátor
  • Skladná a lehká
  • Signalizace výměny filtru
  • Nemá časovač ani dálkové ovládání
  • Chybí automatický režim
  • Slabší vzduchový výkon
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

DOMO DO264AP je čistička vzduchu s uhlíkovým a HEPA filtrem . Disponuje vzduchovým výkonem 130 m3/hod, což je poměrně nízké číslo v našem srovnání (červenec 2020), proto tento produkt doporučujeme do menších místností o maximální ploše 20 m2. Pokud budou tuto čističku vzduchu používat alergici, neměla by plocha místnosti přesáhnout 11 m2, aby byla zajištěna důkladná filtrace. V takovém případě výrobce slibuje až 99,97% účinnost filtrace. Hlučností se tento model značky DOMO řadí k průměru, při nejnižším výkonu vydává 37 dB, při nejvyšším potom 55 dB.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce DOMO
Typ filtrace HEPA + uhlíkový
Vzduchový výkon (m3/hod) 130
Doporučený prostor (m^2) 20
Doporučený prostor pro alergiky (m^2) 11
Minimální hlučnost (dB) 37
Maximální hlučnost (dB) 55
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Tento model značky DOMO nabízí tří výkonnostní stupně, nechybí ani tišší noční režim. Výhodou je zabudovaný ionizátor, který funguje na principu nabíjení molekul vzduchu zápornými ionty, a shlukuje tak prachové částice pro lepší filtraci. Jak je u levnějších čističek vzduchu však běžné, nenajdete u něj senzor kvality vzduchu ani automatický režim, kdy by přístroj uměl sám nastavit optimální výkon. Za nedostatek považujeme také absenci časovače a především dálkového ovládání, DOMO DO264AP je možné ovládat pouze pomocí tlačítek na přístroji. Dokáže však signalizovat nutnost výměny filtru. Svými rozměry se řadí k nejmenším čističkám vzduchu v našem srovnání. Obdobně je tomu s hmotností, se svými 2,4 kg se bude snadno přenášet.

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ano
Senzor kvality vzduchu Ne
Automatický režim Ne
Noční režim Ano
Regulace výkonu Ano
Počet stupňů výkonů 3
Časovač Ne
Dálkové ovládání Ne
Signalizace výměny filtru Ano
Spotřeba (W) 25
Výška (cm) 31,2
Šířka (cm) 21
Hloubka (cm) 21
Hmotnost (kg) 2,4

Závěr

DOMO DO264AP je čistička vzduchu vhodná do menších místností, ideálně o rozloze maximálně 20 m2, má-li sloužit alergikům, doporučujeme ji do místností s plochou 11 m2. Tomu je uzpůsoben také nižší vzduchový výkon 130 m3/hod. Tento přístroj slibuje vysokou protiprašnou účinnost, až 99,97 %. Jeho nedostatkem však může být absence časovače a především dálkového ovládání, je možné jej ovládat pouze pomocí tlačítek. Nedisponuje ani automatickým režimem, nechybí zde však ionizátor, noční režim či signalizace výměny filtru. Model DO264AP je poměrně malý a lehký, pokud sháníte větší přístroj s vyšším vzduchovým výkonem, můžeme doporučit Concept CA1000 Perfect Air.

2 700 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DOMO DO264AP

DOMO DO264AP

2 700 Kč Orientační cena