Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Air Purifier Pro

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejoblíbenější v kategorii Čističky vzduchu nad 5000 Kč

Klady

  • Automatický režim
  • Moderní funkce
  • Ovládání pomocí aplikace
  • Vysoká konstrukce

Zápory

  • Chybí ionizátor
  • Vyšší hlučnost
5 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Xiaomi Air Purifier Pro je čistička vzduchu vhodná pro všechny milovníky chytré domácnosti. Lze ji kompletně ovládat pomocí aplikace Mi Home, a to prakticky odkudkoliv. Její filtrační systém je tvořen předfiltrem, který zachytává velké nečistoty (vlasy, srst), dále HEPA filtrem a uhlíkovým filtrem. Díky tomu zachytí nejen prach, roztoče, pyl a další alergeny, ale také zápach, smog a cigaretový kouř. Obávat se nemusíte ani bakterií, virů či plísní, které taktéž filtr zachytí. jeho účinnost je až 99,99 %. Díky velkému vzduchovému výkonu 500 m3 za hodinu je tento model vhodný na čištění vzduchu v místnosti o ploše až 60 m2. Díky domu jej můžete použít i v celých bytech, či rozlehlých místnostech. Co se týká hlučnosti, musíme se podívat zvlášť na hodnoty minimální a maximální hlasitosti. Nejnižší hlučnost dosahuje 31 dB, což je běžná hodnota. Vysoké hodnoty až 69 dB ale dosahuje při maximálním výkonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový

Vzduchový výkon (m3/hod)

500

Doporučený prostor (m^2)

60

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

46

Minimální hlučnost (dB)

31

Maximální hlučnost (dB)

69

Protiprašná účinnost (%)

99,99

Vybavení, funkce a rozměry

Jedinou funkcí, kterou model značky Xiaomi postrádá, je ionizátor. Všechny ostatní sledované funkce ve výbavě najdete. Díky laserovému senzoru kvality vzduchu lze automaticky regulovat výkon podle aktuální potřeby. Výkon lze nastavit také manuálně. Na noc můžete využít speciální režim, který zachovává co nejnižší hlučnost a světelnost diod. Ztlumí se také displej, jenž za běžného provozu ukazuje informace o kvalitě vzduchu, teplotě a vlhkosti v místnosti a aktuálně nastaveném režimu. Veškeré nastavení se provádí dálkově prostřednictvím aplikace. Ta vám také přináší informace o aktuálním stavu ovzduší v domácnosti. Ovládat lze jak jednotlivé režimy, tak časovač. Aplikace vás také upozorní na potřebu výměny filtru.

Rozměrově se jedná velký model. Na výšku měří 73,5 cm, na šířku a do hloubky 26 cm. Jedná se tedy o poměrně velký přístroj, kterému budete muset v domácnosti udělat místo. Výhodou je ale zdařilé designové provedení. Hmotnost 9 kg však příliš nenahrává tomu, aby byla čistička pravidelně přemisťovaná z místnosti do místnosti. Nejlépe tedy uděláte, když pro čističku vyberete stálé místo.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ne

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

31

Výška (cm)

73,5

Šířka (cm)

26

Hloubka (cm)

26

Hmotnost (kg)

9

Závěr

Xiaomi Air Purifier Pro je výkonná čistička vzduchu, která dobře poslouží i v menším bytě, či velké místnosti. Vysoký vzdušný výkon umožňuje její umístění i do prostoru kolem 60 m2. Díky HEPA filtru je vysoce účinná – až na 99,99 %. Chybí ji pouze UV lampa a ionizátor. Výhodou je senzor kvality ovzduší, který řídí automatický režim. Díky tomu čistička jede vždy na efektivní výkon. Velmi příjemná je možnost ovládání pomocí chytré aplikace, ve které lze nastavovat různé režimy, časovač, ale také sledovat kvalitu vzduchu, teplotu a vlhkost. Nevýhodou může být vysoká hlučnost při vysokém výkonu, při nízkém je ale standardní. Je poměrně velká a těžká, proto je vhodné ji umístit na jedno místo a nepřesouvat mezi místnostmi.

Jestliže hledáte takovou čističku, kterou budete moci pohodlně používat ve vícero místnostech, a oželíte chytré funkce, můžeme vám doporučit model Concept CA1000 Perfect Air.

5 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Air Purifier Pro | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Xiaomi Air Purifier Pro

Xiaomi Air Purifier Pro

5 700 Kč Orientační cena