Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Air Purifier Pro

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čističek vzduchu nad 5 000 Kč

Datum doporučení: Srpen 2019

  • Automatický režim
  • Ovládání pomocí aplikace
  • Chybí ionizátor
5 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Xiaomi Air Purifier Pro je čistička vzduchu vhodná pro všechny milovníky chytré domácnosti. Lze ji kompletně ovládat pomocí aplikace Mi Home, a to prakticky odkudkoliv. Její filtrační systém je tvořen předfiltrem, který zachytává velké nečistoty (vlasy, srst), dále HEPA filtrem a uhlíkovým filtrem. Díky tomu zachytí nejen prach, roztoče, pyl a další alergeny, ale také zápach, smog a cigaretový kouř. Obávat se nemusíte ani bakterií, virů či plísní, které taktéž filtr zachytí. jeho účinnost je až 99,99 %. Díky velkému vzduchovému výkonu 500 m3 za hodinu je tento model vhodný na čištění vzduchu v místnosti o ploše až 60 m2. Díky domu jej můžete použít i v celých bytech, či rozlehlých místnostech. Co se týká hlučnosti, musíme se podívat zvlášť na hodnoty minimální a maximální hlasitosti. Nejnižší hlučnost dosahuje 31 dB, což je běžná hodnota. Vysoké hodnoty až 69 dB ale dosahuje při maximálním výkonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Xiaomi
Typ filtrace HEPA + uhlíkový
Vzduchový výkon (m3/hod) 500
Doporučený prostor (m^2) 60
Doporučený prostor pro alergiky (m^2) 46
Minimální hlučnost (dB) 31
Maximální hlučnost (dB) 69
Protiprašná účinnost (%) 99,99

Vybavení, funkce a rozměry

Jedinou funkcí, kterou model značky Xiaomi postrádá, je ionizátor. Všechny ostatní sledované funkce ve výbavě najdete. Díky laserovému senzoru kvality vzduchu lze automaticky regulovat výkon podle aktuální potřeby. Výkon lze nastavit také manuálně. Na noc můžete využít speciální režim, který zachovává co nejnižší hlučnost a světelnost diod. Ztlumí se také displej, jenž za běžného provozu ukazuje informace o kvalitě vzduchu, teplotě a vlhkosti v místnosti a aktuálně nastaveném režimu. Veškeré nastavení se provádí dálkově prostřednictvím aplikace. Ta vám také přináší informace o aktuálním stavu ovzduší v domácnosti. Ovládat lze jak jednotlivé režimy, tak časovač. Aplikace vás také upozorní na potřebu výměny filtru.

Rozměrově se jedná velký model. Na výšku měří 73,5 cm, na šířku a do hloubky 26 cm. Jedná se tedy o poměrně velký přístroj, kterému budete muset v domácnosti udělat místo. Výhodou je ale zdařilé designové provedení. Hmotnost 9 kg však příliš nenahrává tomu, aby byla čistička pravidelně přemisťovaná z místnosti do místnosti. Nejlépe tedy uděláte, když pro čističku vyberete stálé místo.

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ne
Senzor kvality vzduchu Ano
Automatický režim Ano
Noční režim Ano
Regulace výkonu Ano
Počet stupňů výkonů Neuvedeno
Časovač Aplikace
Dálkové ovládání Aplikace
Signalizace výměny filtru Ano
Spotřeba (W) 31
Výška (cm) 73,5
Šířka (cm) 26
Hloubka (cm) 26
Hmotnost (kg) 9

Závěr

Xiaomi Air Purifier Pro je výkonná čistička vzduchu, která dobře poslouží i v menším bytě, či velké místnosti. Vysoký vzdušný výkon umožňuje její umístění i do prostoru kolem 60 m2. Díky HEPA filtru je vysoce účinná – až na 99,99 %. Chybí ji pouze UV lampa a ionizátor. Výhodou je senzor kvality ovzduší, který řídí automatický režim. Díky tomu čistička jede vždy na efektivní výkon. Velmi příjemná je možnost ovládání pomocí chytré aplikace, ve které lze nastavovat různé režimy, časovač, ale také sledovat kvalitu vzduchu, teplotu a vlhkost. Nevýhodou může být vysoká hlučnost při vysokém výkonu, při nízkém je ale standardní. Je poměrně velká a těžká, proto je vhodné ji umístit na jedno místo a nepřesouvat mezi místnostmi.

Jestliže hledáte takovou čističku, kterou budete moci pohodlně používat ve vícero místnostech, a oželíte chytré funkce, můžeme vám doporučit model Concept CA1000 Perfect Air.

5 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Air Purifier Pro

Xiaomi Air Purifier Pro

5 500 Kč Orientační cena