Recenze a porovnání Concept CA1000 Perfect Air | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Concept CA1000 Perfect Air

83,2 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • UV lampa
  • Ionizátor

Zápory

  • Chybí automatika
  • Slabší vzduchový výkon
1 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu značky Concept má poměrně slušný vzduchový výkon. Za hodinu provozu dokáže přefiltrovat až 238 m3, což je dostatek na vyčištění vzduchu v místnosti o rozloze 35 m2, pro alergiky ale doporučujeme její umístění v místnosti o rozloze maximálně 22 m2 (hodnota vychází z našeho výpočtu, vzorec pro výpočet najdete v nápovědě parametru Doporučený pro alergiky). Čištění mají na starost filtry, které zachytí prach, roztoče, pyly, zvířecí alergeny, zápach, bakterie a viry. Kromě obvyklého předfiltru, který zadržuje nejhrubší nečistoty, je přístroj vybavený také uhlíkovým filtrem a HEPA filtrem. Díky němu je protiprašná účinnost až 99,97 %. O likvidaci zachycených bakterií, virů i plísní se stará UV lampa. Díky tomu dokáže čistička snížit riziko přenosu nemocí. Z pohledu hlučnosti se jedná o průměrný přístroj. Hlučnost při nejnižším stupni výkonu je 30 dB, při nejvyšším 55 dB. To je poměrně běžná hodnota, která by ale při dlouhodobém provozu mohla být obtěžující.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

238

Doporučený prostor (m^2)

35

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

22

Minimální hlučnost (dB)

30

Maximální hlučnost (dB)

55

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Výbava funkcemi přesně odráží poměrně nízkou pořizovací cenu výrobku. Bohužel v ní chybí senzor kvality ovzduší, který zajišťuje fungování automatického režimu. Nenajdete v ní ani noční režim, či dálkové ovládání. Za co ovšem musíme model značky Concept pochválit, je ionizátor. Ten vypouští ionty, které simulují čisticí proces vzduchu v přírodě. Navíc také napomáhají shlukování prachových částic, které se pak snadněji zachytí v samotném filtru. I když čistička nemá automatický režim, její výkon je možné regulovat. To se provádí manuálně, přičemž je možné zvolit jeden ze tří různě silných stupňů. Jestliže nechcete nechat čističku puštěnou nepřetržitě, můžete si vybrat ze tří časových intervalů, po jejichž vypršení dojde k automatickému vypnutí. Příjemnou vychytávkou je indikace výměny filtru. Nemusíte si tedy pamatovat, kdy jste filtr naposledy vyměňovali, nebo přemýšlet, jestli už je zanesený. Životnost filtrů je možné také prodloužit jejich pravidelnou údržbou, o které se dozvíte v návodu k zařízení.

Vzhledem k menšímu vzduchovému výkonu je spotřeba 55 wattů poměrně přiměřená. Tento příkon využívá přístroj ale pouze v případě, že jede naplno. Rozměry čističky nijak nevybočují ze standardu. Jedná se spíše o drobnější provedení s výškou 40,5 cm, šířkou 32,5 cm a hloubkou 18,5. Velkou výhodou je její nízká hmotnost. Díky tomu se bude s přístrojem snadno manipulovat, což oceníte při přenášení mezi jednotlivými místnostmi.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ne

Automatický režim

Ne

Noční režim

Ne

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

3

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ne

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

55

Výška (cm)

40,5

Šířka (cm)

32,5

Hloubka (cm)

18,5

Hmotnost (kg)

4,2

Závěr

Concept CA1000 Perfect Air je čistička vzduchu vhodná i do větších místností. Díky vzdušnému výkonu 238 metrů krychlových za hodinu je dostatečně silná pro čištění vzduchu v místnosti až do 35 metrů čtverečních, pro alergiky ovšem doporučujeme spíše 22 metrů čtverečních. Výhodou tohoto modelu jsou kompaktní rozměry, nízká hmotnost a také výbava ionizátorem a UV lampou. Má ovšem také slabé stránky, zejména chybějící senzor kvality vzduchu a tím i chybějící automatický režim.

Jestliže si na těchto prvcích zakládáte a zároveň se nechcete ochudit o některé prvky výbavy, mohla by vás zaujmout recenze přístroje Airbi SPRING BI3110. Musíte ovšem počítat s vyššími pořizovacími náklady.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Concept CA1000 Perfect Air | Hodnocení: 83,2 %
Veronika Vyskočilová je naší dlouholetou redaktorkou, která srovnává domácí pomocníky i produkty pro zdraví. Čističky vzduchu jde začlenit do obou těchto kategorií. Jelikož žije v domácnosti s alergikem, ví, jak těžké je udržet prostor v nezávadném stavu. Své zkušenosti zúročila při výběru čističek vzduchu, který najdete na této stránce. Dále se věnovala výběru některých typů vysavačů, parním čističům či tonometrům.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept CA1000 Perfect Air

Concept CA1000 Perfect Air

1 900 Kč Orientační cena