Recenze a porovnání Sencor SHA 8400WH | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SHA 8400WH

Dobré Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Nejlevnější čističky vzduchu do 5000 Kč

Klady

  • Ionizátor
  • UV lampa
  • Regulace výkonu
  • Časovač

Zápory

  • Chybí automatika
  • Slabší vzduchový výkon
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Sencor SHA 8400WH je čistička nižší cenové kategorie. Odpovídá tomu i její vybavení funkcemi, kterému se budeme věnovat v další části této recenze. Model značky Sencor je vhodný do místností o velikosti kolem 40 m2, pro alergiky je tato hodnota pouze 16 m2 nižší (vychází z vlastního výpočtu). Celkový vzdušný výkon za hodinu je 178 m3, což je spíše nižší hodnota. Čističku tedy nedoporučujeme do velkých místností či bytů. Filtrovací soustava je tvořena běžným předfiltrem, jehož funkcí je zachytávat velké nečistoty, jako jsou vlasy či chlupy. Další čištění vzduchu zajišťují uhlíkové a HEPA filtry. Celková účinnost této filtrační sestavy je 99,97 %. Kromě prachu přístroj ze vzduchu odstraňuje také roztoče, pyl, alergeny, smog, zápach, cigaretový kouř, plísně, bakterie a viry. O jejich likvidaci se stará UV lampa, která zachycené mikroorganismy zabíjí přímo v těle čističky. Hlučností tento přístroj nijak zvlášť nevyčnívá z běžných hodnot. Nejmenší možná hlučnost je 30 dB, nejvyšší pak 50 dB.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

178

Doporučený prostor (m^2)

40

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

16

Minimální hlučnost (dB)

30

Maximální hlučnost (dB)

50

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Jak jsme již zmínili v úvodu, na výbavě tohoto modelu značky Sencor se podepsala jeho nízká pořizovací cena. Přesto však ve výbavě najdeme ionizátor, který přispívá k čištění vzduchu. Ten je díky iontům čerstvější. Ionty napomáhají shlukovat částice nečistot do větších skupin, díky čemuž jsou pak lépe zachytitelné filtrem. Výkon ventilátoru je možné regulovat ve třech stupních. Dobu čištění je možné nastavit díky časovači. Samozřejmě je také možné nechat přístroj běžet nepřetržitě. O nutnosti výměny filtrů vás bude informovat zvláštní upozornění. Tím však výbava funkcemi končí. Chybí v ní senzor kvality ovzduší, který v případě přítomnosti reguluje automatický režim, ani ten zde tedy nenajdete. Z režimů chybí také noční, počítat nemůžete ani s dálkovým ovládáním.

Spotřeba 55 W je poměrně běžná, vzhledem ke slabšímu výkonu bychom ale mohli očekávat i nižší hodnoty. Rozměrově se přístroj řadí mezi menší modely, na výšku má 40,9 cm, na šířku 32,4 cm a do hloubky zabírá 16,2 cm.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ne

Automatický režim

Ne

Noční režim

Ne

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

3

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ne

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

55

Výška (cm)

40,9

Šířka (cm)

32,4

Hloubka (cm)

16,2

Závěr

Sencor SHA 8400WH je drobná čistička vzduchu určená do menších místností. Doporučená velikost místnosti je 40 m2, pro alergiky spíše 16 m2. Výhodou je přítomnost ionizátoru a filtrační sestavy obsahující uhlíkový a HEPA filtr. Potěší také UV lampa, která likviduje zachycené viry, bakterie a plísně. Pozitivem je také nízká pořizovací cena, která ovšem odráží slabší výbavu v oblasti pokročilých funkcí. Chybí tedy automatický režim, senzor kvality ovzduší nebo noční režim.

Jestliže ale takové funkce nevyžadujete a kladete důraz spíše na cenu, mohla by vás zaujmout také recenze čističky Concept CA1000 Perfect Air, která má větší vzduchový výkon.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SHA 8400WH | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SHA 8400WH

Sencor SHA 8400WH

2 000 Kč Orientační cena