Recenze a porovnání Rohnson R 9600 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Rohnson R 9600

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čističek vzduchu nad 5 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2020

87,6 % Celkové hodnocení
  • Automatický režim
  • Nízká hlučnost
  • Ionizátor
  • Vyšší cena
7 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Rohnson R 9600 disponuje pěti odnímatelnými filtry, mezi které se řadí hliníkový předfiltr, katalytický filtr, formaldehydový, antibakteriální a HEPA filtr. Dále v něm najdete UV sterilizační lampu a negativní anion ionizátor, druhý zmiňovaný se postará především o shlukování prachových částic, dochází tedy k jejich lepšímu zachycení. Celkově by měl Rohnson R 9600 zachytit až 99,9 % prachových částic, a to v místnosti o maximální ploše 60 m2, pro alergiky potom doporučujeme maximální plochu pokoje poloviční, tedy 30 m2. Vzduchový výkon přístroje je 320 m3/hod, což není nejvyšší hodnota v našem srovnání v červenci 2020, nicméně i přes to by měla zajistit efektivní účinek. Rohnson R 9600 je navíc poměrně tichou čističkou vzduchu, jeho nejvyšší hlučnost je podprůměrných 48 dB.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Rohnson

Typ filtrace

HEPA + hliníkový + katalytický + formaldehydový + antibakteriální + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

320

Doporučený prostor (m^2)

60

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

30

Minimální hlučnost (dB)

29

Maximální hlučnost (dB)

48

Protiprašná účinnost (%)

99,9

Vybavení, funkce a rozměry

Rohnson R 9600 nabízí bohaté vybavení a spektrum funkcí. Nechybí u něj již zmiňovaný ionizátor, časovač ani dálkové ovládání. Přístroj navíc umí světelně signalizovat, kdy je nutné vyměnit filtr. Předností je jeho automatický režim, kdy senzor kvality vzduchu sám rozpozná míru znečištění a nastaví dle toho optimální program. Manuálně je možné vybírat ze tří stupňů rychlosti ventilátoru, najdete zde také tišší noční režim, při kterém navíc přístroj nesvítí, aby vás ve spánku nerušil. Spotřebou se Rohnson R 9600 řadí k nadprůměrným modelům, příkon 80 W však není nejvyšší. S jeho osmi kilogramy by se s ním mělo stále dobře manipulovat.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

3

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

80

Výška (cm)

65

Šířka (cm)

36

Hloubka (cm)

16,5

Hmotnost (kg)

8

Závěr

Rohnson R 9600 je čistička vzduchu s pěti různými filtry, UV lampou i ionizátorem. Tyto filtry by měly zachytit až 99,9 % prachových částic. Hodí se do prostoru o maximální ploše 60 m2, pokud má však sloužit alergikovi, doporučujeme ji do místnosti maximálně 30 m2 velké. Jedná se o tichý model, který na nejvyšší stupeň produkuje podprůměrných 48 dB. Přístroj disponuje automatickým režimem se senzorem vzduchu, který sám rozpozná jeho kvalitu. Najdete u něj i noční režim, manuálně máte na výběr ze tří rychlostí ventilátoru. Za nedostatek považujeme vyšší cenu a také vzduchový výkon 320 m3/hod, rozhodně se jedná o dostačující hodnotu, ještě vyšší výkon však nabízí Winix ZERO PRO, a to 470 m3/hod.

7 800 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Rohnson R 9600 | Hodnocení: 87,6 %
Veronika Vyskočilová je naší dlouholetou redaktorkou, která srovnává domácí pomocníky i produkty pro zdraví. Čističky vzduchu jde začlenit do obou těchto kategorií. Jelikož žije v domácnosti s alergikem, ví, jak těžké je udržet prostor v nezávadném stavu. Své zkušenosti zúročila při výběru čističek vzduchu, který najdete na této stránce. Dále se věnovala výběru některých typů vysavačů, parním čističům či tonometrům.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rohnson R 9600

Rohnson R 9600

7 800 Kč Orientační cena