Menu

Recenze a srovnání Rohnson R 9600

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Čističky vzduchu nad 5000 Kč

Klady

  • Automatický režim
  • Nízká hlučnost
  • Noční režim
  • Ionizátor

Zápory

  • Vyšší cena
  • Subjektivně horší design
5 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Rohnson R 9600 disponuje pěti odnímatelnými filtry, mezi které se řadí hliníkový předfiltr, katalytický filtr, formaldehydový, antibakteriální a HEPA filtr. Dále v něm najdete UV sterilizační lampu a negativní anion ionizátor, druhý zmiňovaný se postará především o shlukování prachových částic, dochází tedy k jejich lepšímu zachycení. Celkově by měl Rohnson R 9600 zachytit až 99,9 % prachových částic, a to v místnosti o maximální ploše 60 m2, pro alergiky potom doporučujeme maximální plochu pokoje poloviční, tedy 30 m2. Vzduchový výkon přístroje je 320 m3/hod, což není nejvyšší hodnota v našem srovnání v červenci 2020, nicméně i přes to by měla zajistit efektivní účinek. Rohnson R 9600 je navíc poměrně tichou čističkou vzduchu, jeho nejvyšší hlučnost je podprůměrných 48 dB.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Rohnson

Typ filtrace

HEPA + hliníkový + katalytický + formaldehydový + antibakteriální + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

320

Doporučený prostor (m^2)

60

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

30

Minimální hlučnost (dB)

29

Maximální hlučnost (dB)

48

Protiprašná účinnost (%)

99,9

Vybavení, funkce a rozměry

Rohnson R 9600 nabízí bohaté vybavení a spektrum funkcí. Nechybí u něj již zmiňovaný ionizátor, časovač ani dálkové ovládání. Přístroj navíc umí světelně signalizovat, kdy je nutné vyměnit filtr. Předností je jeho automatický režim, kdy senzor kvality vzduchu sám rozpozná míru znečištění a nastaví dle toho optimální program. Manuálně je možné vybírat ze tří stupňů rychlosti ventilátoru, najdete zde také tišší noční režim, při kterém navíc přístroj nesvítí, aby vás ve spánku nerušil. Spotřebou se Rohnson R 9600 řadí k nadprůměrným modelům, příkon 80 W však není nejvyšší. S jeho osmi kilogramy by se s ním mělo stále dobře manipulovat.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

3

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

80

Výška (cm)

65

Šířka (cm)

36

Hloubka (cm)

16,5

Hmotnost (kg)

8

Závěr

Rohnson R 9600 je čistička vzduchu s pěti různými filtry, UV lampou i ionizátorem. Tyto filtry by měly zachytit až 99,9 % prachových částic. Hodí se do prostoru o maximální ploše 60 m2, pokud má však sloužit alergikovi, doporučujeme ji do místnosti maximálně 30 m2 velké. Jedná se o tichý model, který na nejvyšší stupeň produkuje podprůměrných 48 dB. Přístroj disponuje automatickým režimem se senzorem vzduchu, který sám rozpozná jeho kvalitu. Najdete u něj i noční režim, manuálně máte na výběr ze tří rychlostí ventilátoru. Za nedostatek považujeme vyšší cenu a také vzduchový výkon 320 m3/hod, rozhodně se jedná o dostačující hodnotu, ještě vyšší výkon však nabízí Winix ZERO PRO, a to 470 m3/hod.

5 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rohnson R 9600 | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Rohnson R 9600

Rohnson R 9600

5 200 Kč Orientační cena