Menu

Recenze a srovnání Winix ZERO PRO

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Čističky vzduchu nad 5000 Kč

Klady

  • Automatický režim
  • Ionizátor
  • Nízká hlučnost

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Nemá dálkové ovládání
8 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Winix ZERO PRO je díky vysokému vzdušnému výkonu vhodná i do rozlehlejších bytů a domů. Za hodinu zvládne přefiltrovat 470 m3 vzduchu, což je dostatek k provozu na 120 metrech čtverečních. Výrobce udává i doporučenou rozlohu místnosti, ve které je alergik – a to 42 m2. Vzduch v domácnostech alergiků by se měl totiž přefiltrovat čtyřikrát za hodinu. Hlučnost patří ve srovnání s ostatními modely mezi ty nižší, při minimálním výkonu dosahuje úrovně 26,4 dB, při maximálním pak 56 dB, což je zhruba střední hodnota.

Protiprašná účinnost soustavy filtrů je 99,97 %. Vzduch prochází skrz předfiltr, HEPA filtr, pak speciální uhlíkový filtr a antibakteriální filtr. Díky tomu jsou zachyceny pevné částice (chlupy, pyl, prach či vlasy) ale i bakterie, spory plísní, viry či zápach a formaldehyd. Vzduch ve vaší domácnosti bude tedy opravdu nezávadný. Výhodou čističek značky Winix je také několikanásobná certifikace.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Winix

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový + antibakteriální

Vzduchový výkon (m3/hod)

470

Doporučený prostor (m^2)

120

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

42

Minimální hlučnost (dB)

26,4

Maximální hlučnost (dB)

56

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Pro používání čističky jsou bez pochyby důležité funkce, kterými je přístroj vybaven. Čističce Winix chybí z námi sledovaných pouze jedna část výbavy – dálkový ovladač. Přístroj se ovládá klasicky pomocí tlačítek. Je ale do velké míry automatizovaný. Díky senzoru kvality ovzduší dokáže upravit výkon a odfiltrovat tak škodliviny co nejrychleji. Nastavit výkon čističky můžete také ručně, a to volbou z 5 stupňů výkonu.

Další možností je také noční režim, který vypne světelné diody a přepne čističku do tichého režimu. Díky tomu můžete spát v bezpečně čistém vzduchu, ale zároveň vás nebude otravovat světlo či nepříjemný hluk. Dobu provozu je možné určit pomocí časovače na 1, 4, nebo 8 hodin. O nutnosti výměny filtru vás bude informovat dioda, což je velmi obvyklá funkce. Čističce nechybí ani ionizátor, který dokáže shlukovat částice prachu, které se pak snáze odfiltrují. Negativní ionty navíc pomáhají k přirozenému čištění vzduchu, tak jako v přírodě.

Rozměry čističky najdete v následující tabulce. Jedná se o model, který patří spíše mezi ty větší. Tomu odpovídá i hmotnost 8,5 kg, která vás může omezovat při přesouvání čističky z místa na místo. Vzhledem k velkému výkonu to ale možná nebude příliš často potřeba. Vhodnější bude, pokud čističce najdete stálé místo.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

5

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ne

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

90

Výška (cm)

60

Šířka (cm)

41,5

Hloubka (cm)

24,5

Hmotnost (kg)

8,5

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé jsou s čističkou Winix velmi spokojeni. Pozitivně hodnotí čisticí výkon i design. Pochvalují si také spánkový režim, při kterém je čistička velmi tichá. Nevýhodu vidí někteří v nutnosti pořizovat náhradní filtry pouze v sadě. Některým také vadí, že automatický režim funguje pouze při dobrém osvětlení místnosti.

O kvalitě přístroje svědčí také pečetě a certifikáty, které jí byly uděleny. Jednou z nich je Allergy UK, udělovaná vědecky otestovaným produktům, které prokazatelně odstraňují alergeny z prostředí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou čističky vzduchu Winix je vysoký výkon, několikanásobná filtrace a tichý provoz. Oceňujeme také automatický režim. Nevýhodou je těžší konstrukce a také vyšší pořizovací cena.

Závěr

Winix ZERO PRO je čistička vzduchu do domácností s velkými místnostmi či bytem. Díky vysokému vzdušnému výkonu 470 m3 za hodinu je tento model vhodný do prostoru až 120 m2, v případě domácností alergiků 42 m2. Výhodou je také nízká hlučnost, která vás nebude při provozu rušit. Na používání v noci je určený speciální noční režim.

Během dne můžete nastavovat výkon ručně na jeden z 5 režimů, nebo se spolehnout na senzory kvality a nechat čističku pracovat v automatickém režimu, který se vždy přizpůsobí aktuální situaci u vás doma. Výhodou je bohatá výbava, která zahrnuje i ionizátor. Ten spolu se soustavou filtrů (HEPA, uhlíkový a antibakteriální) dokáže vyčistit vzduch od 99,97 % částic, bakterií, virů, sporů, pachů i těkavých látek. Nevýhodou může být pro někoho poměrně vysoká hmotnost a také pořizovací cena.

Jestliže hledáte přístroj, který při pořízení tolik nezatíží vaši peněženku, zvažte pořízení čističky Xiomi Air Purifier Pro, která má také velký vzdušný výkon a lze ji ovládat pomocí aplikace v mobilu.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Winix ZERO PRO | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jak často (zhruba) je potřeba měnit jednotlivé filtry, tj. hepa, uhlíkový i antibakteriální? Snažím se odhadnout „provozní náklady“. Zároveň píšete, že čistička sama může regulovat výkon, znamená to, že se může i sama zapnout? Zároveň jsem nikde nenašla informaci, zda je možné ionizaci vypnout (nebo zda je zapnutá vždy, když je čistička v provozu). Moc děkuji, Andrea

Andrea P.

Dobrý den, v návodu výrobku je uveden interval pro výměnu filtrů takto: HEPA a uhlíkový jednou za 6 až 12 měsíců. Záleží na četnosti používání a úrovni znečištění vzduchu. Na potřebu výměny upozorní zvláštní senzor. Omyvatelný předfiltr se nevyměňuje, pouze omývá. Automatický režim je jedna z možností nastavení čističky, musí být ale zapnutá. Automat ji sám nezapne. Ionizátor (Plasma Wave) lze vypnout pomocí tlačítka na ovládacím panelu.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Co stoji vyměnit filtr?

Marie Třísková

Dobrý den, sada filtrů pro tuto čističku stojí kolem 1 900 Kč. Sada zahrnuje HEPA filtr a omyvatelný uhlíkový filtr.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Winix ZERO PRO

Winix ZERO PRO

8 500 Kč Orientační cena