Menu

Recenze a srovnání Winix ZERO PRO

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čističek vzduchu nad 5 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2020

  • Automatický režim
  • Ionizátor
  • Nízká hlučnost
  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Nemá dálkové ovládání
8 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Winix ZERO PRO je díky vysokému vzdušnému výkonu vhodná i do rozlehlejších bytů a domů. Za hodinu zvládne přefiltrovat 470 m3 vzduchu, což je dostatek k provozu na 120 metrech čtverečních. Výrobce udává i doporučenou rozlohu místnosti, ve které je alergik – a to 42 m2. Vzduch v domácnostech alergiků by se měl totiž přefiltrovat čtyřikrát za hodinu. Hlučnost patří ve srovnání s ostatními modely mezi ty nižší, při minimálním výkonu dosahuje úrovně 26,4 dB, při maximálním pak 56 dB, což je zhruba střední hodnota. Protiprašná účinnost soustavy filtrů je 99,97 %. Vzduch prochází skrz předfiltr, HEPA filtr, pak speciální uhlíkový filtr a antibakteriální filtr. Díky tomu jsou zachyceny pevné částice (chlupy, pyl, prach či vlasy) ale i bakterie, spory plísní, viry či zápach a formaldehyd. Vzduch ve vaší domácnosti bude tedy opravdu nezávadný. Výhodou čističek značky Winix je také několikanásobná certifikace.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Winix
Typ filtrace HEPA + uhlíkový + antibakteriální
Vzduchový výkon (m3/hod) 470
Doporučený prostor (m^2) 120
Doporučený prostor pro alergiky (m^2) 42
Minimální hlučnost (dB) 26,4
Maximální hlučnost (dB) 56
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Pro používání čističky jsou bez pochyby důležité funkce, kterými je přístroj vybaven. Čističce Winix chybí z námi sledovaných pouze jedna funkce – dálkový ovladač. Přístroj se ovládá klasicky pomocí tlačítek. Je ale do velké míry automatizovaný. Díky senzoru kvality ovzduší dokáže upravit výkon a odfiltrovat tak škodliviny co nejrychleji. Nastavit výkon čističky můžete také ručně, a to volbou z 5 stupňů výkonu. Další možností je také noční režim, který vypne světelné diody a přepne čističku do tichého režimu. Díky tomu můžete spát v bezpečně čistém vzduchu, ale zároveň vás nebude otravovat světlo či nepříjemný hluk. Dobu provozu je možné určit pomocí časovače na 1, 4, nebo 8 hodin. O nutnosti výměny filtru vás bude informovat dioda, což je velmi obvyklá funkce. Čističce nechybí ani ionizátor, který dokáže shlukovat částice prachu, které se pak snáze odfiltrují. Negativní ionty navíc pomáhají k přirozenému čištění vzduchu, tak jako v přírodě.

Rozměry čističky najdete v následující tabulce. Jedná se o model, který patří spíše mezi ty větší. Tomu odpovídá i hmotnost 8,5 kg, která vás může omezovat při přesouvání čističky z místa na místo. Vzhledem k velkému výkonu to ale možná nebude příliš často potřeba. Vhodnější bude, pokud čističce najdete stálé místo.

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ano
Senzor kvality vzduchu Ano
Automatický režim Ano
Noční režim Ano
Regulace výkonu Ano
Počet stupňů výkonů 5
Časovač Ano
Dálkové ovládání Ne
Signalizace výměny filtru Ano
Spotřeba (W) 90
Výška (cm) 60
Šířka (cm) 41,5
Hloubka (cm) 24,5
Hmotnost (kg) 8,5

Závěr

Winix ZERO PRO je čistička vzduchu do domácností s velkými místnostmi či bytem. Díky vysokému vzdušnému výkonu 470 m3 za hodinu je tento model vhodný do prostoru až 120 m2, v případě domácností alergiků 42 m2. Výhodou je také nízká hlučnost, která vás nebude při provozu rušit. Na používání v noci je určený speciální noční režim. Během dne můžete nastavovat výkon ručně na jeden z 5 režimů, nebo se spolehnout na senzory kvality a nechat čističku pracovat v automatickém režimu, který se vždy přizpůsobí aktuální situaci u vás doma. Výhodou je bohatá výbava, která zahrnuje i ionizátor. Ten spolu se soustavou filtrů (HEPA, uhlíkový a antibakteriální) dokáže vyčistit vzduch od 99,97 % částic, bakterií, virů, sporů, pachů i těkavých látek. Nevýhodou může být pro někoho poměrně vysoká hmotnost a také pořizovací cena.

Jestliže hledáte přístroj, který při pořízení tolik nezatíží vaši peněženku, zvažte pořízení čističky Xiomi Air Purifier Pro, která má také velký vzdušný výkon a lze ji ovládat pomocí aplikace v mobilu.

8 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Winix ZERO PRO

Winix ZERO PRO

8 500 Kč Orientační cena