Recenze a porovnání Airbi SPRING BI3110 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Airbi SPRING BI3110

Klady a zápory

  • Silný vzdušný výkon
  • Vyšší hlučnost
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Airbi SPRING BI3110 je vybavena několikastupňovou filtrací, díky které nejen zachycuje nečistoty, ale zároveň hubí mikroorganismy. Díky HEPA filtru zachytí až 99,97 % prachu. Tuto čističku můžete bez obav použít v prostoru o rozloze až 50m^2, a to díky vzdušnému výkonu 320 m^3 za hodinu. Pro alergiky doporučujeme menší prostor 30 m^2, aby se vzduch stihl pročistit víckrát za hodinu. Hlučnost provozu se pohybuje od tichých 27 decibelů, které nebudou rušit ani během noci, po poměrně hlučných 55 decibelů, které mohou rušit i během dne. Hlučnost je závislá na úrovni výkonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Airbi

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový + katalytický + antibakteriální + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

320

Doporučený prostor (m^2)

50

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

30

Minimální hlučnost (dB)

27

Maximální hlučnost (dB)

55

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Čistička značky Airbi je vybavena všemi hodnocenými funkcemi. Nechybí ionizátor, který pomáhá čistit ovzduší a vytváří pocit čerstvého vzduchu, ani automatický režim. Ten díky senzoru kvality ovzduší rozezná úroveň znečistění a sám reguluje výkon. Ten lze nastavit také manuálně, vybrat lze ze tří stupňů. Noční režim ztlumí světlo ovládacích prvků a výkon tak, aby přístroj vydával co nejmenší hluk. Nutnost vyměnit filtr přístroj signalizuje, nemusíte tedy filtry nijak kontrolovat. Díky časovači lze také nastavit automatické vypnutí za určitou dobu, například v noci. Vše lze nastavit pohodlně pomocí dálkového ovládání.

Spotřeba je poměrně vysoká – 80 W. To už je hodnota, kterou by při soustavném provozu čističky mohla vaše peněženka pocítit. Přístroj však není v souvislosti se vzdušným výkonem nijak velký. Na výšku měří 66,5 centimetrů, na šířku 37 a do hloubky 19 centimetrů. Je ale poměrně těžký, váží 8,5 kilogramu. Vysoká hmotnost by mohla působit problémy při přenášení mezi místnostmi. Zvažte tedy předem, kde budete čističku používat.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

3

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

80

Výška (cm)

66,5

Šířka (cm)

37

Hloubka (cm)

19

Hmotnost (kg)

8,5

Závěr

Největší výhodou čističky Airbi SPRING BI3110 je několikanásobná filtrace a to včetně UV lampy, která hubí viry a bakterie. má dostatečný vzdušný výkon na použití v prostoru o ploše 50 m^2. Nevýhodou je poměrně vysoká spotřeba, hmotnost a hlučnost při vysokém výkonu. Naopak při nízkých je čistička poměrně tichá. Z pohledu funkcí má tento model plné vybavení, nechybí  ionizátor, automatický ani noční režim či dálkové ovládání. Pokud byste chtěli čističku ještě větším vzduchovým výkonem a smart funkcemi, doporučujeme Winix NK305 Smart.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Airbi SPRING BI3110
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Airbi SPRING BI3110

Airbi SPRING BI3110

6 500 Kč Orientační cena