Recenze a porovnání Airbi SPRING BI3110 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Airbi SPRING BI3110

Klady a zápory

  • Silný vzdušný výkon
  • Vyšší hlučnost
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Airbi SPRING BI3110 je vybavena několikastupňovou filtrací, díky které nejen zachycuje nečistoty, ale zároveň hubí mikroorganismy. Díky HEPA filtru zachytí až 99,97 % prachu. Tuto čističku můžete bez obav použít v prostoru o rozloze až 50m^2, a to díky vzdušnému výkonu 320 m^3 za hodinu. Pro alergiky doporučujeme menší prostor 30 m^2, aby se vzduch stihl pročistit víckrát za hodinu. Hlučnost provozu se pohybuje od tichých 27 decibelů, které nebudou rušit ani během noci, po poměrně hlučných 55 decibelů, které mohou rušit i během dne. Hlučnost je závislá na úrovni výkonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Airbi

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový + katalytický + antibakteriální + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

320

Doporučený prostor (m^2)

50

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

30

Minimální hlučnost (dB)

27

Maximální hlučnost (dB)

55

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Čistička značky Airbi je vybavena všemi hodnocenými funkcemi. Nechybí ionizátor, který pomáhá čistit ovzduší a vytváří pocit čerstvého vzduchu, ani automatický režim. Ten díky senzoru kvality ovzduší rozezná úroveň znečistění a sám reguluje výkon. Ten lze nastavit také manuálně, vybrat lze ze tří stupňů. Noční režim ztlumí světlo ovládacích prvků a výkon tak, aby přístroj vydával co nejmenší hluk. Nutnost vyměnit filtr přístroj signalizuje, nemusíte tedy filtry nijak kontrolovat. Díky časovači lze také nastavit automatické vypnutí za určitou dobu, například v noci. Vše lze nastavit pohodlně pomocí dálkového ovládání.

Spotřeba je poměrně vysoká – 80 W. To už je hodnota, kterou by při soustavném provozu čističky mohla vaše peněženka pocítit. Přístroj však není v souvislosti se vzdušným výkonem nijak velký. Na výšku měří 66,5 centimetrů, na šířku 37 a do hloubky 19 centimetrů. Je ale poměrně těžký, váží 8,5 kilogramu. Vysoká hmotnost by mohla působit problémy při přenášení mezi místnostmi. Zvažte tedy předem, kde budete čističku používat.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

3

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

80

Výška (cm)

66,5

Šířka (cm)

37

Hloubka (cm)

19

Hmotnost (kg)

8,5

Závěr

Největší výhodou čističky Airbi SPRING BI3110 je několikanásobná filtrace a to včetně UV lampy, která hubí viry a bakterie. má dostatečný vzdušný výkon na použití v prostoru o ploše 50 m^2. Nevýhodou je poměrně vysoká spotřeba, hmotnost a hlučnost při vysokém výkonu. Naopak při nízkých je čistička poměrně tichá. Z pohledu funkcí má tento model plné vybavení, nechybí  ionizátor, automatický ani noční režim či dálkové ovládání. Pokud byste chtěli čističku ještě větším vzduchovým výkonem a smart funkcemi, doporučujeme Winix NK305 Smart.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Airbi SPRING BI3110
Veronika Vyskočilová je naší dlouholetou redaktorkou, která srovnává domácí pomocníky i produkty pro zdraví. Čističky vzduchu jde začlenit do obou těchto kategorií. Jelikož žije v domácnosti s alergikem, ví, jak těžké je udržet prostor v nezávadném stavu. Své zkušenosti zúročila při výběru čističek vzduchu, který najdete na této stránce. Dále se věnovala výběru některých typů vysavačů, parním čističům či tonometrům.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Airbi SPRING BI3110

Airbi SPRING BI3110

6 500 Kč Orientační cena