Menu

Recenze a srovnání Winix WAC U300

Klady a zápory

  • Dobrý vzduchový výkon
  • Vyšší hmotnost
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Winix WAC U300 je díky svému vzduchovému výkonu 330 m^3/hod vhodná pro běžné používání v prostoru o výměře až 49 m^2, pro alergiky je doporučený prostor 31 m^2. V takové místnosti zvládne čistička vzduch přefiltrovat čtyřikrát za hodinu. Systém tří filtrů zajišťuje vysokou protiprašnou účinnost 99,97 %. Předfiltr zachycuje hrubou nečistotu jako jsou vlasy, zvířecí srst, ale také větší shluky prachu. Co projde tímto filtrem, se zachytí v HEPA filtru, který dokáže zachycovat prach, roztoče, spory plísní, pyl, bakterie i viry. Právě choroboplodné zárodky jsou likvidovány díky antibakteriální povrchové úpravě filtru. Smog, zápach a některé nebezpečné plyny jsou zachycovány v uhlíkovém filtru. Filtry jsou omyvatelné a lze je tak používat několikrát. Po alergiky a astmatiky je ale vhodnější je ihned likvidovat a vyhnout se tak manipulaci s možnosti zpětného uvolnění některých nečistot zpět do ovzduší. Hluk se pohybuje na škále od 26 do 55 dB v závislosti na výkonu. Zejména u nižších hodnot se nejedná o rušivý hluk a to ani v noci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Winix

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový

Vzduchový výkon (m3/hod)

330

Doporučený prostor (m^2)

49

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

31

Minimální hlučnost (dB)

26

Maximální hlučnost (dB)

55

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Model WAC U300 je slušně vybaven. Nechybí mu ionizátor, který simuluje proces čištění vzduchu v přírodě tím, že generuje negativní ionty. Ty shlukují částice nečistot, jež jsou pak lépe zachycovány filtry čističky. Zároveň také neutralizují pozitivní ionty vyzařované počítači a televizemi, které způsobují únavu, podráždění a bolesti hlavy. Výhodou je senzor kvality vzduchu, který nejen informuje o stavu ovzduší v místnosti, ale také reguluje automatický režim. Ten upravuje výkon a zajišťuje dokonalé vyčištění za všech okolností. Automatický je také noční režim, který sníží výkon a tím i hlučnost na minimum a omezí jas diod, aby vás při spánku nic nerušilo. Jeho spuštění po setmění zajišťuje světelný senzor. Výkon lze samozřejmě regulovat i manuálně, na výběr jsou 4 stupně včetně režimu turbo pro rychlé vyčištění silně znečištěného prostoru. Jednotlivé funkce je možné pohodlně regulovat i dálkovým ovladačem. Abyste zamezili snížení účinnosti přístroje, čistička vás sama upozorní na potřebu výměny filtrů. Nemusíte tedy nosit v hlavě datum poslední výměny, ale stačí počkat na rozsvícení kontrolky.

Spotřeba není nijak vysoká, dosahuje 60 W, a to při maximální výkonu. Ten ale v praxi budete využívat málokdy. Rozměry čističky nejsou nijak neobvyklé, na výšku měří 55 cm, na šířku 41,5 cm a do hloubky 22 cm. Pokud plánujete čističku často přenášet, počítejte s hmotností 7 kg, což by mohlo být pro méně zdatné jedince hodně.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

4

Dálkové ovládání

Ano

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

60

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

41,5

Hloubka (cm)

22

Hmotnost (kg)

7

Závěr

Winix WAC U300 je čistička vzduchu se slušným vzduchovým výkonem 330 m^3/hod. Doporučený prostor pro její použití je 49 m^2 (pro alergiky 31 m^2). Výhodou je plná výbava zahrnující ionizátor, automatický i noční režim a dálkové ovládání. Protiprašná účinnost je díky HEPA filtru 99,97 %. V kazetě je uložen také uhlíkový filtr a předfiltr zachycující hrubé nečistoty. Dohromady tyto filtry zachytí vlasy, zvířecí srst, prach, roztoče, pyl, smog, některé nebezpečné plyny, viry, bakterie, spory plísní i zápach. Pro někoho by mohla být nevýhodou vyšší hmotnost 7 kg, která se projeví při častém přenášení. Pokud by pro vás byla právě hmotnost důležitým parametrem, mohla by vás zaujmout čistička Xiaomi Mi Air Purifier 2.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Winix WAC U300
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Winix WAC U300

Winix WAC U300

6 500 Kč Orientační cena