kehidupan seseorang disebut sebut berasal dari suatu pelajaran yang dapat kita dapatkan melalui program permainan yang disediakan oleh agen sbobet terpercaya dimana kamu bisa menikmati semua permainan yang ada tanpa ragu kekalahan menimpamu sedikitpun

mari semua bermain permainan yang dapat kita mainkan dengan memainkan berbagai macam permainan dengan agen togel apapun yang kamu mau dan impikan semua akan menjadi kenyataan yang dapat menjadikan kamu seorang sultan yang memiliki banyak uang untuk bermain

Recenze a srovnání Winix WAC U300

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii čističek vzduchu

Datum doporučení: Březen 2019

Klady:

Dobrý vzduchový výkon

Zápory:

Vyšší hmotnost

6 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Winix WAC U300 je díky svému vzduchovému výkonu 330 m^3/hod vhodná pro běžné používání v prostoru o výměře až 49 m^2, pro alergiky je doporučený prostor 31 m^2. V takové místnosti zvládne čistička vzduch přefiltrovat čtyřikrát za hodinu. Systém tří filtrů zajišťuje vysokou protiprašnou účinnost 99,97 %. Předfiltr zachycuje hrubou nečistotu jako jsou vlasy, zvířecí srst, ale také větší shluky prachu. Co projde tímto filtrem, se zachytí v HEPA filtru, který dokáže zachycovat prach, roztoče, spory plísní, pyl, bakterie i viry. Právě choroboplodné zárodky jsou likvidovány díky antibakteriální povrchové úpravě filtru. Smog, zápach a některé nebezpečné plyny jsou zachycovány v uhlíkovém filtru. Filtry jsou omyvatelné a lze je tak používat několikrát. Po alergiky a astmatiky je ale vhodnější je ihned likvidovat a vyhnout se tak manipulaci s možnosti zpětného uvolnění některých nečistot zpět do ovzduší. Hluk se pohybuje na škále od 26 do 55 dB v závislosti na výkonu. Zejména u nižších hodnot se nejedná o rušivý hluk a to ani v noci. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Winix
Typ filtrace  HEPA + uhlíkový
Vzduchový výkon (m3/hod)  330
Doporučený prostor (m^2)  49
Doporučený prostor pro alergiky (m^2)  31
Minimální hlučnost (dB) 26
Maximální hlučnost (dB)  55
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Model WAC U300 je slušně vybaven. Nechybí mu ionizátor, který simuluje proces čištění vzduchu v přírodě tím, že generuje negativní ionty. Ty shlukují částice nečistot, jež jsou pak lépe zachycovány filtry čističky. Zároveň také neutralizují pozitivní ionty vyzařované počítači a televizemi, které způsobují únavu, podráždění a bolesti hlavy. Výhodou je senzor kvality vzduchu, který nejen informuje o stavu ovzduší v místnosti, ale také reguluje automatický režim. Ten upravuje výkon a zajišťuje dokonalé vyčištění za všech okolností. Automatický je také noční režim, který sníží výkon a tím i hlučnost na minimum a omezí jas diod, aby vás při spánku nic nerušilo. Jeho spuštění po setmění zajišťuje světelný senzor. Výkon lze samozřejmě regulovat i manuálně, na výběr jsou 4 stupně včetně režimu turbo pro rychlé vyčištění silně znečištěného prostoru. Jednotlivé funkce je možné pohodlně regulovat i dálkovým ovladačem. Abyste zamezili snížení účinnosti přístroje, čistička vás sama upozorní na potřebu výměny filtrů. Nemusíte tedy nosit v hlavě datum poslední výměny, ale stačí počkat na rozsvícení kontrolky. 

Spotřeba není nijak vysoká, dosahuje 60 W, a to při maximální výkonu. Ten ale v praxi budete využívat málokdy. Rozměry čističky nejsou nijak neobvyklé, na výšku měří 55 cm, na šířku 41,5 cm a do hloubky 22 cm. Pokud plánujete čističku často přenášet, počítejte s hmotností 7 kg, což by mohlo být pro méně zdatné jedince hodně. 

Parametr Tento produkt
Ionizátor  Ano
Senzor kvality vzduchu  Ano
Automatický režim  Ano
Noční režim  Ano
Regulace výkonu  Ano
Počet stupňů výkonů  4
Časovač   Neuvedeno
Dálkové ovládání Ano
Signalizace výměny filtru  Ano
Spotřeba (W)  60
Výška (cm) 55
Šířka (cm) 41,5
Hloubka (cm) 22
Hmotnost (kg) 7

Závěr

Winix WAC U300 je čistička vzduchu se slušným vzduchovým výkonem 330 m^3/hod. Doporučený prostor pro její použití je 49 m^2 (pro alergiky 31 m^2). Výhodou je plná výbava zahrnující ionizátor, automatický i noční režim a dálkové ovládání. Protiprašná účinnost je díky HEPA filtru 99,97 %. V kazetě je uložen také uhlíkový filtr a předfiltr zachycující hrubé nečistoty. Dohromady tyto filtry zachytí vlasy, zvířecí srst, prach, roztoče, pyl, smog, některé nebezpečné plyny, viry, bakterie, spory plísní i zápach. Pro někoho by mohla být nevýhodou vyšší hmotnost 7 kg, která se projeví při častém přenášení. Pokud by pro vás byla právě hmotnost důležitým parametrem, mohla by vás zaujmout čistička Xiaomi Mi Air Purifier 2.

Další recenze

Kompletní porovnání