Recenze a srovnání Winix WAC U300

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii čističek vzduchu

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Dobrý vzduchový výkon

Zápory:

Vyšší hlučnost a hmotnost

8 200 Kč
orientační cena

Konstrukce a hmotnost

Tato čistička vzduchu nabízí svým zákazníkům obdélníkovou konstrukci orientovanou na výšku, která čítá 550 centimetrů. Hmotnost se u Winix WAC U300 zastavila na hodnotě 7 kg. Tato kombinace nenabízí příliš dobré možnosti k častým přesunům a méně zdatným jedincům by manipulace se zařízením mohla nadělat problémy.

Čištění vzduchu

Vzduchový výkon tohoto přístroje nabízí rychlost 330 m3/h a společně s protiprašnou účinností 99,97 % přináší velmi slušný základ pro čištění vzduchu. Kombinace těchto parametrů se promítá v určení pro plochy pohybující se okolo rozměrů 44 m2. Ačkoliv je nutné tento parametr brát poněkud s nadhledem, protože není vždy zcela vypovídající, měla by čistička Winix WAC U300 nabídnout bezproblémový servis pro pokoje všech běžných velikostí.

Hlučnost a ionizátor

Samozřejmostí ve vybavení této čističky je také ionizátor, který zlepšuje kvalitu pročištěného vzduchu přidáváním iontů, což má pozitivní vliv na vaše dýchání. Z pohledu hlučnosti je dobré zmínit, že na nejvyšší výkonnostní stupeň dosahuje hodnot okolo 55 dB. Tato hladina hluku odpovídá zhruba stejné hodnotě, jako vykazuje televizor při běžně používané hlasitosti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Winix
Typ filtrace  HEPA
Vzduchový výkon (m3/hod)  330
Maximální hlučnost (dB)  55
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Závěr

Čistička vzduchu Winix WAC U300 nabízí velmi slušné parametry, které ji předurčují pro využití do domácností s vysokými požadavky. Relativním problémem je vysoká hmotnost čističky a její hlučnost, která je však u zařízení těchto cenových kategorií běžná a je spojená s vyšším výkonem, který logicky přináší i větší nároky na konstrukční řešení.

Další recenze

Kompletní porovnání