Menu

Recenze a srovnání Winix WAC U300

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čističek vzduchu

Datum doporučení: Březen 2019

  • Dobrý vzduchový výkon
  • Vyšší hmotnost
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Winix WAC U300 je díky svému vzduchovému výkonu 330 m^3/hod vhodná pro běžné používání v prostoru o výměře až 49 m^2, pro alergiky je doporučený prostor 31 m^2. V takové místnosti zvládne čistička vzduch přefiltrovat čtyřikrát za hodinu. Systém tří filtrů zajišťuje vysokou protiprašnou účinnost 99,97 %. Předfiltr zachycuje hrubou nečistotu jako jsou vlasy, zvířecí srst, ale také větší shluky prachu. Co projde tímto filtrem, se zachytí v HEPA filtru, který dokáže zachycovat prach, roztoče, spory plísní, pyl, bakterie i viry. Právě choroboplodné zárodky jsou likvidovány díky antibakteriální povrchové úpravě filtru. Smog, zápach a některé nebezpečné plyny jsou zachycovány v uhlíkovém filtru. Filtry jsou omyvatelné a lze je tak používat několikrát. Po alergiky a astmatiky je ale vhodnější je ihned likvidovat a vyhnout se tak manipulaci s možnosti zpětného uvolnění některých nečistot zpět do ovzduší. Hluk se pohybuje na škále od 26 do 55 dB v závislosti na výkonu. Zejména u nižších hodnot se nejedná o rušivý hluk a to ani v noci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Winix
Typ filtrace HEPA + uhlíkový
Vzduchový výkon (m3/hod) 330
Doporučený prostor (m^2) 49
Doporučený prostor pro alergiky (m^2) 31
Minimální hlučnost (dB) 26
Maximální hlučnost (dB) 55
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Model WAC U300 je slušně vybaven. Nechybí mu ionizátor, který simuluje proces čištění vzduchu v přírodě tím, že generuje negativní ionty. Ty shlukují částice nečistot, jež jsou pak lépe zachycovány filtry čističky. Zároveň také neutralizují pozitivní ionty vyzařované počítači a televizemi, které způsobují únavu, podráždění a bolesti hlavy. Výhodou je senzor kvality vzduchu, který nejen informuje o stavu ovzduší v místnosti, ale také reguluje automatický režim. Ten upravuje výkon a zajišťuje dokonalé vyčištění za všech okolností. Automatický je také noční režim, který sníží výkon a tím i hlučnost na minimum a omezí jas diod, aby vás při spánku nic nerušilo. Jeho spuštění po setmění zajišťuje světelný senzor. Výkon lze samozřejmě regulovat i manuálně, na výběr jsou 4 stupně včetně režimu turbo pro rychlé vyčištění silně znečištěného prostoru. Jednotlivé funkce je možné pohodlně regulovat i dálkovým ovladačem. Abyste zamezili snížení účinnosti přístroje, čistička vás sama upozorní na potřebu výměny filtrů. Nemusíte tedy nosit v hlavě datum poslední výměny, ale stačí počkat na rozsvícení kontrolky.

Spotřeba není nijak vysoká, dosahuje 60 W, a to při maximální výkonu. Ten ale v praxi budete využívat málokdy. Rozměry čističky nejsou nijak neobvyklé, na výšku měří 55 cm, na šířku 41,5 cm a do hloubky 22 cm. Pokud plánujete čističku často přenášet, počítejte s hmotností 7 kg, což by mohlo být pro méně zdatné jedince hodně.

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ano
Senzor kvality vzduchu Ano
Automatický režim Ano
Noční režim Ano
Regulace výkonu Ano
Počet stupňů výkonů 4
Časovač Neuvedeno
Dálkové ovládání Ano
Signalizace výměny filtru Ano
Spotřeba (W) 60
Výška (cm) 55
Šířka (cm) 41,5
Hloubka (cm) 22
Hmotnost (kg) 7

Závěr

Winix WAC U300 je čistička vzduchu se slušným vzduchovým výkonem 330 m^3/hod. Doporučený prostor pro její použití je 49 m^2 (pro alergiky 31 m^2). Výhodou je plná výbava zahrnující ionizátor, automatický i noční režim a dálkové ovládání. Protiprašná účinnost je díky HEPA filtru 99,97 %. V kazetě je uložen také uhlíkový filtr a předfiltr zachycující hrubé nečistoty. Dohromady tyto filtry zachytí vlasy, zvířecí srst, prach, roztoče, pyl, smog, některé nebezpečné plyny, viry, bakterie, spory plísní i zápach. Pro někoho by mohla být nevýhodou vyšší hmotnost 7 kg, která se projeví při častém přenášení. Pokud by pro vás byla právě hmotnost důležitým parametrem, mohla by vás zaujmout čistička Xiaomi Mi Air Purifier 2.

6 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Winix WAC U300

Winix WAC U300

6 500 Kč Orientační cena