Menu

1. chytrý prsten od Samsungu má potenciál změnit svět: Pohlídá zdraví, účet ale nezaplatí

1. chytrý prsten od Samsungu má potenciál změnit svět: Pohlídá zdraví, účet ale nezaplatí

V posledních letech se s chytrými prsteny „roztrhnul pytel“ a trh začínají zaplavovat kvalitnější modely i méně kvalitní kopie. Samsung rozhodně není průkopníkem na poli chytrých prstenů, dnes se ale kromě nově představeného modelu zaměřím i na to, proč může právě prsten od Samsungu změnit svět, jak ho známe.

  • Všechny produkty budou v prodeji od 24. července 2024

Samsung Galaxy Ring je nabitý funkcemi

Chytré prsteny jsou na trhu už nějakou dobu a stihly se tak vyvinout po stránce funkcí prakticky do dokonalé varianty. Měří totožné metriky, jako kvalitní chytré hodinky. Samsung tedy nemá prostor přijít s něčím novým a přesnost měření z prezentace výrobce nelze usuzovat. Na tyto charakteristiky si budete muset počkat. Zásadní je perfektní napojení prstenu do propracované aplikace Samsung Health a nadprůměrná výdrž baterie (1 týden).

Bohužel se s tímto zařízením pojí také poměrně vysoká cena. Výrobce se rozhodl prsten uvést s cenovkou XYZ Kč. Cena prstenu tak prakticky odpovídá dražším chytrým hodinkám. Potěší také fakt, že Samsung narozdíl například od Oura Ringu nevyžaduje žádné předplatné. Zklamáním je absence možnosti platby prstenem, přičemž tato funkce se opravdu očekávala. V prezentaci výrobce o této lákavé možnosti ovšem bohužel nepadla ani zmínka.

Parametry a funkce Samsung Galaxy Ring
Cena 10 000 Kč (očekávaná cena)
Vnější materiál Titan
Srdeční tep Ano
Tělesná teplota Ano
Krokoměr Ano
Analýza spánku Ano
Měření menstruačního cyklu Ano
Platba prstenem Ne
Výdrž baterie 7 dnů

Samsung Galaxy Ring má potenciál změnit svět

Ano, Samsung není první kdo s chytrým prstenem přišel. Protože se ale průběžně střídá s Applem na 1. příčce největších producentů chytrých technologií, má stejně jako Apple potenciál rozšířit nové vnímání světa a nové idee jako málo která konkurenční značka. O chytrých hodinkách se hovořilo jako o potenciální revoluci ve zdravotnictví, stále se ale naráželo na nedostatky. Měření na zápěstí není zrovna nejpřesnější a hodinky nechce každý nosit.

Chytré prsteny mají tu výhodu, že jejich nošení není obtěžující, nevadí ve spánku a navíc mají přístup k lepšímu zdroji zdravotních dat – k prstu. Ostatně běžně dostupně oxymetry pro měření kyslíku v krvi se připínají právě na konečky prstů. No a nyní si tedy definujme, co je největším problémem zdravotnictví – zpoždění. Asi každému je jasné, že čím dříve se nemoc podchytí, tím snažší, kratší a levnější je její léčba.

Díky stálému monitoringu zdravotního stavu se ve spojení s AI může v budoucnu stát realitou následující: prsten či hodinky vám naměří výkyvy, které odpovídají určitému zhoršení zdravotního stavu. Aplikace vám poté podle vyhodnocení AI navrhne, abyste si došli k lékaři ověřit váš zdravotní stav. Taková budoucnost může vést k udržitelnému zdravotnímu systému, který bude stát méně a fungovat lépe. Ale ano, uznávám, je to prozatím ještě trochu utopistické vnímání budoucnosti, které se může a nemusí stát realitou.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.