Menu

3 nejdražší stavebnice LEGO, které běžně koupíte v obchodě

3 nejdražší stavebnice LEGO, které běžně koupíte v obchodě
Ilustrace: Arecenze

Nejdražší stavebnice LEGO v obchodech jsou zpravidla ty, které mají nejpropracovanější detaily, sběratelskou hodnotu, speciální funkce nebo nejlépe všechno najednou. V následujícím článku zjistíte, čím by vás mohly zaujmout tři nejdražší LEGO stavebnice, které snadno seženete v obchodě.

1. AT-AT s pohyblivýma nohama a krkem

  • Přibližná cena: 20 000 Kč
  • Počet dílků: 6 785
  • Rozměry: 62 x 69 x 24 cm

Stavebnice LEGO® Star Wars™ 75313 AT-AT potěšila řadu fanoušků této kultovní série a kvůli složité konstrukci rozhodně nejde o hračku, ale o výstavní model pro opravdové nadšence. I přes značnou výšku přesahující 60 cm dokáže model stát sám bez opory. Můžete navíc pohybovat jeho hlavou nebo nohama, ale jen velmi jemně – jde spíše o efekt než skutečnou funkci.

Zajímavé je i zpracování otevíracích panelů na těle AT-AT, které jsou zavěšené na háčcích a snadno nahlédnete do jeho útrob. Ve vybavení nechybí řada zbraní a 9 minifigurek, i když v těle AT-AT je místo až na 40 minifigurek. Nechybí ani hák pro připevnění figurky Luka Skywalkera, kterou v balení také najdete.

 

2. Bagr Liebherr

  • Přibližná cena: 19 000 Kč
  • Počet dílků: 4 108
  • Rozměry: 39 x 65 x 27 cm

LEGO® Technic 42100 Bagr Liebherr R 9800 vznikl ve spolupráci se značkou stavební techniky Liebherr. Poskládat tuto stavebnici je skutečná výzva, ale u té zábava teprve začíná. Bagr totiž můžete ovládat pomocí aplikace LEGO TECHNIC CONTROL+ ze svého chytrého telefonu – od pohybu s celým strojem, přes nabírání předmětů lopatou bagru až po spuštění realistických zvuků.

Kromě předem naprogramovaných sekvencí pohybů si můžete sestavit i svoje vlastní. Stavebnice je určená pro děti od 12 let a je jako dělaná pro hodiny plné společné zábavy i pro tatínky a techniku milující maminky.

 

3. Millennium Falcon

  • Přibližná cena: 18 000 Kč
  • Počet dílků: 7 541
  • Rozměry: 21 x 84 x 60 cm

LEGO® Star Wars™ 75192 Millennium Falcon vyšší cenu ospravedlňuje svými obřími rozměry a propracovaností. Jedna z největších LEGO stavebnic vám po složení s přehledem zabere velkou část jídelního stolu, dosahuje totiž skoro metr na délku. Tento kousek si ale zaslouží vlastní čestné místo, protože jde o cennou sběratelskou stavebnici, kterou budou návštěvy určitě obdivovat.

Proslulá Corellianská stíhačka Hana Sola je vyvedená do nejmenších detailů a v balení najdete 4 klasické minifigurky posádky spolu se 3 minifigurkami posádky z Epizod VII a VIII. Vzhled lodi se dá změnit a obsadit odpovídající posádkou.

 

Další oblíbené LEGO stavebnice:

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.