Menu

3 nejnovější LEGO pecky v březnu 2024: Detailní a nádherné

3 nejnovější LEGO pecky v březnu 2024: Detailní a nádherné
Zdroj: LEGO, Ilustrace: Arecenze

Každý měsíc ikonická značka LEGO představuje nové sety, které lákají svou originalitou a inovativními prvky. Březen 2024 rozhodně nebude výjimkou a pro všechny své fanoušky si připravili opravdu skvostné sety. Na své si přijdou milovníci aut, středověku i pohádek. A právě na tři nejzajímavější LEGO sety, které v tomto měsíci spatřily světlo světa se podíváme podrobněji.

LEGO® Disney Princess™ 43242 Chaloupka Sněhurky a sedmi trpaslíků

Hned v prvním setu se podíváme do pohádkového světa Disney. Budete mít možnost si postavit ikonickou chaloupku, kde žila samotná Sněhurka společně se sedmi trpaslíky. A detaily se zde rozhodně nešetřilo. Pustíte se do stavby ložnice, jídelny, hudebního salonku a kuchyně, která je osvětlena světelnou kostkou. Dokonce není opomenutá ani malá studánka přání a lesní scéna se skleněnou rakví.

S více než 2 200 díly a rozměry přesahujícími 20 cm na výšku, 35 cm na šířku a 20 cm do hloubky, tato výstavní stavebnice slibuje přinést do domova kus pohádkového světa. Představuje tak opravdu nezapomenutelný kousek pro všechny milovníky filmových klasik. Samozřejmě se nezapomnělo ani na postavičky a sběratelé se tak mohou těšit hned na patnáct z nich. V setu se nachází Sněhurka, princ, sedm trpaslíků a šest zvířátek, která by zde nemohla chybět.

LEGO® ICONS™ 10332 Středověké náměstí

Druhou novinkou je úchvatný set pojmenovaný jako Středověké náměstí. Ve skutečnosti je to modernější verze oblíbené sady Medieval Market Village z roku 2009. Tentokrát s větším množstvím detailů, díky kterým se budete ještě více ponořit do vašeho díla. Model obsahuje malebné budovy a předměty s propracovanými detaily jak zevnitř, tak zvenku. Novinkou ovšem je, že tento set vám dovolí vybrat si z různých konfigurací a vytvořit tak jedinečný kus.

Uvnitř krabice naleznete vše, co potřebujete pro sestavení starého farmářského domu, sýrárny, hostince, dílny kováře štítů a strážní věže. K tomu se zde nalézá 8 figurek. A to tesaře, podvodníka, tkalce tapisérií, výběrčího daní, kováře štítů a strážce věže a dvou dalších. Celek se skládá z opravdu impozantního počtu 3 304 dílků, přičemž strážní věž dominuje svou výškou přesahující 25 cm, zatímco její šířka činí 36 cm a hloubka 12 cm.

LEGO Icons 10330 McLaren MP4/4, Ayrton Senna

Posledním, ovšem ne méně zajímavým setem potěšíme všechny fanoušky závodních aut. Jedná se o McLaren MP4/4 a Ayrton Senna. Díky spolupráce automobilky McLaren a značky SENNA tak budeme mít možnost vlastnit dokonalou repliku legendárního závodního vozu z roku 1988, McLaren MP4/4. Navíc k této formuli patří i výstavní figurka samotného Ayrtona Senny.

Koupí tak získáte našlapanou formuli s autentickými detaily. A to včetně funkčního řízení, upravitelného zadního křídla, hladkých pneumatik, zrcátek, řadicí páky a propracovaného turbomotoru V6. Na podstavec, který je součásti balení tak můžete umístit dokonalý model s rozměry přes 12 cm na výšku, 32 cm na délku a 17 cm na šířku. K dokončení vám už chybí jen složit všech 693 dílků dohromady.

Název Chaloupka Sněhurky a sedmi trpaslíků Středověké náměstí McLaren MP4/4, Ayrton Senna
Vzhled
Téma LEGO® Disney LEGO® Icons LEGO® Icons
Počet dílků 2228 dílků 3304 dílů 693 dílů
Cena 6000 korun 6000 korun 1 700 korun

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.