Menu

3 TIPY jak zabavit psa: Zaženou samotu a nestojí majlant!

3 TIPY jak zabavit psa: Zaženou samotu a nestojí majlant!
Ilustrace: Arecenze

Trávit společný čas se psími kamarády v přírodě hraním, pohybem a dlouhými procházkami je radost. Při odchodu do zaměstnání však zůstávají naši mazlíčci často celé hodiny o samotě. Je to i váš případ? Máme pro vás tipy na interaktivní hračky pro psy, které chlupáče spolehlivě zabaví v době vaší nepřítomnosti, a přitom vám nezruinují kapsu!

Čmuchací kobereček pro psy slaví úspěch

Čmuchací koberečky pro psy mají dlouhé měkké třásně, do kterých můžete schovat jejich oblíbené pamlsky. Psi se pak baví tím, že je v koberečku vyhledávají pomocí čichu.

Na trhu najdete jak jednoduché čichací koberečky pro psí začátečníky, tak rafinované modely pro fajnšmekry. Pro nezkušené pejsky se hodí například kulatý čmuchací kobereček FLAMINGO plyš Njammie krokodýl, naopak pro zkušené psí filuty je tu čmuchací kobereček AFP Dig It Sandwich se skrytými kapsami, které musí pes vyčmuchat – hledání mu tak zabere podstatně více času.

TIP! Pokud jste šikovní, zvládnete si čmuchací kobereček vyrobit sami ze staré fleecové deky nebo odřezků látek – a nebude vás to stát ani korunu.

Míček na pamlsky donutí vašeho psa k pohybu

Chcete zlepšit fyzickou kondici vašeho psa? Čas během vaší nepřítomnosti nemusí proležet v pelíšku nebo na gauči – pořiďte mu gumový míček na pamlsky, který jej motivuje k pohybu. Při snaze získat pamlsky z útrob míčku bude pes za hračkou pobíhat po bytě nebo na zahradě a vybije tak přebytečnou energii.

Míčky na pamlsky mají uvnitř speciální mechanismus v podobě labyrintu, díky kterému pamlsky při správném naklonění míčku vypadávají ven postupně. Zvolit můžete například míček na pamlsky Dog Fantasy, který díky měkké pryži při hraní poskakuje, nebo Juko plnící míček se zvukem, jež pejsky ke hře motivuje nejen pamlsky, ale i zvukovými efekty.

Hlavolamy pro psy potrápí psí hlavičky

Pokud psa hraní s míčkem nebo čmuchacím koberečkem již omrzelo, přichází správný čas na psí hlavolamy, které vyžadují od psa větší zamyšlení, aby se dostal k vytoužené odměně. Hlavolamy pro psy se běžně vyrábí ze dřeva nebo plastu – vybírat můžete z mnoha velikostí i stupňů obtížnosti.

Hlavolam pro psy TRIXIE DOG ACTIVITY Flip Board je vybaven kužely, odklápěcími miskami i posuvníky pro uschování pamlsku – pejsek tak musí vymýšlet různé techniky, aby se k vytoužené dobrotě dostal – nejen, že se zabaví, ale zároveň si trénuje mysl. Dřevěný hlavolam pro psy Beeztees Byzoe má důmyslné pojezdy, jejichž princip fungování musí pejsek odhalit.

Info: Interaktivní hračky psy nejen zabaví po dobu vaší nepřítomnosti, ale zároveň trénují jejich trpělivost a bystrou mysl. Jsou vhodným vyžitím také pro staré nebo nemocné pejsky s omezenou možností pohybu.

Hračky naplňte drobnými a chutnými pamlsky pro psy!

S ohledem na typ hračky, který jste vybrali, zvolte pamlsky pro psy vhodné velikosti. Na plnění míčků se nejlépe hodí drobné pamlsky, které se v labyrintu nevzpříčí. K plnění čmuchacích koberečků a psích hlavolamů můžete použít také psí sušenky nebo tyčinky, které stačí nalámat na kousky.

Jaké zásady dodržovat při odchodu z domu?

Protože pes je zvyklý žít ve smečce, samota pro něj může být stresující. Frustrace se obvykle projevuje vytím, štěkotem nebo demolicí vybavení bytu. Proto psa navykejte na samotu postupně a snažte se dodržovat tyto zásady:

  • Na svůj odchod zbytečně neupozorňujte, se psem se nelučte.
  • Snažte se psa před odchodem unavit procházkou nebo hraním.
  • Pokud je to možné, zajistěte mu bezpečný výhled z bytu, aby mohl sledovat okolní dění.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.