Menu

5 nejlepších líčení pro podzim 2023 podle redaktorky

5 nejlepších líčení pro podzim 2023 podle redaktorky

Černá, modrá, ale i vínově červená budou barvami letošního podzimu, alespoň co se rtů týče. Tento trend zvaný „weird lipstick“ neboli zvláštní rtěnka jste již letos mohli zaznamenat na události Met Gala, kde se herečka Stephanie Hsu ukázala s téměř černými rty. Gigi Hadid se pak předvedla s matnou rtěnkou v šedém odstínu. Více „zvláštní“ look pak zvolily Rita Ora a Doja Cat, které se ukázaly s modrými rty. I když se Met Gala odehrála v květnu, tyto barvy se přenesly i do podzimu.

Pokud však nechcete vystoupit z komfortní zóny a máte raději „no makeup-makeup“, který zahrnuje nahé a nenápadné líčení, nezoufejte. I tento trend je stále v módě a vypadá to, že ještě dlouho bude.

Latté makeup

Latté makeup byl hitem letošního léta, avšak i na podzim jej stále můžeme nosit. Zahrnuje bronzové líčení s různými odstíny hnědé a nude či béžovou rtěnkou. Tento look si zamilovala i modelka Hailey Bieber.

Výrazné rty

Pro odvážnější či večerní look pak sáhněte po vínové či burgundské červené rtěnce, která byla hitem na letošním Fashion Weeku v New Yorku. Vyzkoušet také můžete tmavé kontury se světlejším a lesklým středem. Tento look snadno vytvoříte pomocí světlejší rtěnky, kterou aplikujete jako základ, následně použijete tmavou konturovací tužku, jež aplikujete do ztracena. Odvážnější mohou vyzkoušet i modrou rtěnku. Oči pak nechte zcela nenalíčené a řasy si můžete natočit kleštičkami.

Glam Grunge makeup

Tak trochu punkový look s prvky romantismu je velkým hitem letošního podzimu. Pod tímto pojmem si můžete představit tmavé kouřové líčení s neutrálními rty a výraznými konturami. Pro toto líčení tak využijete zejména světlé rtěnky či neutrální lesky na rty.

Zářivá pleť

Zdravá a zářivá pleť byla a vždy bude tím nejlepším makeup trendem. Dopomoct si však můžete rozjasňovačem, jenž aplikujete na lícní kosti i pod obočí. Na řasy můžete aplikovat menší množství řasenky. Rty pak obtáhnete průhledným leskem či přirozenou rtěnkou.

Minimal makeup

Minimal makeup, jak již název vypovídá, zahrnuje minimalistické líčení s nevýraznýma očima a světlými rty. Obočí stačí pouze vyčesat či zafixovat gelem. Celé líčení pak můžete doplnit růžovou tvářenkou.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.