Allegro.cz – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023 | Arecenze
Menu

Allegro.cz – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023

Allegro.cz – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023

Allegro.cz je polské online tržiště neboli marketplace, jehož cílem je konkurovat mnohem větším projektům, mezi něž se řadí například i Amazon. Právě proto se s ním propojil u nás velmi oblíbený e-shop Mall.cz, který už v minulosti fungoval částečně jako velké tržiště. Od května 2023 funguje Allegro.cz i v České republice, přičemž nabízí miliony produktů od tisíců různých prodejců z ČR a Polska.

Shrnutí:

  • Allegro je úspěšná polská firma, která provozuje stejnojmenné marketplace, a přitom vlastní také Mall.cz a CZC.cz.
  • Naše zkušenost s Allegro je pozitivní. Testovací objednávka dopadla dobře. Jako jediné mínus vnímáme drahou dopravu a méně přehlednou platformu. Musíte ale počítat s horší komunikací a někdy dražší dopravou.
  • Postupně přibývají recenze nespokojených zákazníků, kterých je poměrně hodně. Stěžují si na nekvalitní zboží a komunikaci v polštině. Někteří ale neměli problémy, podobně jako my.
  • Na marketplace operují statisíce prodejců z Polska a dalších zemí, přičemž přibývá i celá řada prodejců z ČR.
  • Dostupný je věrnostní program Allegro Smart, s nímž lze dopravit zboží zdarma pětkrát do měsíce.
  • Pro lepší ochranu zákazníků poskytuje bezplatně program Allegro Protect, u nějž vrátí peníze zákazníkovi do 48 hodin od nahlášení.

Klady

+ Výběr z milionů produktů

+ Statisíce prodejců

+ Marketplace v českém jazyce

+ Kvalitní věrnostní program i ochrana zásilek

Zápory

V některých případech dražší doprava

Komunikace s polskými prodejci v polštině

Méně přehledná platforma

Osobní zkušenost s Allegro.cz

Pro naší recenze jsme se rozhodli na Allegro.cz vytvořit malou objednávku. V tomto případě jsme si objednali shaker od Gymbeam u polského prodejce. Samotný výběr zboží byl v porovnání s klasickými e-shopy méně přehledný, ale nakonec jsme našli, co jsme hledali. Široká nabídka produktů má sice své výhody, ale na druhou stranu je někdy obtížné dohledat dané zboží, nebo procházet dostupné kategorie.

Vytvoření a dokončení objednávky bylo jednoduché, přičemž nám byla nabídnuta pouze možnost online platebních metod, mezi nimiž jsme si nakonec zvolili online platbu kartou. Podobně jako u jiných marketplaces jsme si nemohli zvolit typ dopravce, ale pouze možnost doručení na adresu – dostupná by však měla být i možnost doručení na výdejní místo (dostupné varianty se mohou lišit podle prodejce či typu zboží).

Doprava nás v tomto případě vyšla na 153 Kč, což není zrovna málo, a to hlavně u malých zásilek. O vytvoření zásilky nás informovalo jak Allegro.cz, tak i prodejce. Ten bohužel komunikuje pouze v polštině. To platí i o chatu, jehož prostřednictvím můžete komunikovat s prodejcem a případně také reklamovat doručené zboží.

 

I zde je však nutné opět komunikovat v polštině – pokud by s vámi prodejce odmítl komunikovat, můžete využít službu Allegro Protect – více si o něm můžete přečíst níže. Doručení zásilky proběhlo prostřednictvím GLS, a to do 3 dnů. Doprava tedy nebyla nějak extra rychlá, přičemž nás nikdo o příjezdu kurýra neinformoval.

I informace na zásilce byly napsány v polštině, což zmátlo i kurýra. Každopádně byl balík pečlivě zabalený a zboží dorazilo v pořádku. Na závěr hodnotíme zkušenost s vytvořením objednávky u Allegro.cz pozitivně. Menším mínusem je pro nás dražší doprava a komunikace s prodejcem pouze v polštině, což ale pro české zákazníky není zas taková překážka. Pokud se ale obrátíte na uživatelskou podporu marketplace, bude s vámi komunikovat v českém jazyce.

Slevy a kupóny

Allegro.cz samotné nabízí slevové akce, a to přímo na úvodní stránce pod štítkem skvělé nabídky. Registrovaným uživatelům nabízí také možnost použití speciálních kupónů u různých prodejců. Narazit ale lze i na některé cashbackové portály, jež poskytují několik procent zpět z nákupu – jejich přehled si můžete prohlédnout níže v tabulce.

Portál Cashback (%)
Tipli Až 1,8
Ziskejte.cz 0
Hamty Až 10
Refundo 0,23 až 2,38
Plná Peněženka 0,1 až 1,8
Vratné peníze 0,5 až 5

Základní charakteristiky

Allegro je polská společnost, která se ve velkém angažuje v oblasti e-commerce. Založená byla již v roce 1999, přičemž nejznámější se stala po koupi Mall.cz – aktuálně vlastní i CZC.cz. Každý měsíc ji navštíví miliony uživatelů, díky čemuž se řadí mezi jedny z největších marketplaces na světě. Ve své nabídce má více než 250 milionů produktů od 135 tisíc prodejců, a to jak z Polska, tak i České republiky. U nás bylo tržiště spuštěn teprve začátkem května 2023.

Základní informace
Počet poboček 0
Rok založení 1999
Sídlo Poznań, Polsko
Počet produktů Přes 250 milionů
Počet prodejců Přes 135 tisíc
Cena dobírky (Kč) 39 až 138
Doprava zdarma (Kč) Podle prodejce
Minimální výše objednávky (Kč) 1
Telefonní linka Ano
Komunikace přes e-mail Ano
Online chat Ne
Věrnostní program Ano

Sortiment e-shopu

Allegro.cz nabízí širokou škálu zboží z celé řady kategorií, hledání konkrétního produktu tak může být někdy složitější. Velkou část zboží naleznete u různých prodejců, kvůli čemuž se může lišit i jejich cena – pokud tedy máte čas, můžete s trochou trpělivosti ušetřit nemalé částky. Každopádně je nutné dávat pozor i na cenu dopravy, s níž může být konečná cena vyšší než u dražších produktů.

Zároveň je důležité k marketplace přistupovat odlišně než ke klasickým e-shopům. V tomto případě totiž vybíráte z různých prodejců, kteří nemusí být spolehliví nebo mohou prodávat nekvalitní zboží – někteří z nich fungují i jako přeprodejci čínského zboží. Najít tu ale můžete i značkové produkty za výhodnější ceny. Podobně jako u jiných marketplaces se setkáte s automaticky přeloženými popisky zboží, které mohou na první pohled působit nevěrohodně.

Sortiment e-shopu
Elektronika Ano
Děti Ano
Dům a zahrada Ano
Móda Ano
Sport a cestování Ano
Krása Ano
Zboží do domácnosti Ano
Mazlíčci Ano
Auto-moto Ano
Zdraví Ano
Kultura a zábava Ano

Platební metody a doprava

Pokud už máte zkušenost s jiným marketplace nebo třeba jen Mall.cz, pravděpodobně jste se setkali s tím, že vám u každé objednávky nabídne jiné způsoby dopravy a platební metody. Někdy se tak můžete setkat s tím, že vám nabídne možnost platby na dobírku, ale také se může stát, že pro vás budou dostupné pouze online platební metody. U dopravy si můžete obvykle zvolit buď mezi dopravou na výdejní místo, nebo na adresu – výběr konkrétní dopravní služby není možný.

Platební metoda a dostupnost dopravy
Dobírka Ano
Platební karta Ano
Bankovní převod Ano
Google Pay Ano
PayPal Ano
Kryptoměny Ne
Twisto Ano
Geis Neuvedeno
GLS Neuvedeno
PPL Neuvedeno
DPD Neuvedeno
WEDO Neuvedeno
Zásilkovna Neuvedeno
Česká pošta Neuvedeno
Balíkovna Neuvedeno
123 kurýr Neuvedeno
Osobní odběr na pobočce e-shopu Ne

Uživatelský účet

U Allegro.cz je možné vytvořit objednávku bez nutnosti založení účtu. Pokud však chcete využívat výhody věrnostního programu nebo mít přehled nad vašimi objednávkami, bude lepší, když si účet založíte. Stačí, když vyplníte své osobní údaje a během pár minut máte vše hotové. Prostřednictvím uživatelského účtu si můžete navíc prohlížet dostupné kupóny nebo chatovat s prodejci. Pro vytváření objednávek a správu účtu je možné využít i mobilní aplikaci.

Uživatelská podpora

Komunikace s uživatelskou podporou je možná pouze prostřednictvím formuláře, v němž vyplníte informace o vašem dotazu a vyčkáte, než se vám zpět ozve jeden z pracovníků. Tento způsob komunikace je sice trochu kostrbatý, ale v našem případě nám podpora odpověděla do druhého pracovního dne.

Věrnostní program

U Allegro.cz můžete využít desítky kupónů platných každý den, a to po založení účtu. K aktuální kupónům se dostanete po kliknutí na možnost „Kupóny“ po rozložení záložky uživatelského účtu. Bezplatně se můžete registrovat také k Allegro Smart, s nímž získáte 5 doručení měsíčně zdarma. Pokud si službu aktivujete poprvé, můžete ji využívat bezplatně, přičemž by předplatné nemělo být automaticky obnoveno. V případě, že budete spokojení, můžete si vybrat jednu z placených variant, a to:

  •       1 měsíc – 59 Kč,
  •       12 měsíců – 299 Kč.

Dopravu zdarma získáte pouze u objednávek, jejichž hodnota překročí 299 Kč u doručení do výdejních boxů a 499 Kč u doručení na adresu. Po splnění podmínek je dostupné i vrácení zdarma. Zároveň lze využít také službu Allegro Protect, s níž si pojistíte zásilku. Jestliže nebudete s objednávkou spokojení, vrátí vám společnost peníze do 48 hodin, a to až do výše 100 000 Kč – tento typ ochrany je dostupný pro všechny zákazníky.

Hodnocení e-shopu zákazníky

Jelikož marketplace u nás funguje pouze krátce, není možné provádět téměř žádné závěry. V Polsku je Allegro velmi oblíbené a je považováno za kvalitní tržiště, na němž koupíte prakticky cokoliv. Každopádně pro některé uživatele je Allegro méně přehledné, a to i když mají již zkušenosti s Mall.cz. Velká část zákazníků však vítá možnost nákupu zboží od polských prodejců, a to i přesto, že může být doprava někdy dražší než u konkurence.

Aktualizováno: Postupně uživatelé přidávají další recenze, z velké části hodně kritické. Nelíbí se jim komunikace v polštině a v některých případech problémy se zbožím. Více si můžete přečíst v uživatelských recenzích na Heurece.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným e-shopům

Největší výhodou Allegro.cz je především široká nabídka produktů, díky čemuž zde můžete najít produkty několikanásobně levnější než u tuzemských e-shopů. Výhodný je nepochybně program Allegro Smart, a to zejména pro pravidelné zákazníky. Pozitivně samozřejmě hodnotíme též Allegro Protect, s nímž se nemusíte bát, že byste přišli o své peníze. Mínusem je naopak drahá doprava, nižší přehlednost webu a komunikace s polskými prodejci pouze v polštině.

Porovnání s alternativami

Allegro.cz lze nejlépe porovnávat s Kaufland.cz, jež u nás funguje teprve od dubna 2023. V tomto případě se jedná o německý marketplace, kde často operují podobní prodejci, jako na Allegro.cz. Oproti Kaufland.cz nabízí lepší věrnostní program  pro online nákupy. Naopak u Kaufland.cz perfektně propojuje nákupy v kamenných prodejnách a na marketplace, přičemž všechno zboží i dostupné nástroje máte obsažené v jedné aplikaci.

Z hlediska přehlednosti vyhrává opět Kaufland.cz. Ve své podstatě se však od sebe nějak zvlášť neliší a záleží pouze na vás, kterému z nich dáte větší přednost. Za zajímavý marketplace lze považovat i například českou Alzu.cz, u níž narazíte na více značkového zboží.

Závěrečné shrnutí

Allegro.cz je zajímavé marketplace, jež ocení téměř každý. Každopádně je nutné počítat s tím, že se během hledání trochu zapotíte a také vám chvíli potrvá, než se v rozhraní portálu zorientujete. Pro některé zákazníky může být překážkou vyšší cena dopravy či složitější komunikace se zahraničními prodejci. Postupem času se však marketplace určitě přizpůsobí českému trhu a potřebám tuzemských zákazníků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, pokud chci reklamovat zboží, na koho se mám obrátit?

Lucie Pospíšilová

Dobrý den, pro reklamaci byste se měli v první řadě obrátit na prodejce, s nímž můžete komunikovat pomocí chatu přímo v Allegro účtu. Pokud s vámi však komunikovat nebude, obraťte se na uživatelskou podporu – zde je možné využít službu Allegro Protect. Přejeme hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Zajímalo by mě jak jste dopadla… já jsem dostala odpověď, že si pro výměnu dětských botiček musím zaplatit 300,- korun poštovné do Poslka… a nebo si zakoupit za 300,- nebo 500,- smart službu 😀😀😀 jsou to hrozný všiváci

Sugarnová

Dobrý den, můžu zde platit korunami, nebo v eurech?

Pavel Kratochvíl

Dobrý den, u dřívější verze Allegro.pl bylo nutné platit eurem. U Allegro.cz si však můžete nastavit platbu CZK. Hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Allegro je dvěma slovy „velký špatný“. Peníze fuč, zboží nikde, komunikace nula. U Mall zrušili kamenné výdejny. Nevidím jediné pozitivum…

Daniel Grym

Zápory ??? Polská faktura… Chci českou fakturu…

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.