Menu

Jak se liší Apple AirTag a Samsung SmartTag v roce 2023? Rozdíly nejsou tak velké, AirTag však stále kraluje

Jak se liší Apple AirTag a Samsung SmartTag v roce 2023? Rozdíly nejsou tak velké, AirTag však stále kraluje

Chytré lokátory jsou skvělým pomocníkem pro každého, kdo často hledá klíče, peněženku a další ztracené věci. Zařízení stačí jen připevnit na daný předmět a v případě potřeby jej s pomocí mobilní aplikace vyhledat. Mezi nejprodávanější lokalizační čipy na našem trhu patří AirTag od Applu a SmartTag z dílny Samsungu. Čím se produkty liší, co je naopak spojuje a který je pro vás nejlepší? 

Apple AirTag

Apple AirTag je revoluční vychytávka pro všechny majitele iPhonů a jiných zařízení od Applu, kteří často zapomínají své osobní předměty. Ať už se jedná o klíče, peněženku či batoh, lokalizační čip je bleskurychle vypátrá třeba i na druhém konci města. K lokalizaci čipu ve vašem telefonu pomohou všechny okolní iPhony, iPady a MacBooky, které AirTag rozpozná ve své blízkosti.

 

O své soukromí se ale nebojte, je dokonale chráněno. K poloze čipu totiž nemá přístup nikdo jiný než jeho majitel. AirTag ale umí při přepnutí do režimu ztraceného zařízení zobrazit nálezci předmětu vaše kontaktní údaje. Podmínkou standardního vyhledávání je jakékoliv zařízení s operačním systémem iOS a Bluetooth, pro funkci přesné lokalizace je nutné mít iPhone 11 a novější.

Chytrý lokátor má průměr pouhých 32 mm, díky čemuž se snadno vejde do peněženky, nebo jej můžete doplnit klíčenkou a připevnit na klíče. K dostání je celá škála příslušenství. Vyměnitelná knoflíková baterie udrží Apple AirTag spolehlivě v chodu nejméně 12 měsíců. Vyhovuje stupni ochrany IP67 – je prachotěsný a voděodolný při ponoření do hloubky 1 metru po dobu 30 minut.

780 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Samsung SmartTag

Pro majitele smartphonů a jiných zařízení s OS Android je příjemnou alternativou lokalizační čip Galaxy SmartTag2 s dosahem Bluetooth v exteriéru až 120 metrů. Předností modelu je spolehlivá výdrž baterie až 500 dní, přesná lokalizace čipu a řada rozšířených funkcí. Díky jednoduchému designu s kruhovým výřezem jej snadno připevníte na klíče i bez nutnosti dokoupit pouzdro.

SmartTag2 je vybaven stupněm krytí IP67, který jej chrání před vniknutím částic a vodou (až 30 minut v hloubce do 1 metru). Galaxy lokátor stačí pouze připojit přes mobilní aplikaci SmartThings a můžete začít hledat. K přesné a intuitivní lokalizaci pomohou chytré funkce Search Nearby (instrukce k nalezení předmětu), Compass View (přehledný režim kompasu) a Ring Your Tag (zvuková odezva).

Jistě oceníte i možnost zadání kontaktních údajů pro případné nálezce. Pokud nálezce spustí režim Lost přes NFC, obdrží vámi zanechanou zprávu. Tato služba funguje na jakémkoliv chytrém telefonu bez ohledu na konkrétní operační systém. Pro zvýšení odolnosti vašeho SmartTagu si můžete k lokátoru dokoupit pouzdro. Na výběr máte z více různých provedení.

TIP: SmartTag 2 podporuje stejnou funkci lokalizace prostřednictvím všech kompatibilních zařízení Galaxy. Když tedy kolem SmartTagu 2 projde uživatel se Samsung Galaxy S21 či novějším, jeho zařízení odešle do sítě šifrovanou informaci, díky které zjistíte pozici svého SmartTagu. Problém je s tím, že tato funkcionalita musí být na všech zařízeních Galaxy aktivována uživatelem v systému, počet lokalizujících zařízení je tak ve srovnání s iPhony řádově nižší.

800 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Porovnání parametrů

Důležité parametry obou produktů porovnává tabulka:

Parametry Apple AirTag Samsung Galaxy SmartTag2
Vzhled
Hodnocení Heureka 91 % (39 recenzí) 88 % (6 recenzí)
Orientační cena 1 kusu 780 Kč 800 Kč
Orientační cenu výhodného packu po 4 kusech 2 500 Kč 2 500 Kč
Barevné provedení Černá + bílá Celočerná / celobílá
Rozměry (Š x H x V) 31,9 x 8 x 31,9 mm 28,8 × 52,44 × 8,0 mm
Hmotnost 11 g 13,75 g
Podporovaný OS iOS Android
Bezdrátové technologie Bluetooth Bluetooth
Maximální dosah Neomezený (přes okolní zařízení s iOS, přes Bluetooth 50 m) Neomezený (přes okolní zařízení Galaxy, pokud je na nich SmartThings Find aktivní, přes Bluetooth 120 m)
Stupeň krytí IP67 (prachotěsný + ponoření do vody na 30 min do hloubky 1 metru) IP67 (prachotěsný + ponoření do vody na 30 min do hloubky 1 metru)
Funkce Nalezení polohy

Vyhledávání zařízení

Zvuková signalizace

Režim kompasu

Vyhledání zařízení

Zvuková signalizace

Napájení Baterie CR2032 Baterie CR2032
Orientační výdrž baterie 12 měsíců i více až 500 dní (16,5 měsíce)

Shrnutí a závěr

Jak Apple AirTag, tak Samsung Galaxy SmartTag2, disponuje kompaktními rozměry, které umožňují nosit zařízení pohodlně v peněžence nebo na klíčích. Velmi srovnatelná je také cena samostatného kusu (obvykle mezi 700 – 900 Kč) i výhodného balení po čtyřech zařízeních (v průměru 2 500 Kč).

Oba modely rovněž disponují odolností IP67 a vyměnitelnou baterií CR2032. Samsung garantuje u svého výrobku výdrž až 500 dní, kdežto Apple jen okolo 12 měsíců. Z hlediska funkcí nabízejí oba modely vyhledání zařízení, nalezení polohy (resp. režim kompasu) a zvukovou signalizaci.

Apple AirTag vyniká neomezeným dosahem s pomocí okolních zařízení se systémem iOS, naopak SmartTag2 nabízí poskytnutí kontaktních údajů nálezci bez ohledu na operační systém jeho smartphonu. Zásadním rozdílem, který je pro mnohé uživatele určující, tak zůstává kompatibilita lokalizačního čipu s mobilem či jiným zařízením majitele.

Srovnání hlavních rozdílů a předností obou modelů naleznete v tabulce:

Apple AirTag Samsung Galaxy SmartTag2
  • Kompatibilita pouze s operačním systémem iOS
  • Neomezený dosah lokátoru, pokud se v okolí nacházejí jiná zařízení s iOS
  • Nízká hmotnost jen 11 g
  • Zobrazení kontaktních údajů nálezci (v režimu ztraceného zařízení, pouze pro iOS)
  • Kompatibilita pouze s operačním systémem Android
  • Až o 40 % prodloužená výdrž baterie (až 500 dní)
  • Dosah Bluetooth až 120 m (v exteriéru)
  • Chytrá technologie NFC s předáním kontaktních údajů nálezci (nezávisle na OS smartphonu)

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.