Menu

Temu a doba dodání 2024: Je všechno tak oranžové, jak se zdá?

Temu a doba dodání 2024: Je všechno tak oranžové, jak se zdá?

Nákup zboží z velkých čínských on-line tržišť přináší nové možnosti. Za nízké ceny zde seženete miliony různých položek včetně módy, elektroniky, doplňků do domácnosti či do auta. Překážkou ale může být delší doba dodání. V dnešním článku si posvítíme na dobu dodání v Temu, čínském e-shopu s raketovým růstem popularity.

Stručně o nákupu na Temu

Temu je nejnovější velký čínský e-shop, který funguje na principu on-line tržiště. Vybírá si a sdružuje různé čínské prodejce a nabízí jejich zboží za nízké ceny. Jeho předností je široký výběr zboží, uživatelsky příznivá aplikace v češtině a snadný nákup. Nakupování vyžaduje registraci, která je díky možnosti přihlášení přes Google účet velmi snadná.

Podmínkou nákupu je minimální hodnota objednávky 330 Kč. Doprava je zdarma a protože má Temu sklady v Evropě, je také poměrně rychlá. Nevyhovující zboží je možné vrátit do 90 dnů a první vrácení je zdarma. Podle uživatelů je hlavní nevýhodou nízká kvalita zboží a zboží neodpovídající popisu.

Naše doporučení: V případě čínských eshopů musíte vždy počítat s tím, že cena odpovídá kvalitě. Čím levnější zboží si objednáte, tím bude zpravidla méně kvalitní. Před koupí daného produktu si vždy pozorně prostudujte uvedený popis, všechny doprovodné fotografie a především recenze od uživatelů. 

Nejběžnější otázky ohledně dopravy zboží

Jak dlouho trvá vyřízení objednávky?

  • Temu na svých stránkách uvádí obvykle 1 – 3 dny, což odpovídá našim zkušenostem i zkušenostem mnohých uživatelů.
  • Někdy to ale může být déle v závislosti na konkrétních položkách z objednávky.

Kdy zboží dostanu?

  • Odhadovanou dodací lhůtu pro každou položku z objednávky uvidíte v aplikaci nebo v obdržených e-mailech.
  • Podle našich zkušeností i zkušeností uživatelů je to zpravidla 7 – 12 dní.
  • Někdy se doba dodání může o pár dní prodloužit. Pokud se tak stane, e-shop vám připíše na účet kompenzaci ve výši 100 Kč na další nákup.

Může být zboží rozděleno do více balíků?

  • Ano. Temu tak činí, aby vám některé položky z objednávky odeslali co nejrychleji.
  • Každý dílčí balík budete moci sledovat v aplikaci pomocí vlastního sledovacího čísla. U každého zároveň uvidíte předpokládanou dodací lhůtu.

Můžu si vybrat způsob doručení? Kdo v ČR zboží doručuje?

  • Výběr způsobu dopravy není možný. I když v objednávce uvedete svoji adresu, balíček vám bude doručen podle aktuální situace.
  • Zboží po ČR pro Temu doručuje Zásilkovna. Pokud je v blízkosti vašeho bydliště výdejní místo, bude vám objednávka doručena tam. V opačném případě jej obdržíte na adresu. Přednostní místo doručení je vždy výdejní místo (pobočka/Z-Box).

Temu jsme pro vás vyzkoušeli

Nákup na Temu jsme rovněž vyzkoušeli osobně. S nákupem jsme byli spokojeni, byl snadný a probíhal rychle. Zboží dorazilo v termínu, který odhadl e-shop (tj. za 8 dní od objednání včetně víkendu). Velmi pozitivně hodnotíme detailní sledování zásilky v aplikaci a finanční kompenzaci v případě nedoručení včas. Celý článek je k dispozici zde. V následující tabulce najdete jednotlivé kroky vyřízení a doručení naší objednávky:

Den Stav objednávky Zprávy od Temu
0.  Objednáno, zaplaceno Potvrzení objednávky (odhad doručení 8.–15. den od objednání)
1.  Zabaleno, odesláno Potvrzení o odeslání (obdržení sledovacího čísla na Zásilkovnu)
2.–4. Na cestě mimo ČR (letecká přeprava, celní odbavení)
5. Balík dorazil do ČR, přebírá Zásilkovna Informování, že balíček brzy dorazí
6.–7. Přeprava Zásilkovnou
8.  Doručení na výdejní místo Zásilkovny Informování, že balíček dorazil na výdejní místo

Uživatelé mají dobré zkušenosti

Dobré zkušenosti s rychlým a bezproblémovým doručením mají i mnozí uživatelé, což jsme si ověřili v uživatelských recenzích dostupných na internetu. Chválí si především dopravu zdarma a doručení v předem odhadovaném termínu. Podle recenzí se doba dodání obvykle pohybuje mezi 5 – 12 pracovními dny.

Výjimečně se objevují zkušenosti s delší dobou dodání. Nicméně, odeslání objednávky e-shopem je většinou bleskové a další cestu balíčku už Temu příliš neovlivní. Některým uživatelům vadí, že nemůžou vybrat místo doručení. Je proto potřeba počítat s tím, že i když zadáte svou adresu, zboží vám v případě blízkosti výdejního místa Zásilkovny bude doručeno tam.

Související články

Recenze Temu dle analytiků: „Nejnebezpečnější široce stahovaná aplikace roku 2024.“

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.