Chcete ladit formu do plavek doma? Jak vybavit domácí fitko | Arecenze
Menu

Chcete ladit formu do plavek doma? Jak vybavit domácí fitko

Chcete ladit formu do plavek doma? Jak vybavit domácí fitko

Nechcete chodit do fitness centra z finančních či časových důvodů, ale i přesto byste si čas od času rádi zacvičili? V tomto článku dostanete doporučení na 5 cvičících pomůcek, které Vám pomohou s domácím posilováním.

Podpěry na kliky

Jedním z naprosto základních cviků jsou kliky, takže pokud si přejete mít hezčí postavu a vyrýsované svaly, těmto cvikům se prostě nevyhnete. Kliky jsou velmi dobré na procvičení prsního svalstva, zádových svalů, břišních svalů, bicepsů a tricepsů. Bohužel se při tomto základním cviku spousta lidí dopouští mnohých chyb a proto není úplně od věci si pořídit úchopy na kliky.

Toto náčiní Vám pomůže dostat lokty do menšího úhlu a díky vyvýšení dlaní dostanete klik níže, což je dobré pro lepší procítění cviku. Příklady tohoto náčiní jsou například úchopy PUSH PRO MT a Lifefit Push Up Bar Rotate. Cena těchto úchopů se pohybuje od 180 do 1 100 Kč.

Od 180 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Hrazda

Pro posilování s vlastní vahou Vám rozhodně nesmí chybět hrazda. Můžete na ní dělat shyby a přítahy (s podhmatem i nadhmatem), které jsou dobré na procvičení břišního svalstva, zad a bicepsů. Hrazd, které si můžete pořídit jsou různé druhy.

Je to například velká hrazda, kterou si můžete dát třeba ven na zahradu, to se hodí zvláštně na letní měsíce, když si chcete zacvičit na čerstvém vzduchu. Tomuto typu odpovídá například venkovní sestava Dave Sport Street Workout VS3-6 nebo InSPORTline Power Tower PT60.

Dále existuje hrazda, kterou připevníte na strop a můžete tak posilovat v pohodlí svého domova. To je například hrazda na strop značky Spartan nebo hrazda Gymrex GR-PU110W.

Dalším typem je nástěnná hrazda, kterou si připevníte na zeď ve Vašem bytě, to je například nástěnná hrazda značky GymBeam nebo hrazda Hop-Sport HS-2004K.

Posledním typem je hrazda, kterou připevníte do rámu dveří, velkou výhodou oproti přechozím typům je to, že nezabírá takový prostor a navíc je levnější. Příkladem tohoto typu je Push Element Hrazda do dveří a Sharp Shape Hrazda.

Cena venkovní hrazdy se pohybuje v řádech tisíců korun, průměrem je to něco okolo 5 000 Kč. Hrazdu na strop si můžete pořídit za 600–3 000Kč. Cena nástěnné hrazdy je v rozmezí 900–3 000 Kč a cena hrazdy do dveří se pohybuje v řádu stovek korun.

Od 250 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Činky

Naprostým základem posilování jsou cviky s činkami, kterých je velká spousta. Zezačátku asi nemá úplně smysl si pořizovat obouruční činky na bench, které by akorát zabíraly místo.

Pro začátečníky je nejlepší si pořídit jednoruční činky, které budou mít ideálně nastavitelnou hmotnost. Dobrým příkladem je nakládací činka inSPORTline nebo nakládací činka Sedco PAINT. Cena jedné takové činky se pohybuje v rozmezí 300 – 1 000 Kč.

Od 300 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Bradla

Pokud chcete posilovat prsní svaly a tricepsy, bylo by vhodné pořídit si bradla. Na bradlech můžete dělat hlavně přítahy, ale zároveň i kliky. Po delším čase si můžete při přítazích přidat závaží na své tělo a tím docílit ještě lepšího výsledku. Dobrá bradla jsou například víceúčelová bradla Gorilla Sports a bradla Marbo MH-D211. Tyto cvičící pomůcky si můžete koupit za 900–3 000 Kč.

Od 900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Stojany na dřepy

Pro správné cvičení dřepů není vůbec špatné si pořídit stojany na dřepy, některé jsou v kombinaci s jiným posilovacím náčiním, ale pro skladnost je ideální si koupit tyto stojany samostatně, aby v bytě nepřekážely. Příkladem těchto pomůcek jsou stojan Body Solid SPR250 a mobilní stojan Mobile Squad Stand od značky Element Fitness. Ceny stojanů se pohybují od 3 000 do 20 000 Kč.

Od 3 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.