Menu

Jarní prázdniny 2024 se blíží: 5 tipů na výlety a dovolené s dětmi

Jarní prázdniny 2024 se blíží: 5 tipů na výlety a dovolené s dětmi

Jarní prázdniny v České republice probíhají od 5. února do 17. března v závislosti na jednotlivých okresech. Jestliže ještě nemáte žádný plán kam vyrazit s dětmi, je tento článek právě pro vás. Připravili jsme několik tipů, kam můžete s dětmi zajít, ať už na jeden den, nebo celý týden.

Lyžování s wellness pobytem

Lyžování patří mezi oblíbené činnosti téměř všech českých rodin, a proč to taky nevyužít, dokud je venku kolem nuly a na horách sníh. Ať už vyrazíte do Krkonoš, Jizerských hor, Beskyd nebo třeba do zahraničí, děti si užijí spoustu zábavy a vy si můžete odpočinout ve wellness.

Pokud máte menší děti, které jsou teprve začátečníci, doporučujeme začít modrou sjezdovkou. Tu najdete například ve Ski Family areálu v Dolním Dvoře, Skiareálu Svoboda nad Úpou, Olešnice, Dolní Morava či Lipno. Většina těchto areálů zahrnuje i další aktivity pro děti, jako jsou například stezky korunami stromů či aquaparky.

K lyžování budete potřebovat správné vybavení. Nezapomeňte na lyže, sjezdové boty, helmu, hůlky, brýle, kombinézu, čepici, rukavice či zateplené ponožky a punčocháče. Díky správnému vybavení budete vy i vaše děti v teple a lyžování si mnohem více užijete.

Interaktivní zábavní parky

Zábavní parky fungují za každého počasí, vydat se sem proto můžete i v dešti nebo sněhové vánici. Interaktivní parky děti nejen zabaví, ale také je naučí něčemu novému. Mezi nejoblíbenější patří liberecký iQpark – science centrum, kde se nachází stovky interaktivních exponátů a kde si děti mohou vyzkoušet různé hry a hlavolamy. Pokud to máte do Liberce daleko, další vědecké centrum najdete v Plzni s názvem Techmania Science Center, kde mají dokonce i 3D planetárium.

Navštívit můžete i vědecký park Vida v Brně, který dětem přiblíží principy přírodních jevů. Chybu neuděláte ani s návštěvou hvězdárny a planetária, jež také sídlí v Brně. Děti pak může zaujmout i ostravský Landek park s rozsáhlou hornickou expozicí. Bývalí horníci vám ukážou důl, i jak se v něm dříve pracovalo.

Winter Wonderland

Milují vaše děti světýlka? Pak se jim bude líbit ve Winter Wonderland, v zářivém světě pohádek a fantazie. V parku najdete přes sto světelných instalací a zábavných atrakcí. Uvidíte zde zvířata, podmořský svět, dinosaury, ale i pohádkové postavy. Winter Wonderland najdete v pražských Letňanech, otevřeno je od 15 do 21 hodin s tím, že poslední vstup je ve 20 hodin.

Last minute dovolená u moře

Nelyžujete, ale chcete na týden někam vypadnout? Zkuste si vybrat last minute dovolenou, která nabízí příznivé ceny. Lákavou destinací bývá například Egypt, který bývá v last minute akci až o polovinu levnější. All inclusive pobyt na 7 nocí zaplatíte za dospělého zhruba 10 tisíc Kč. Většina těchto resortů disponuje aquaparky či různými animačními programy, které vaše děti zabaví a vy si tak můžete dopřát odpočinek.

Další destinací také mohou být Kapverdské ostrovy, kde se all inclusive pobyt na dospělého pohybuje od 25 tisíc Kč na 7 nocí. Vyrazíte-li k moři, nezapomeňte na nejdůležitější věci, které si s sebou zabalit. Důležité jsou plavky, opalovací krém, pokrývka hlavy, sluneční brýle, osuška či boty do vody. Nezapomínejte ani na cestovní pojištění, kterému jsme věnovali naše srovnání.

Muzea pro děti

Muzea jsou dalším tipem, kde si děti užijí spoustu zábavy. Dětských muzeí je nespočet, snadno si tak vyberete to, které vaši ratolest nejvíce zajímá. Miluje Lego či stavebnice? Navštivte Museum of Bricks, soukromé muzeum stavebnice Lego, jež je velikostí a počtem vystavovaných exponátů největší v Evropě. Toto muzeum se nachází v Praze a je zde otevřeno každý den.

Děti si mohou oblíbit i Modelové království železnic, které najdete ve Žďáru nad Sázavou. Muzeum zahrnuje zmenšené modely regionů s funkční železnicí. Muzeum smyslů je dalším tipem, které pobaví nejen vaše děti, ale i vás samotné. 50 exponátů umístěných v tomto muzeu v Praze, ve vás probudí všechny smysly.

Zajímavý může být i Anthropos, který je součástí Moravského zemského muzea v Brně. Děti zde uvidí nejen obřího mamuta, ale i jeskynní malby a exponáty z nejstarších dějin lidstva. Naučí se, jak se člověk vyvíjel a jak dříve žil.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.