Menu

1. obří kombinované kladivo Parkside Performance konečně v prodeji: Je super silné, skrývá zásadní nedostatky

1. obří kombinované kladivo Parkside Performance konečně v prodeji: Je super silné, skrývá zásadní nedostatky
Zdroj: Lidl

Poloprofi řada Parkside Performance se nedávno rozrostla o další přírůstek. Tím je dost rozporuplné vrtací a sekací kladivo se silou úderů až 25 J. Proč rozporuplné? Třeba proto, že má navzdory svému velkému výkonu a hmotnosti plastový kryt převodovky, který je nabarvený na šedo, aby vypadal jako z hliníku. Je škoda, že takovéto přešlapy zbytečně snižují kvalitu nářadí, které se snaží cílit na náročnější uživatele.

Výkonné, ale i dost těžké

Elektrické vrtací a sekací kladivo PPBH 1600 A1 je čerstvou novinkou, která je v prodeji teprve pár týdnů za 5 000 Kč. Chlubí se pneumatickým příklepovým mechanismem s vysokou silou úderu až 25 J, regulací počtu úderů a otáček a tlumením vibrací. Je vybaveno systémem SDS-Max a nabízí tři provozní režimy – vrtání s příklepem, sekání a nastavení polohy sekáče.

Youtuber @icku jej otestoval jako první ještě předtím, než se dostalo do prodeje. Na svém kanálu AllHandmade se podělil se svými dojmy. Kladivo popsal jako “silnou bestii, která má své nevýhody.” A že jich není zrovna málo. Zařízení váží přes 11 kg. Tuto váhu nezvládl plastový kufřík, ve kterém bylo kladivo uloženo, takže prasknul. Youtuber proto uvažuje, jestli by jej výrobce neměl dodávat ve vhodnějším obalu.

Místo hliníku plast a otřesné mikrospínače

Pro youtubera bylo největším zklamáním, když zjistil, že je kryt převodovky z plastu a nikoliv z hliníku. Na první pohled to není znát, protože je plast nastříkaný stříbrnou barvou. U takto výkonného nářadí a zvlášť ještě z vyšší řady Performance to lze považovat za výrobcův velký přešlap. Naopak výhodou je mechanismus tlumení vibrací v hlavní rukojeti.

Poněkud bizarní je odnímatelný síťový kabel s bajonetovým konektorem. Jeho využití si lze představit u kompaktnějšího stroje, u těžkého kombinovaného kladiva ale může být křehký konektor spíš slabším místem. Dalším nešťastně zvoleným prvkem je regulace rychlosti mikrospínači. Použití membránových tlačítek je u Parkside celkem běžná tragédie (viz naše recenze reflektoru Parkside).

Tlačítka jsou příliš malá a navíc nefungují, dokud nestisknete spoušť. Youtuber funkčnost mikrospínačů komentuje jako “legrační” a my s ním nemůžeme nic jiného než souhlasit. Youtuber vyzkoušel kladivo na žulovém a betonovém bloku a s výkonem byl spokojen. Otázkou ale je, jak by se s 11,5 kg zařízením pracovalo delší dobu. Detailnější hodnocení kladiva najdete v tomto videu:

Technické údaje

Nejdůležitější technické údaje najdete v tabulce:

Parametr Hodnota
Jmenovitý příkon 1 600 W
Energie úderu 25 J
Počet úderů 1 150 – 2 300 min-1
Otáčky naprázdno 175 – 360 min-1
Max. výkon vrtání (Ø) cca 52 mm do betonu / 50 mm do kamene
Délka síťového kabelu 5 m
Rozměry 60 x 28,7 x 12 cm
Hmotnost 11,5 kg

 

Zdroj: Youtube AllHandmade

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.