Kuchyňský robot Silvercrest z Lidlu: Jaké mají uživatelé zkušenosti? | Arecenze
Menu

Kuchyňský robot Silvercrest z Lidlu: Jaké mají uživatelé zkušenosti?

Kuchyňský robot Silvercrest z Lidlu: Jaké mají uživatelé zkušenosti?

Kuchyňský robot Silvercrest je multifunkční zařízení, které usnadní práci při míchání, hnětení a šlehání. Jeho výkonný motor si hravě poradí i s tuhým těstem, alespoň tak to píše výrobce. Jak jsou s robotem spokojení uživatelé? Pečlivě jsme prostudovali recenze na Heurece a Lidl Shopu.

Nabídka robotů Silvercrest

Značka Silvercrest z Lidlu nabízí hned několik modelů kuchyňských robotů s rozdílným výkonem, funkcemi a cenou. Mezi tři nejoblíbenější modely podle Heureky patří:

  • Nejprodávanějším robotem značky Silvercrest a zároveň nejprodávanějším kuchyňským robotem na Heurece je model SKM 600 C2 s funkcí míchání, šlehání a hnětení. Motor o výkonu 600 W zvládne pracovat i tuhá těsta. Mísa na míchání má objem 5 litrů. Právě na tento model si detailně posvítíme v dnešním článku.
  • Nejvýkonnějším modelem je robot Profi SKMP 1300 D3 s planetárním mícháním. Je vybaven motorem o výkonu 1 300 W a 6,3 litrovou mísou. Robot zastane funkce hnětení, míchání a mixování.
  • Další variantou je model SKMW 900 A1, který disponuje výkonem 900 W a 3,6 litrovou nádobou. Robot ovládá hnětení, míchání a šlehání a je vybaven praktickou váhou.

Silvercrest  SKM 600 C2  a jeho parametry

Kuchyňský robot Silvercrest SKM 600 C2 za vás zastane míchání, šlehání a hnětení. Je vybaven plynulým nastavením rychlosti s funkcí turbo a výkonným 600 W motorem. Díky tomu si poradí i s tuhým těstem. Odnímatelná mísa na míchání je vyrobena z nerezové oceli a má objem 5 litrů.

Součástí příslušenství je také metla na šlehání, metla na míchání, hnětací hák a metla s nepřilnavou povrchovou úpravou z teflonu. Výkyvné rameno je pro lepší manipulaci s příslušenstvím vybaveno uvolňovacím tlačítkem. Odnímatelné příslušenství je možné mýt v myčce na nádobí.

Parametr Hodnota
Vzhled
Hodnocení Heureka / Lidl 95 % / 4,7 z 5
Cena 1 700 Kč
Materiál Hliník, nerez, plast
Funkce Míchání, šlehání a hnětení
Výkon motoru 600 W
Otáčky za minutu 40 – 220 / min
Materiál a objem mísy na míchání Nerez, 5 l
Délka přívodního kabelu 95 cm
Rozměry a hmotnost 35 x 21,6 x 32,3 cm, 3,5 kg
Příslušenství Hnětací hák, metla na šlehání a metla na míchání
Záruka 3 roky

Názory uživatelů

Na Heurece a Lidl Shopu má kuchyňský robot Silvercrest SKM 600 C2 vysoké hodnocení. Uživatelé kladně hodnotí především slušný výkon za nízkou cenu. Vyzdvihován je také jeho jednoduchý, ale moderní design, díky kterému dobře zapadne do každé kuchyně. Další předností produktu je velká nerezová mísa na míchání.

Robot se snadno obsluhuje, je lehký a přitom stabilní. Uživatelé hodnotí kvalitu zpracování jako přiměřenou jeho ceně. Zcela ojediněle se objevují negativní recenze ve smyslu nestability a nízkého výkonu u tužšího těsta, vyšší hlučnosti nebo nedostatku některých funkcí. Hlavní výhody a nevýhody robotu Silvercrest shrnuje tabulka:

Výhody Nevýhody
  • skvělý poměr cena/výkon
  • objemná nádoba
  • lehký a přesto stabilní
  • pěkný design
  • snadná obsluha
  • omezený počet funkcí (nenabízí např. mletí masa jako jiné dražší modely konkurenčních značek)
  • výjimečně se objevuje zmínka o nižším výkonu při zpracování tužších směsí a vyšší hlučnosti

Závěr a doporučení

Kuchyňský robot SKM 600 C2 je nejprodávanějším produktem ve své kategorii na Heurece. To samo o sobě dokazuje, že jsou s ním uživatelé velmi spokojeni. Nejvíce si na něm cení skvělého poměru ceny a výkonu a také objemné mísy na míchání. Model má líbivé zpracování, jehož kvalita odpovídá ceně.

Podle recenzí je robot spolehlivý a běžnou práci zastane bez obtíží. Negativní recenze se objevují jen v malé míře a většinou se týkají nižšího výkonu při zadělávání hutného těsta. A proto v případě, pokud často zpracováváte větší množství takového těsta, zvažte raději pořízení výkonnějšího modelu.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.