Menu

Lego robot, který vaří kávu? YouTuber si jej postavil

Lego robot, který vaří kávu? YouTuber si jej postavil
Ilustrační obrázek

O tom, že svět LEGO je plný nekonečných možností a kreativity, vám určitě psát nemusíme. Lidé z této komunity se často pouštějí do různých šíleností. Kombinují technologie s tradičními stavebnicemi a vytvářejí úžasné projekty, které by mnoho z nás ani nenapadlo uskutečnit. Jedním z nich je i robotický LEGO kávovar, vytvořen Youtuberem nadšencem známým jako Brick Science, alias Rileyem. A na ten se dnes podíváme blíže.

LEGO Technic jako základ úspěchu

Jeho robotický kávovar je postavený ze základů z LEGO kostek, Sestavený exoskelet tohoto kávovaru se skládá z čtyř LEGO Technic motorů, které mají na starosti každý krok výroby dokonalého šálku kávy. Pro lepší vizuální představu pro vás samozřejmě máme i video, kde se můžete podívat na celý proces.

Ve videu nám Riley představí všechny aspekty jeho výtvoru. Motorizovaná pumpa nasaje vodu z lahve a přivede ji do nádrže. Další motor pak přidává kávovou sedlinu do filtru. Nejzajímavější však je mechanismus, který pomáhá přesně kávu dolít. Využil k tomu geniální gyroskopickou součástku, která se stará o to, aby násypka zůstala ve správné pozici, dokud nepřijde čas na její vysypání.

Lidé jsou opravdu šikovná stvoření a občas nestačíme žasnout nad tím, co zase vymysleli. Kdo ví, čeho se v LEGO vesmíru dočkáme příště.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.