Menu

Lidl chystá ultra levné auto Parkside! Dojezd 250 km a revoluční nabíjení

Lidl chystá ultra levné auto Parkside! Dojezd 250 km a revoluční nabíjení

Společnost Lidl se chystá uvést na trh revoluční elektromobil pod svou značkou Parkside. Nový vůz se bude pyšnit patentovaným pohonem, který se zakládá na stejných akumulátorech, jaké používají oblíbené Aku vrtačky Parkside.

„Věříme, že náš elektromobil Parkside E-Motion změní svět automobilového průmyslu,“ říká mluvčí společnosti Lidl. „Díky inovativnímu pohonu a dostupné ceně bude elektromobilita konečně dostupná pro všechny.“

Základní parametry:

  • Dojezd: 250 km
  • Maximální rychlost: 120 km/h
  • Kódové označení: PAPR1 Li-20 A1
  • Počet sedadel: 4
  • Rozměry: 3,5 m x 1,7 m x 1,5 m
  • Hmotnost: 800 kg
  • Barva: tmavě zelená s černými prvky

Odolná karoserie a nízká cena

Karoserie vozu Parkside E-Motion bude vyrobena z odolného plastu, čímž se automobilka snaží o co nejnižší cenu. Ta by se měla pohybovat okolo 149 000 Kč na prodejnách Lidl a 139 000 Kč při online objednávce.

Revoluční nabíjení

Parkside E-Motion bude poháněn 100 akumulátory Parkside Performance 8 Ah PAPS 208 A1, které se běžně používají v aku vrtačkách. To by mohlo znamenat poměrně zdlouhavé nabíjení, ale Lidl má promyšlené řešení. Ke každému vozu zákazník obdrží 100 rychlonabíječek a 20 prodlužovacích kabelů, aby mohl nabíjet pohodlně v garáži i doma v obýváku. Baterie bohužel nebudou součástí balení, takže si je zákazníci musí dokoupit zvlášť.

Plánovaná varianta Parkside Performance

Lidl do budoucna plánuje i uvést na trh vylepšenou variantu vozu s názvem Parkside Performance. Tato varianta by se měla pyšnit dojezdem 987 km a maximální rychlostí 181 km/h. Cena by se ovšem pravděpodobně pohybovala okolo 239 000 Kč.

Závěr

Všechny výše uvedené parametry jsou smyšlené a slouží pouze pro pobavení. Samozřejmě se jedná o aprílový žert. Společnost Lidl nemá v plánu uvádět na trh žádný elektromobil. I tak ale věříme, že by se Parkside E-Motion u mnoha zákazníků těšil velké oblibě.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.