Menu

Nejdražší pračku na trhu vyrábí Miele: 3 důvody, proč byste ji doma (ne)chtěli

Nejdražší pračku na trhu vyrábí Miele: 3 důvody, proč byste ji doma (ne)chtěli
Ilustrace: Arecenze, Zdroj: Canva

K výrobcům nejdražších praček na trhu řadíme jednoznačně firmu Miele. V současné době se konkrétně jedná o model pračky se sušičkou MIELE WTW870 WPM, jehož cena dosahuje takřka 74 000 Kč – ne vždy však platí, že nejdražší znamená nejlepší – ačkoliv v tomto případě lze jednoznačně říci, že se jedná o velmi zdařilý model s množstvím unikátních schopností. Zaměřili jsme se na vybraný model podrobně a našli 3 důvody, proč nemusí každému uživateli v domácnosti plně vyhovovat a co naopak ocení.

Kapacita bubnu na praní početným rodinám nemusí stačit, pro běžné domácnosti je však ideální

Model MIELE WTW870 WPM umožňuje najednou vyprat max. 9 kilogramů prádla. Ve srovnání s jinými modely praček s funkcí sušení prádla se jedná spíše o průměr – některé pračky se sušičkou pojmou na praní i 10 až 12 kilogramů prádla najednou (narazit však můžete i na modely s kapacitou pouze 7 kg). Pokud tedy žijete v početné rodině s malými dětmi, nebo potřebujete často prát větší prádlo v podobě lůžkovin, přikrývek a podobně a objem bubnu je tak pro vás zásadní, nemusí být uvedená kapacita vždy úplně dostačující. Běžným rodinám však pohodlně stačí a naopak jednotlivci či páry ji spíše ocení.

Za voštinový buben si připlatíte, ale vyplatí se

* Zdroj Miele

Model pračky se sušičkou MIELE WTW870 WPM je vybaven voštinovým bubnem, který má výrazně méně otvorů než klasický, a jeho povrch připomíná včelí plástve. Za tuto unikátní technologii firmy Miele si sice připlatíte, avšak ve finále se vám investice vyplatí – pračka je při praní i ždímání k prádlu šetrnější a nevznikají tak žmolky, což životnost většiny oblečení výrazně prodlouží.

Design spotřebiče sází na jistotu

Nakonec se zaměříme na design vybrané pračky se sušičkou ten je sice elegantní a k výrobě komponentů jsou použity kvalitní materiály, v současné době jsou však v kurzu spíše modely s minimalistickými černými dvířky, které působí velmi moderně – výjimkou mnohdy není ani černé nebo šedé provedení spotřebiče – Miele se však v tomto případě drží klasiky v bílé barvě. Proto může být pro ty, kteří plánují pračku umístit například do kuchyně s černými spotřebiči, design důležitý – rozhodně si však i tento model zaslouží pozornost a lahodí oku. 

Info navíc: Někteří uživatelé modelu MIELE WTW870 WPM si stěžují na blíže nespecifikovanou systémovou chybu softwaru, která se projevuje již od počátku pořízení spotřebiče. Firma Miele v současné době dle dostupných informací intenzivně pracuje na jejím odstranění.

Závěr

Na závěr je třeba uvést, že i přes několik spíše drobných nedokonalostí se jedná o velmi podařený model s množstvím jedinečných funkcí, které u levnějších produktů jen tak nenajdete:

  • pohodlné a uživatelsky přívětivé ovládání pračky na dálku pomocí mobilní aplikace
  • možnost praní s kvalitními pracími prostředky přímo pro pračky Miele, přičemž dosahuje nejlepších výsledků
  • eliminace žmolků díky voštinovému bubnu, dotykový displej a řada dalších

Přesto najdete na trhu pračky, kterých si uživatelé v poměru cena/výkon cení více. Zde je několik tipů:

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.