Nejhorší aku Parkside podle uživatelů: Proč je tento kus tak špatný? | Arecenze
Menu

Nejhorší aku Parkside podle uživatelů: Proč je tento kus tak špatný?

Nejhorší aku Parkside podle uživatelů: Proč je tento kus tak špatný?

Možná je to překvapující, ale nejhorší aku produkt Parkside není nářadí ani zahradní technika, nýbrž kávovar určený do dílny nebo na stavbu. Překapávač Parkside je tak špatný, že jej v recenzích nedoporučuje třetina uživatelů. Pojďme se podívat na jeho slabiny.

Ne vždy se vše podaří: Co se rozhodně nepovedlo

Produkty Parkside se u uživatelů většinou těší velké oblibě. Důvodem je především jejich cenová dostupnost a pro hobby účely slušný výkon vzhledem k již zmíněné nízké ceně. Velkou výhodou je také široký výběr různých modelů a dvou výkonnostních řad, základní Parkside a vyšší Parkside Performance. Snadné je případné vrácení i reklamace, které je možné v prodloužené 3leté až 5leté záruční lhůtě.

Značka Parkside díky tomu prakticky nemá na trhu konkurenci. Ne vždy se jí ale všechny produkty podaří k plné spokojenosti zákazníků. Velkým propadákem je elektrická bruska na sádrokarton Parkside PWBS 180 B3, jejíž motor po několika minutách provozu shoří. Z aku produktů se na první příčce nepovedených kousků umístil přenosný aku kávovar Parkside PKMA 20-Li A1. Na Heurece získal od uživatelů pouze 70 % a třetina zákazníků jej nedoporučuje.

Čerstvá káva bez zásuvky

Přenosný aku kávovar Parkside PKMA 20-Li A1 slibuje ve svém produktovém popisu neustálý přísun čerstvé kávy bez závislosti na elektrické síti. Je vhodný pro mletou kávu i kávové sáčky. Nevyžaduje použití kávového filtru, protože je opatřen sítkem s držákem. Je dodáván včetně nerezového šálku s víčkem. Základní parametry výrobku shrnuje tabulka:

Parametr Hodnota
Příkon  500 W
Čas přípravy 1 šálku 6 minut
Objem nádržky na vodu 240 ml
Počet připravených šálků na jedno nabití akumulátoru 4 Ah až 4 šálky po 150 ml
Další funkce
 • automatické vypnutí
 • ochrana proti přehřátí
Rozměry a hmotnost 14,1 x 25,3 x 22,7 cm; 1,4 kg
Obsah balení držák kávových sáčků, sítko včetně držáku, šálek z nerezové oceli s víkem, odměrka na kávu
Orientační cena (bez akumulátoru a nabíječky) 800 Kč

Co na kávovar říkají uživatelé

Na Heurece má kávovar 70 % a 13 negativních recenzí z celkových 40. Na Lidl Shopu má o něco lepší skóre, a to 3,9/5. Mezi recenzemi se opakovaně objevuje zmínka o vadném kusu, který buď vůbec nefungoval, nebo odešel po krátké době. Dále uživatelé negativně hodnotí vysokou spotřebu energie. Na jeden 2 Ah akumulátor zvládne kávovar uvařit sotva 1 šálek, na 4 Ah akumulátor jsou to 2 – 3 šálky (cca 500 ml).  To ale zhruba odpovídá množství uváděném výrobcem.

Akumulátory se rychle přehřívají, a proto se před výrobou druhého šálku musí počkat, než přístroj vychladne. Dalším mínusem je občasný výskyt nekompletního balení, kdy chybí např. odměrka na kávu. Mezi další zmiňované nevýhody patří dlouhá příprava kávy a její nevyhovující chuť. Tlak přístroje je totiž nedostatečný pro přípravu kvalitní kávy. Byť je kávovar přenosný, při přesunu z nádržky vytéká voda, protože víčko netěsní. Uživatelé by ocenili mimo akumulátoru i síťový kabel.

Shrnutí hlavních výhod a nevýhod kávovaru Parkside PKMA 20-Li A1:

Výhody Nevýhody
 • nízká cena (v porovnání s konkurencí)
 • výroba čerstvé kávy bez nutnosti el. sítě
 • jednoduché ovládání (jedno tlačítko) a údržba
 • možnost použití kávových kapslí
 • častý výskyt nefunkčních kusů
 • velká spotřeba energie
 • akumulátor se nebezpečně přehřívá
 • dlouhá doba přípravy
 • často nekompletní balení
 • nevyhovující chuť kávy
 • voda se při přenášení vylévá z nálevky
 • chybí možnost připojení na standartní zásuvku (230 V)

Konkurence na tom není o moc lépe

Navzdory všem svým nedostatkům je Parkside PKMA 20-Li A1 nejprodávanějším aku dílenským kávovarem ve své kategorii na Heurece. Na druhé příčce se umístila téměř třikrát tak drahá Makita DCM501Z, se kterou jsou zákazníci taktéž spokojeni jen na 70 %. Vadí jim chuť kávy, kterou nelze srovnat s klasickým elektrickým kávovarem, její dlouhá příprava a velká spotřeba energie z akumulátoru.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Zrovna teď jsem si s něj udělal kafe. Mám ho v autě a má tu výhodu, že se mi vejde do poličky.

Jinak, na 2Ah baterii udělám jeden hrnek, na 4Ah dva. Čekat mezi tím nemusím. Co se týče uvadeneho tlaku, tak tento kávovar žádný nemá. Je to obyčejný prekapavac. Tedy jen ohřeje vodu, ta protece před POD nebo mlete kafe a je hotovo. Elektrické mívají čerpadlo, tento ho nemá. Ano, připojení na 220V chybí. Přenášení plný vody – proč? Stejně vystačí jen na jeden hrnek.
Balení jsem měl kompletní (ta odměrka na kávu je ve vrchním víčku). Jen mi nefunguje dioda ukazující, zda to běží. Ale za to si můžu sám. Asi jsem tu diodu zamackl.

Petr Pavlíček

Mám poměrně dost aku nářadí Parkside, zatím vše funguje, a s drobnými opravami si poradím, ale co mě opravdu zaráží, je pozáruční servis… ten v podstatě neexistuje, některé díly prostě neseženete… např. NiMh akubaterie 14.4V / 1,5 Ah , a další… škoda.
Chápu, nářadí je levné a je asi jednodušší koupit nové, ale…

Jiří Šmutzer

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.