Menu

Nejhorší automatický kávovar podle uživatelů a 3 skvělé alternativy v lednu 2024

Nejhorší automatický kávovar podle uživatelů a 3 skvělé alternativy v lednu 2024

Sortiment automatických kávovarů na našem trhu je opravdu široký. Jen pro zajímavost, na Heurece můžete vybírat z více než 600 produktů. Jak ale zvolit ten nejlepší? Abyste při výběru nešlápli vedle, představíme vám nejhorší automatický kávovar podle uživatelů. Zároveň vám doporučíme 3 skvělé alternativy s vysokým uživatelským hodnocením.

Nejhorší kávovar dle uživatelů: DeLonghi Magnifica ESAM 2900.B

Hlavní zápory dle uživatelů:

  • Hlučný chod (především mlýnek na kávu)
  • Absence českého návodu
  • Velké rozměry

DeLonghi Magnifica ESAM 2900.B je plně automatický kávovar, který slibuje přípravu nápoje na míru individuální chuti. Je vybaven ocelovým mlýnkem kávy s 13 stupni hrubosti mletí, osobním nastavením aroma, velikosti a teploty kávy. Samozřejmostí je parní tryska na napěňování mléka. Čerpadlo disponuje tlakem 15 barů.

Kávovar je vybaven automatickou funkcí čištění a odvápňování a nabízí také možnost přípravy dvou šálků kávy současně. Zásobník na vodu má objem 1,8 l. Zařízení je vhodné pro přípravu nápoje ze zrnkové i mleté kávy. Kávovar stojí okolo 7 500 Kč.

I přes řadu slibných funkcí a vlastností kávovar uživatele příliš nenadchnul. Aktuálně u něj na Heurece evidujeme hodnocení jen 74 %. Téměř polovina uživatelů jej hodnotí negativně a čtvrtina jej nedoporučuje.

Uživatelům nejvíce vadí, že je dodáván bez českého návodu (ten je obtížné dohledat na internetu). V negativních recenzí se také opakovaně objevuje stížnost na hlučný mlýnek na kávu, časté proplachování trysek, příliš velké rozměry a málo prostoru pro vložení hrnku.

Perfektní kávovary dle uživatelů

Nyní se podíváme naopak na tři automatické kávovary s vysokým uživatelským hodnocením. Model DeLonghi Eletta Explore ECAM 450.65.S se pyšní přípravou více než 50 horkých i ledových nápojů a velkým dotykovým barevným displejem. Podle uživatelů je kvalitní, tichý a jeho obsluha je snadná.

Automatický kávovar Saeco GranAroma SM 6580/10 láká především na osvědčené kávové receptury z celého světa a patentované keramické mlýnky. Uživatelům se na něm nejvíce líbí vyvážená chuť kávy a stylový italský design.

Na základě skvělého uživatelského hodnocení můžeme taktéž doporučit cenově dostupný kávovar Philips EP 0824/00. Uživatelé pozitivně hodnotí chuť jeho kávy a příznivou cenu. Srovnání parametrů těchto tří modelů naleznete v tabulce:

Parametr DeLonghi Eletta Explore ECAM 450.65.S Saeco GranAroma SM 6580/10 Philips EP 0824/00
Design
Orientační cena 21 500 Kč 17 000 Kč 6 500 Kč
Hodnocení Heureka 97 % 99 % 98 %
Hlavní výhody dle uživatelů Velký výběr nápojů

Jednoduchá obsluha

Kvalitní provedení

Tichý chod

Pěkný design

Displej

Menu v češtině

Automatické čištění

Skvělá chuť kávy

Intuitivní ovládání

Krásný design

Menu v češtině

Uložení profilů

Snadná údržba

Kompaktní rozměry

Mnoho funkcí

Dotykový barevný displej

Dobrý poměr cena/výkon

Chutná káva

Jednoduchá a rychlá obsluha

Pěkný design

Zásobník na vodu 1,8 l 1,8 l 1,8 l
Zásobník na mléko Ne Ano (600 ml) Ne
Zásobník na kávu 300 g 300 g 275 g
Počet stupňů hrubosti mletí 13 12 12
Typ kávy Zrnková, mletá Zrnková, mletá Zrnková, mletá
Tlak 19 bar 15 bar 15 bar
Počet druhů nápojů 50 14 2
Možnost vytvářet vlastní profily Ano Ano Ne
Displej Ano Ano Ne
Automatické čištění a odvápnění Ano Ano Ano
Vyjímatelná spařovací jednotka Ano Ano Ano
AQUA filtr Ano Ano Ano
Příkon 1 450 W 1 500 W 1 500 W
Rozměry 45 x 38,5 x 26 cm 44,8 x 38,3 x 26,2 cm 43,3 x 37,1 x 24,6 cm
Hmotnost 11,4 kg 9 kg 7,5 kg

 

Závěr

Mezi automatickými kávovary v sortimentu Heureky, naštěstí nenajdete mnoho špatných kusů. Naopak většina produktů má velmi slušné uživatelské hodnocení nad 90 %. I tak ale při výběru nového produktu doporučujeme sledovat uživatelské recenze. Nejhorším kávovarem podle uživatelů je aktuálně DeLonghi Magnifica ESAM 2900.B s hodnocením 74 % a 25 % nedoporučujícími recenzemi. Na základě vysokého uživatelského hodnocení můžeme naopak doporučit tyto tři modely:

Naším tipem na perfektní automatický kávovar je DeLonghi Eletta Explore ECAM 450.65.S s širokým rejstříkem horkých i ledových nápojů a uživatelsky přívětivou obsluhou.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

jaký si vybrat pákový kávovar? Děkuji

Eva Bryndová

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás srovnání nejlepších pákových kávovarů pro běžné spotřebitele. Srovnaní najdete zde.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.