Menu

3 nejhorší produkty Parkside, které jsme otestovali: Některé nemusí být bezpečné (shrnutí testů)

3 nejhorší produkty Parkside, které jsme otestovali: Některé nemusí být bezpečné (shrnutí testů)
Foto: Lucie Sobotová, ilustrace: Arecenze

*Jedná se o redakční hodnocení na základě krátkých uživatelských testů. Chápeme, že pro relevantní studii kvality by bylo nutné nakoupit více produktů a podrobit je dlouhodobému testování.

V posledních měsících naše redakce nakoupila celkem 19 různých produktů Parkside, včetně nářadí a spotřebního materiálů. Zhruba polovina testovaných produktů nabídla velmi dobrý poměr cena/výkon a některé dokonce předčily mnohonásobně dražší konkurenci. Druhá část testovaných produktů dosáhla průměrných až podprůměrných výsledků. Toto jsou 3 nejméně povedené kousky podle našich testů.

1. Parkside Sada řezných kotoučů Ø 125 mm

Sada řezných kotoučů Parkside (zelená) byla testovaná vůči sadě Parkside Performance (černá) a řezným kotoučům Bosch Expert

Absolutně nejhorších výsledků při našich testech dosáhla Parkside 12dílná sada řezných kotoučů pro úhlové brusky Ø 125 mm. Kotouče při zdolávání ocelové topenářské trubky řezaly extrémně pomalu, nepříjemně “kopaly” a velmi rychle se opotřebovávaly. Už po druhém řezu se rozpadaly a jejich kusy odlétávaly i několik metrů daleko. Nezkušený uživatel by při jejich použití mohl přijít k úrazu, a proto je hodnotím jako “nebezpečné”.

Pro skvělou alternativu naštěstí nemusíte chodit daleko. Parkside Performance Sada kotoučů v testu ukázala perfektní poměr cena/výkon. Jeden černý kotouč sice stojí dvakrát tolik jako zelený, práce ale uděláte nesrovnatelně více a především bezpečněji. Celou recenzi najdete zde.

2. Parkside Sada bitů PBB 4 B2

Sada bitů Parkside (zelená) byla testovaná vůči sadě Parkside Performance (černá) a bitům Wera

Parkside PBB 4 B2 je levná 37dílná sada bitů uložených malém v plastovém kufříku. Pro jaký typ nářadí jsou bity určeny, není uvedeno. Nicméně pro použití v elektrickém nářadí jsou zcela nevhodné. Při šroubování se rychle omačkaly, prokluzovaly v hlavách vrutů a jeden kus ze sady se dokonce zlomil. Neobstály ani při testu koroze, kdy jsem je na 36 hodin vystavila vlhku.

Cenově dostupnou alternativou je stejně velká sada bitů Parkside Performance PBSP 2 B2. Sada je přímo určená pro aku/elektrošroubováky a ideální poměr ceny a kvality. Bity při testování dobře seděly ve vrutech, nesmýkaly se, málo se omačkávaly a nereznuly. Celou recenzi najdete zde.

3. Parkside Robotická sekačka PMRA 20-Li B2

Parkside Robotická sekačka PMRA 20-Li B2 není vyloženě špatný produkt. Na základě osobní zkušenosti ale považuji její koupi za vyhozené peníze. Ve stejnou dobu jsem měla možnost otestovat také vyšší model Parkside Smart PMRDA 20-Li B2, který je dražší jen o 3 000 Kč. 

Přitom nabízí výrazně větší rychlost sečení, delší výdrž baterie a komfortnější obsluhu (mobilní aplikace, větší displej). Pokud se rozhodujete, kterou z robotických sekaček zvolit, doporučuji si připlatit za model PMRDA 20-Li B2. Kompletní srovnání modelů najdete zde.

  • TIP: Naše srovnání 10 nejlepších modelů aku/elektrického nářadí Parkside najdete zde

Související články

13.5. – TOP 3 produkty Parkside, které jsme otestovali: Za pár korun velmi slušná kvalita (shrnutí testů)

Od nebezpečných kotoučů až po levné robotické sekačky: Naše zkušenosti s Parkside (shrnutí testů)

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.