Menu

Nejlepší dětská chůvička v březnu 2025: Stojí pár korun a vejde se do kapsy

Nejlepší dětská chůvička v březnu 2025: Stojí pár korun a vejde se do kapsy
Foto: canva, heureka, Ilustrace: arecenze

Dětská chůvička je skvělým pomocníkem v prvních měsících života miminka, klid vám ale přinese i u ročních a většich dětí, které můžete mít při spánku pod kontrolou. Naše redakce tentokrát vybrala skvělý model za výbornou cenu, který potěší kompaktními rozměry a řadou funkcí.

Nabídka dětských chůviček na trhu je opravdu široká a chcete-li vybírat ze smart modelů, které lze napojit na wi-fi, připravili jsme pro vás Srovnání nejlepších chytrých/smart chůviček. V tomto článku jsme se však zaměřili na klasickou chůvičku, která je spolehlivým parťákem při péči o miminko.

TrueLife NannyTone VM Pocket

TrueLife NannyTone VM Pocket je digitální audio chůvička s dosahem až 700 m. Její velkou výhodou je možnost provozu obou jednotek na baterie. U mnoha chůviček lze totiž na baterie využívat pouze dětskou jednotku a ta rodičovská musí být neustále zapojená v síti. Tento benefit oceníte například ve chvíli, kdy vám dítě spí venku v kočárku. Baterie vydrží na jedno nabití až 10 hodin provozu.

V případě, že byste se dostali mimo dosah signálu, rodičovská jednotka vás na překročenou vzdálenost a výpadek signálu upozorní. Nechybí ani indikace slabé baterie, díky které můžete včas chůvičku zapojit do sítě nebo k powerbance.

Uklidňující noční světýlko na dětské jednotce pomůže miminku snáze usínat. S regulací hlasitosti chůvičky si nastavíte zvuk přesně podle vašich potřeb. V uživatelských recenzích na serveru Heureka majitelé chůvičky nejvíce ocěňují její spolehlivost, kvalitní zvuk a také výhodnou cenu.

S chůvičkou uslyšíte veškeré dění v místnosti (Foto: canva)

Nevýhody TrueLife NannyTone VM Pocket

Pokud bychom chtěli hledat nevýhody tohoto modelu, jednou z nich bude absence oboustranné komunikace. S touto funkcí totiž můžete na dítě skrze rodičovskou jednotku mluvit. Ve většině případů však plačící dítě jen váš hlas neuklidní a budete za ním stejně muset osobně zajít a utišit jej.

Nevýhodou může být také absence pokročilých funkcí, jako je třeba měření teploty v místnosti. Tyto vlastnosti bychom však ani u základního modelu v dané cenové relaci nehledali.

Audio, video nebo smart?

Pokud si nejste jistí, jakou chůvičku vybrat, přemýšlejte o funkcích, které reálně využijete. Pro nenáročné uživatele se hodí běžné audio chůvičky. Díky zvukovému přenosu s nimi uslyšíte nejen pláč, ale také třeba zakašlání nebo pohyb dítěte. Spoustě rodičů základní funkce audio chůviček stačí a odměnou jim je poměrně levný a snadno ovladatelný model.

S video chůvičkou máte přirozeně o dění v místnosti větší přehled. Většinu času však pouze sledujete spící dítě. Díky obrazu rychleji zjistíte, že se dítě vzbudilo. Především v případě, že nepláče. Nevýhodou těchto modelů je jejich vyšší cena a často i větší rozměry. Také baterie rodičovské jednotky může mít kratší výdrž než baterie klasické audio chůvičky.

Foto: heureka

Smart chůvičky často disponují řadou pokročilých funkcí. Propojit je můžete třeba s mobilním telefonem a zjistíte s nimi například teplotu v místnosti. U některých modelů se však může stávat, že signál přes wi-fi zamrzne nebo vypadne. Nevýhodou smart chůviček je také jejich vyšší cena.

Více se o chůvičkách dozvíte v našem článku Jak vybrat dětskou chůvičku.

Zdroje:

  • Autorská tvorba redaktorky portálu Arecenze
  • Heureka
  • Arecenze

Rubriky

#arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.