Menu

Nejlevnější vs. nejdražší aku vrtačka Parkside: 2 roky záruky navíc a extrémní výkon

Nejlevnější vs. nejdražší aku vrtačka Parkside: 2 roky záruky navíc a extrémní výkon
Zdroj: Lidl, Ilustrace: Arecenze

Uvažujete právě o koupi nové aku vrtačky a zalíbila se vám značka Parkside? Pak jste si jistě všimli, že se v sortimentu vedle klasické zelené řady Parkside objevují také aku vrtačky v černo-červeném designu Parkside Performance. Pojďte se s námi podívat na to, čím se od sebe odlišuje nejlevnější a nejdražší aku vrtačka této privátní značky sítě Lidl a zvažte, která pro vás bude lepší volbou.

Nejlevnější vs. nejdražší aku vrtačka Parkside

Zajímá vás, čím se od sebe odlišuje nejlevnější a nejdražší aku vrtačka Parkside? Parametry mluví za vše. Porovnali jsme mezi sebou aku vrtačky Parkside PSBSA 20-Li D4 bez aku a Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah a tady jsou výsledky.

Parametr Aku příklepová vrtačka Parkside PSBSA 20-Li D4 bez aku Aku příklepová vrtačka Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah
Design
Orientační cena  1 000 Kč 3 200 Kč
Akumulátor Není Smart akumulátor 4 Ah PAPS 204 A1
Nabíječka Není Rychlonabíječka PLG 20 C3
Typ použitého elektromotoru Uhlíkový Bezuhlíkový
Stupně točivého momentu 20 + 1 vrtací stupeň a 1 stupeň příklepu 21 + 1 stupeň vrtání + 1 stupeň příklepového vrtání
Max. točivý moment 45 Nm 80 Nm
Max. otáčky 1 650 min-1 2 000 min-1
Max. počet úderů 26 400 min-1 36 000 min-1
Typ sklíčidla Kovové Kovové
Rozsah upnutí rychloupínacího sklíčidla 1,5 – 13 mm 1,5 – 13 mm
Max. průměr vrtání 30 mm do dřeva

15 mm do cihly

13 mm do oceli

68 mm do dřeva

16 mm do betonu

13 mm do oceli

Rozměry 24,5 x 19,5 x 7,1 cm 21,7 x 21,0 x 8,2 cm
Hmotnost 1,415 kg 1,64 kg
Záruka 3 roky 5 let

Parkside PSBSA 20-Li D4 bez aku

Klady

 • Příznivá cena
 • Nižší hmotnost
 • Kompaktní rozměry

Zápory

 • Kratší záruka
 • Nižší výkon

Aku příklepová vrtačka Parkside PSBSA 20-Li D4 bez aku se vyznačuje příznivější cenou, s níž cílí především na méně náročné uživatele. S ohledem na nižší cenu je totiž potřeba počítat s nižším výkonem a také s kratší zárukou. Navíc v ceně není akumulátor ani nabíječka. Naproti tomu se ale tento model vyznačuje kompaktnějšími rozměry a nižší hmotností. 

1 000 Kč Orientační cena

Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah

Klady

 • Vysoký výkon
 • Záruka 5 let
 • Bezuhlíkový elektromotor
 • Akumulátor, nabíječka

Zápory

 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost

Aku příklepová vrtačka Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah pochází z vyšší řady a cílí především na náročnější kutily. Počítat zde sice musíte s vyšší pořizovací cenou, naproti tomu však získáte aku vrtačku s vyšším výkonem a bezuhlíkovým motorem, který slibuje delší životnost. Navíc v balení najdete také akumulátor a nabíječku a záruka zde činí 5 let. 

3 200 Kč Orientační cena

Parkside je oblíbenou značkou hobby kutilů

Značka Parkside je již mezi hobby kutily velice rozšířená a u svých výrobků sklízí vesměs kladné uživatelské recenze. V jejím sortimentu naleznete totiž pestrou škálu nářadí a zahradnických potřeb, které najdou uplatnění snad v každé domácnosti. Pod značkou Parkside najdete například aku vrtačky a šroubováky, brusky, kompresory, vysavače, vysokotlaké čističe, ale také křovinořezy, sekačky či nůžky na živý plot.

Parkside vs. Parkside Performance

Pokud jste si již udělali letmý průzkum portfolia produktů, jistě vám neuniklo, že Parkside nabízí ve svém sortimentu dvě odlišné výkonnostní řady. Jedná se o základní řadu Parkside a vyšší řadu Parkside Performance.

Základní zelená řada Parkside je určena především pro běžné domácí použití. Vyznačuje se příznivou cenou a výkonem dostatečným pro většinu běžných základních projektů. Vedle toho vyšší černá řada Parkside Performance cílí spíše na náročnější kutily. Nabízí totiž vyšší výkon i vyšší kvalitu zpracování, na druhou stranu si zde ale musíte trochu připlatit.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.