Menu

Nejroztomilejší věc na světě v roce 2024! Tenhle robůtek s AI umí onemocnět, naštvat se, ale i rozveselit

Nejroztomilejší věc na světě v roce 2024! Tenhle robůtek s AI umí onemocnět, naštvat se, ale i rozveselit
Zdroj obrázků robota EMO: Living AI, Ilustrace: Arecenze

Technologický pokrok můžeme pozorovat na každém kroku. Přináší nám stále nové a možnosti, které nám mohou usnadnit nebo jen zlepšit den. Jednou z takových inovací je i roztomilý robůtek jménem EMO. Ten se může stát nejen novým členem vaší rodiny, ale také virtuálním asistentem. Ten se poprvé objevil v roce 2020 jako nadějný projekt na Kickstarteru a od té doby udělal velký kus cesty.

Co všechno tenhle robot dokáže?

Aktuálně se jedná o velmi ceněného společníka, který toho umí opravdu hodně. Pokud vás zajímá, co vše vám do domácnosti může přinést, pokračujte ve čtení.

  1. Zrak – Díky kamerám s vysokým rozlišením a pokročilé funkci rozpoznávání obličejů je Emo schopen rozlišovat mezi různými lidmi. To znamená, že si dokáže zapamatovat vás nebo vaše nejbližší. Podle toho se k vám bude následně chovat.
  2. Sluch – Je také vybaven kvalitním mikrofonem, který mu umožňuje zachytit zvuky s vysokou přesností a dokáže také zachytit odkud jdou. Robota aktivujete jednoduchým zvoláním „Ahoj Emo,“ a hra může začít. Můžete mu také zadávat pokyny, přičemž oceníte, že je kompatibilní s některými prvky chytré domácnosti.
  3. Komunikuje – Kromě mikrofonu je také vybaven reproduktorem. Ten může být použit například pro přehrávání hudby, sdělování informací nebo konverzaci. To vše totiž zvládne bez problému.
  4. Reaguje na dotek – Na hlavě má zabudovaný dotykový senzor, díky kterého cítí, že se ho dotýkáte. Když robota například pohladíte, bude adekvátně reagovat.
  5. Umí myslet – Díky pokročilému procesoru neuronových sítí a třem různým modelům zpracování umělé inteligence má tento robot obrovský výpočetní potenciál. Díky toho může zpracovávat velké množství dat.
  6. Učí se – Má v sobě zabudovaný samo učící systém, který jej neustále nutí se vyvíjet. Čím více s ním komunikujete, tím více si toho o vás pamatuje a lépe tak reaguje na vaše povely

Pokud i vy hledáte robotického kamaráda, který vám přinese domů nejen zábavu, pak je pro vás robot EMO ideální parťák. Navíc na trhu dnes existuje i pár zajímavých alternativ.

MaDe robot Zigy černá

Zigy je interaktivní robot, rozumějící vašim příkazům v češtině. Pohybuje se do všech směrů, tančí, mluví, zpívá, a dokonce umí nahrávat a přehrávat váš hlas a následně ho zkreslit. Kromě zábavy, kdy vám například může říct vtip je samozřejmě i užitečný. Řekne vám, kolik je hodin, nebo vám v daný čas připomene, co máte udělat.

1 000 Kč Orientační cena

TTS Group Bee Bot Včelka programovatelný robot

Tento malý robot vypadá jako roztomilá včelka a nabízí řadu zábavných funkcí. Může se pohybovat dopředu, dozadu, doprava a doleva podle instrukcí, které mu zadáte. Bee Bot je vybaven také světelnými a zvukovými efekty, které z něj dělají ještě zábavnějšího společníka obzvláště pro děti. Je to perfektní pomocník, který vás dokáže naučit základy programování a logického myšlení.

2 000 Kč Orientační cena

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.