Menu

Nové SUV Škoda KvětaQ, nebo KudypaQ? Výrobce vyzval řidiče k pojmenování auta

Nové SUV Škoda KvětaQ, nebo KudypaQ? Výrobce vyzval řidiče k pojmenování auta
Zdroj: Škoda, Grafika: Arecenze

Co kdybyste si mohli pojmenovat své auto? A tím nemyslíme změnit název SPZ, ale modelovou řadu. Výrobce Škoda totiž vyzývá řidiče, aby navrhli jméno pro novou Škodu, která by měla vyjít v první polovině roku 2025.

I vy si můžete zkusit navrhnout jméno, které musí začínat na písmeno K a končit na písmeno Q. Pokud váš návrh vyberou, vyhrát můžete nejrůznější ceny, mezi které patří výlet do Prahy, píší na webu výrobce. Abyste se mohli do soutěže zapojit, musíte však být indické národnosti. Nové kompaktní SUV je totiž určené jen pro indický trh.

Kwiq, Kymaq, Kylaq, nebo Kariq?

Kwiq, Kymaq, Kylaq, Kariq a Kyroq jsou názvy, které výrobce Škoda zvažuje. Na Facebooku se však objevují nejrůznější vtipné názvy, jako jsou Koňaq, Kompaq, Kubiq, Kvaq, Komiq, Kadaq, Krucifiq nebo Kurvahošigutentaq.

Jestliže však nechcete čekat na indickou verzi, Škoda také představí novou modernizovanou Octavii, která by měla být dostupná na přelomu druhého a třetího čtvrtletí. Octavia je nejprodávanějším modelem na českém trhu, Škoda se proto rozhodl jej zmodernizovat. Octavii přidal například nový přední i zadní nárazník, přední světlomety Matrix-LED druhé generace nebo Top LED zadní světla s animovanými ukazateli směru. Vybrat si také můžete z několika designů kol z lehké slitiny.

Pořídit si můžete i Kodiaq, Kamiq nebo Karoq

Škoda na svém trhu má již několik aut, která začínají na K a končí na Q. Těmi jsou například Kodiaq, Kamiq a Karoq, které jsou dostupné na českém trhu. Jde o SUV vozy s doživotní zárukou mobility, se třemi roky záruky na lak vozu a 12letou zárukou na prorezavění karoserie.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.