Nejlepší novinky Parkside v létě 2025: Zaujal mě laser a další 3 produkty
Foto: Oficiální materiály distributora, ilustrace: ArecenzeLéto je na novinky v oblasti nářadí většinou velmi chudé. Přesto však mezi nabídkou Parkside z Lidlu najdeme několik přírůstků, které stojí za zmínku. Nejvíce nás zaujal základní stavební laser, nově se zeleným paprskem, který byl dosud jen výsadou vyšší řady Performance.
Křížový liniový laser PKLL 3 A1
Foto: Oficiální materiály distributora
Foto: Oficiální materiály distributoraModel PKLL 3 A1 je první křížový liniový laser základní řady Parkside, který využívá zelený laserový paprsek. Doposud měly všechny základní lasery Parkside pouze červený paprsek, zatímco zelené byly dostupné výhradně ve vyšší řadě Performance za vyšší cenu.
Zelený paprsek je lidským okem vnímatelný až čtyřikrát lépe než červený. Díky tomu je čára jasně viditelná i na větší vzdálenost a v prosvětlenějších místnostech.
Laser disponuje samonivelací, takže se rychle ustálí do přesné horizontální i vertikální polohy.
- Nepřehlédněte naši novou recenzi: 2 týdny jsem testoval Apple Watch Ultra 3: Do extrémních podmínek dobré, korunka se moc nepovedla
Projekce kříže umožní přesné vyrovnání obkladů, polic, konstrukcí sádrokartonu nebo dřevěných konstrukcí. Pro domácí použití představuje velmi zajímavý poměr cena/výkon– uživateli nabízí funkci, která byla donedávna dostupná jen u dražších přístrojů.
Pracovní LED světlo se zásuvkami PS2FA A1
Foto: Oficiální materiály distributora
Foto: Oficiální materiály distributoraKompaktní pracovní světlo se hodí nejen do dílny, ale i na stavbu či zahradu. Zaujme zejména kombinací výkonného LED osvětlení s dvojicí integrovaných zásuvek 230 V. To z něj dělá multifunkčního pomocníka – současně osvětlí pracovní prostor a poslouží jako malý rozbočovač například pro připojení brusky nebo nabíječky s akumulátory.
Dílenské lehátko 2 v 1
Foto: Oficiální materiály distributora
Foto: Oficiální materiály distributoraLehátko Performance je určeno pro práci pod automobilem, ale díky sklápěcímu mechanismu jej lze během pár vteřin změnit na montážní stoličku. Konstrukce s kolečky zaručuje snadný posun po dílně, polstrovaná plocha pak zvyšuje komfort při delší práci.
Zahradní nůžky v barvách Lidlu
Foto: Oficiální materiály distributora
Foto: Oficiální materiály distributoraDo nabídky přibyly i nové zahradní nůžky s designem v typických barvách Lidlu. Funkčně jde o standardní mechanické nůžky, atraktivní je spíše barevné provedení.
- Zahradní nůžky (130 Kč) – klasika pro každého zahrádkáře.
- Teleskopické nůžky na větve (400 Kč) – delší dosah, vhodné pro stříhání vyšších větví.
Shrnutí
Léto 2025 sice nepřineslo žádné převratné novinky, přesto Lidl rozšířil sortiment Parkside o několik praktických kousků. Největším lákadlem je laser PKLL 3 A1 se zeleným paprskem, který cenově zpřístupňuje technologii donedávna vyhrazenou řadě Performance. Dílenské světlo a lehátko potěší každého kutila a nůžky s novým designem jsou spíše milým doplňkem.
Zdroje:
- Autorská tvorba redaktorky portálu Arecenze
- Oficiální materiály distributora
Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti
Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi.
Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email dotazy@arecenze.cz